Dieta kopenhaska na szybkie chudnięcie

Dieta kopenhaska na szybkie chudnięcie jest dobrze znaną i pozytywnie ocenianą metodą gubienia kilogramów. Trwa tylko 13 dni, dlatego pomimo wielu restrykcji i wyrzeczeń może stać się twoim sprzymierzeńcem w walce o szczuplejszą sylwetkę. Efekty diety kopenhaskiej mogą sięgać nawet 10 kilogramów w dół i po kilka centymetrów mniej w obwodzie brzucha, ud i pośladków.

Dla kogo polecana

Dieta kopenhaska należy do jednej z najbardziej wyczerpujących metod chudnięcia, dlatego nie będzie odpowiednia dla wszystkich z nas. Podejście do próby rozpocznij od obliczenia swojego BMI. Tylko wynik określający nadwagę lub otyłość predysponuje nas do rozpoczęcia kuracji. Jeśli kolejne próby chudnięcia nie dawały rezultatów, to daj sobie szansę z dietą szwedzką.

Przygotowania

Aby uniknąć osłabienia, poczucia zmęczenia a nawet omdleń musisz nie tylko przestrzegać zasad diety, ale przede wszystkim mieć na uwadze swoje zdrowie. Nie zapominaj o dobrym nawodnieniu ciała podczas całego czasu trwania kuracji. Unikaj używek – papierosów i alkoholu – będą one tylko pogarszały twoje samopoczucie i stan psycho-fizyczny.

Dobrze zaplanuj dogodny moment przejścia na dietę. Zrób wcześniejsze zakupy, aby mieć dostęp do wszystkich potrzebnych składników. Niskokaloryczna i niskowęglowodanowa dieta jest dużym obciążeniem dla organizmu, dlatego przez cały czas jej trwania przyjmuj suplementy diety uzupełniające niedobory witaminowe i mineralne.

Zasady

Dieta kopenhaska polega na eliminacji z posiłków węglowodanów i tłuszczy w połączeniu z ograniczeniami dziennej dawki spożywanych kalorii. To bardzo skuteczny a zarazem wymagający wielu wyrzeczeń sposób chudnięcia, dlatego możemy spodziewać się negatywnych skutków w postaci gorszego samopoczucia i słabszej kondycji.

  • Trwa równo 13 dni
  • Spożywaj 3 posiłki dziennie o stałych porach: obiad do 14, kolacja do godziny 18
  • Spożywaj 2 litry wody dziennie
  • Zabronione zmienianie kolejności dań w ramach dni
  • Jadłospis opiera się na chudym mięsie, warzywach i małej ilości owoców
  • Zakazane podjadanie między posiłkami
  • Dozwolone picie kawy
  • Stopniowe wychodzenie z diety to klucz do sukcesu!

Jadłospis

Dzień rozpocznij od niesłodzonej, czarnej kawy, która pobudzi przemianę materii. Do tego jajka gotowane na twardo, chude mięso i niskokaloryczny nabiał, np. jogurt naturalny lub serek wiejski. Na obiad przygotuj ryby gotowane na parze, które uzupełnisz w warzywa: marchew, brokuły, pomidora, sałatę. Niezwykle ważnym elementem diety kopenhaskiej jest także odpowiednie nawadnianie organizmu. W tym celu należy spożywać około 2 litrów wody dziennie. A ponieważ kawa wypłukuje z organizmu magnez, nie możesz zapominać o dostarczeniu go wraz z jedzeniem lub suplementami diety. Magnez jest szczególnie wskazany przy tej kuracji, ponieważ wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni osłabionych restrykcjami kalorycznymi. Dobrym źródłem naturalnego magnezu są ryby, szpinak, twaróg, ser.

Przydatne rady:

Gdy dopadnie cię głód między posiłkami, a to niestety nieuniknione, możesz zastosować sprawdzony sposób. Pij wodę lub soki (nie napoje) bądź zieloną herbatę, która posiada dodatkowo właściwości oczyszczające, detoksykacyjne i przyspieszające metabolizm. Zastosowanie takiej metody przyda ci się także przed posiłkiem, aby nieco wypełnić żołądek i szybciej się nasycić.

Wypełniaj żołądek zdrowym błonnikiem. Siemię lniane lub otręby pszenne nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego, za to pobudzają trawienie i zmniejszają uczucie głodu. Możesz także przyjmować tabletki z chromem, które zmniejszają apetyt na słodycze. Nawet guma do żucia jest zabroniona!

f-chrom-organiczny-z-niacyna-100-tabetek

Chrom organiczny z niacyną na odchudzanie
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Efekty

Najważniejsze w każdej diecie są rezultaty i to one podpowiedzą ci czy stawiane jej założenia zostały zrealizowane. Przeważnie osoby stosujące dietę szwedzką tracą około 5 – 8 kilogramów, ale nie brakuje także takich, którzy twierdzą, że stracili nawet 20! Utrzymanie wyniku jest drugą połową sukcesu. Mądre wychodzenie z diety wymaga od nas powolnego przyswajania organizmu do zwiększonej ilości kalorii, węglowodanów i tłuszczów. W tym momencie możesz wspomóc się ćwiczeniami fizycznymi, które nadadzą twojemu ciału wysportowanego zarysu i uporać się ze zwalniającym metabolizmem. Szybki powrót do słodkości i niepohamowany apetyt będą groziły powrotem kilogramów czyli efektem jojo.

Kończenie diety

Najlepsze rezultaty uzyskasz zmieniając 3 posiłki na 5 w małych porcjach. Różnica z spożywanym limicie kalorycznym będzie wynosiła około 500 kcal. Proponowane diety na wychodzenie z wersji kopenhaskiej to dieta plaż południowych, dieta Dukana, czy dieta 1000 kalorii. Pilnuj powziętych postanowień i utrzymuj się w ryzach zdrowego żywienia. Niech sport zagości na stałe w twojej codziennej rutynie. W ten sposób nie padniesz ofiarą wadliwych nawyków żywieniowych. Dieta kopenhaska na szybkie chudnięcie nie jest pozbawiona wad, ale jej skuteczność na tyle wysoka, że przekonała do siebie wiele osób. Może także i ciebie?

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.