Jak zniwelować żółty odcień na włosach?

Włosy blond są bardzo problemowe. Zarówno te farbowane jak i naturalne mają tendencję do wpadania w żółte tony. Dlatego podpowiadamy jak zniwelować żółty odcień na włosach by cieszyć się najmodniejszym chłodnym odcieniem platyny i szarości.

Zebraliśmy tylko najlepsze domowe sposoby na włosy blond, czyli jak szybko pozbyć się niechcianego odcienia bądź poprawić ich naturalny kolor. Kolor słomkowy czy jeszcze mocniejsza żółć jak żółtko jajka to efekt albo niewłaściwej dekoloryzacji albo złego doboru odcienia niezgodnego z naszym typem kolorystycznym.

Winna nieudana koloryzacja

Farba do włosów blond ma szczególne wymagania a mianowicie:

  • Włosy powinny być grube i mocne, ale i dobrze nawilżone
  • Farba może być kładziona tylko na włosy blond, nie brąz. Blond wygląda też dobrze na siwiźnie
  • Jeśli sama farbujesz włosy na blond musisz stosować się do zaleceń producenta

Najczęściej popełniane błędy przy koloryzacji na blond:

Naprawianie koloru włosów

Jeśli po farbowaniu twoje włosy mają zbyt żółty odcień blondu lub co gorsza wyszły zielone, możesz neutralizować je odpowiednimi produktami. Czy wiesz, że idealnie nadają się do tego płukanki?

Żółtko jaja na głowie jest nieestetyczne i niechciane u żadnej kobiety. Zamiast kłaść kolejną farbę i niszczyć swoje włosy wypróbuj płukanek – fioletowych, niebieskich, srebrnych i różowych. Rozrabia się je z wodą w odpowiednich proporcjach i roztworem płucze do uzyskania spodziewanego efektu. Inna możliwość to szampon do włosów, który jest wygodniejszy w użyciu. Niestety takie produkty mają tendencję do wysuszania łusek, dlatego nie zapomnij o odżywce. A dla niecierpliwych pozostaje farbowanie włosów na odcień gołębi czyli szary/srebrny.

Kolejny częsty problem to siwe lub zielone włosy. Te poprawić jest już dużo ciężej, ale nic nie jest niemożliwe. Najlepiej nadaje się do tego szampon przeciwłupieżowy, ponieważ ten wypłukuje farbę z włosa. Paradoksalnie im tańszy szampon tym lepiej. Dla lepszego efektu przytrzymaj pianę na włosach do 10 minut.

Naturalne rozjaśniacze włosów

Do rozjaśniania włosów czy jak kto woli delikatnego poprawiania natury świetnie nadają się naturalne składniki, które znajdą się w każdej kuchni. Wypróbuj następujące produkty:

f-farcom-proszek-do-rozjasniania-wlosow-niebieski-500-g Jak zniwelować żółty odcień na włosach?

Niebieski proszek do rozjaśniania włosów
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Świetnie rozjaśnia także słońce, dlatego po nałożeniu produktów na włosy warto wyjść na słońce. Niestety zarówno cytryna jak i słońce są szkodliwe dla włosów blond – wysuszają je i niszczą. Dlatego nie praktykuj tego zbyt często. To tylko drobna korekta odcienia, nie sposób na jego trwałą zmianę. Pamiętaj, że tego typu maseczki trzeba trzymać długo na włosach by zadziałały. Jeśli oczekujesz widocznego efektu to powtarzaj czynność płukania/nanoszenia maseczki regularnie, np. przy każdym myciu. Warto pamiętać, że spraye i żele rozjaśniające zmieniają kolor włosów o maksymalnie 3 tony. Nie nadają się dla bardzo ciemnych włosów, najlepiej sprawdzą się na średnich i jasnych, naturalnych kolorach.

Podsumowując informacje na temat tego jak zniwelować żółty odcień na włosach warto wspomnieć także o tym czego robić nie warto. W internecie znajdziesz mnóstwo porad, które choć skuteczne, na dłuższą metę są szkodliwe. Za taki przykład może posłużyć wódka mieszana z cytryną, która owszem działa, ale połączenie tych dwóch składników jest wyjątkowo wysuszające. Podobnie długie trzymanie rozjaśniacza na włosach jest skuteczne, ale przez chwilę nieuwagi może też skończyć się popalonymi końcówkami, których nie będziesz w stanie odratować.

Jak zniwelować żółty odcień na włosach?
3.5 (69.57%) 23 votes
Może ci się spodobać również