Jak łatwo uzupełnić niedobory magnezu?

Magnez możemy śmiało określić mianem „cudownego minerału”. Zdolność odmładzania starzejącego się już organizmu oraz cudowne działanie uzdrawiające powinny zmusić nas do przemyśleń, czy na pewno dostarczamy wystarczające dawki tego cud-minerału dla naszego organizmu? W naszym artykule skupimy się na właściwościach i działaniu chlorku magnezu.

Czym jest chlorek magnezu?

Chlorek magnezu jest dostępny na rynku w formie bezbarwnych i bezwonnych płatków lub kryształków, które bardzo łatwo rozpuszczają się w wodzie. Taki roztwór jest jedną z najłatwiej przyswajalnych postaci tego pierwiastka.

Oznaki niedoboru magnezu:

Niedobór magnezu objawia się różnorodnie. Poniższa lista dolegliwości towarzyszących niedoborowi tego minerału skupia się na najczęstszych przypadłościach. Są to:

 • zwiększona pobudliwości nerwowo-mięśniowej,
 • osłabienie i nieprawidłowości pracy serca,
 • bolesne skurcze łydek,
 • uczucie mrowienia i odrętwienia kończyn,
 • wzmożone wypadanie włosów,
 • łamliwość paznokci,
 • próchnica zębów,
 • rozdrażnienie, lęki,
 • zespół niespokojnych nóg,
 • zaburzenia depresyjne,
 • problemy z koncentracją,
 • zaburzenia snu,
 • nocne poty,
 • bóle i zawroty głowy,
 • mdłości,
 • migreny,
 • kołatanie serca.

Jeśli jeden lub więcej z powyższych objawów możesz zdiagnozować u siebie, może to być znak zapotrzebowania na magnez w Twoim organizmie.

Jak uzupełnić braki magnezu?

Braki magnezu można uzupełnić między innymi chlorkiem magnezu. Prezentujemy kilka sposobów stosowania tego związku chemicznego:

Można dodawać go do jedzenia lub picia (np soków) głównie po to, aby zneutralizować słono-gorzki smak. Około 1/3 płaskiej łyżeczki jednorazowo. Najlepiej przyjmować chlorek magnezu dwa razy dziennie.

Chlorek magnezu świetnie wchłania się przez skórę dlatego z jego użyciem można wykonywać kąpiele. Pozwoli to wchłonąć się jonom bezpośrednio do krwiobiegu.

chlorek magnezu

Największy wybór chlorku magnezu
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Aby zażyć kąpiel z chlorkiem magnezu do wanny z ciepłą wodą należy dodać około 1,5 szklanki chlorku magnezu. Po chwili, kiedy kryształki się rozpuszczą, można rozpocząć kąpiel. N Zakazane są jakiekolwiek żele czy mydła. Zależnie od wrażliwości skóry i ilości dodanego pierwiastka, początkowe wrażenia mogą nie być przyjemne. Często kąpielom towarzyszy wrażenie szczypania i pieczenia skóry czy uczucie ciepła. Po chwili jednak te sensacje znikają, a kąpiel staje się przyjemna i relaksująca dzięki jonom magnezu w krwiobiegu. Długość kąpieli zależy od ilość chlorku magnezu jaką dodaliśmy do wody i powinna trwać od 20 do 30 minut.

Relaks stóp (moczenie nóg)- Pół szklanki chlorku magnezu należy rozpuścić w misce wody. Tak jak w przypadku kąpieli, namaczanie nie powinno trwać dłużej niż 30 minut. Najlepiej jest wykonywać taki zabieg wieczorem po całym dniu- uzyskamy efekt przyjemnie zrelaksowanych nóg.

„Magnezowa oliwa” czyli roztwór wodny chlorku magnezu, który stosujemy bezpośrednio na skórę. Możemy go wcierać lub opryskiwać ciało płynem z atomizera.
Chlorek magnezu rozpuszczamy w stosunku 1:2 (szklankę chlorku rozpuszczamy w 2 szklankach wody). Woda, której używamy powinna być destylowana lub przegotowana.
Roztwór możemy stosować na bolące i napięte miejsca- ramiona, łydki, stopy, stawy, czy wzdłuż kręgosłupa. Najlepiej robić to po wieczornej toalecie, tuż przed snem.

Korzyści płynące ze stosowania chlorku

Regularne stosowanie chlorku magnezu pomaga wieloaspektowo. Zauważalnie poprawia stan skóry, pomaga w leczeniu trądziku, zmniejsza wypryski i stany zapalne, powstrzymywać wypadanie włosów i zniweluje łamliwość paznokci. Sportowcy będą wdzięczni za wpływa jaki chlorek magnezu ma na stawy i mięśnie- łagodzi bóle i skurcze mięśni,
usprawnia działanie mięśni i nerwów oraz łagodzi kontuzje tak mięśni jak i stawów. Poza tym chlorek magnezu łagodzi stres, dodaje energii i zmniejsza ryzyko cukrzycy i miażdżycy.

Objawy przedawkowania

Nadmiar magnezu wydalany jest z organizmu wraz z moczem, może powodować jednak pewne przypadłości. Na szczęście objawy przedawkowania magnezu są chwilowe.
Nadmiar magnezu w organizmie może powodować suchość w nosie i ustach, lekkie zawroty głowy, senność oraz może mieć działanie przeczyszczające.

Kuracja tym pierwiastkiem jest jedną z skuteczniejszych metod oczyszczania, np: stawów. Jedna wywołuje dość spore zamieszanie w gospodarce elektrolitami. Aby ustrzec się przed uciążliwymi objawami w trakcie suplementacji chlorkiem magnezu należy ograniczamy (a nawet wyeliminować) sól spożywczą z naszego menu.

Chlorek magnezu znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Magnez i chlor są podstawowymi makroelementami naszego organizmu. Magnez w ciele ludzkim znajduje się we wszystkich komórkach.
Jest też niezbędny do prawidłowego działania ponad 300 enzymów i jest zaliczany najcenniejszych i najważniejszych biopierwiastków. Warto więc stosować łatwo przyswajalną i bardzo wydają formę tego cudownego minerału w postaci chlorku magnezu.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
 1. Malgorzata Lidia mówi

  Swietny artykul. Uzywam chlorek magnezu juz 6 lat. Opis jest krotki i zwiezly. Mam nadzieje,ze wiele osob zastosuje metode olejku magnezowego,ktory w sklepach sprzedawany jest za slone pieniadze. A to takie proste …. Dziekuje za artykul.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.