Top 13 Najlepszych kuchni dla dzieci- Ranking

Czas wolny dla dzieci oznacza beztroską zabawę i rozwój wyobraźni. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają swoje odrębne upodobania i sposoby na udaną zabawę. W przypadku dziewczynek na pierwszy plan wysuwają się kuchenki, w których mogą symulować prawdziwy proces gotowania i pieczenia. O takim prezencie marzy chyba każda dziewczynka. Takie zabawki rozbudzają wyobraźnię oraz kreatywność dziecka. Dodatkowo uczy się ono również ostrożności i niektórych kuchennych umiejętności, dzięki dźwiękom oraz elementom kuchenki przedstawionym w niezwykle realistyczny sposób.

Dlaczego dzieci tak uwielbiają zabawy w kuchni? Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że są ciekawe świata i chciałyby być już dorosłe. Młody wiek to czas, kiedy na siłę chce się już być starszym i robić to, co rodzice. Kiedy mama nie pozwala bawić się w kuchni, wówczas narasta frustracja i bunt, który jest bardzo trudny do wyeliminowania. Taki prezent nie tylko zmniejszy frustrację dziecka, ale również pozwoli mu poczuć się tak, jak dorosły, jednak w bezpieczny i edukacyjny sposób, ponieważ uczy domowych obowiązków, jak na przykład konieczność zmywania. Tego typu zabawa uczy nie tylko kreatywności, ale również odpowiedzialności, koordynacji ruchowej oraz wyobraźni przestrzennej. Poniżej przedstawiamy cechy odpowiedniej dla naszego dziecka kuchni oraz wyselekcjonowany ranking najlepszych kuchni dla dzieci.

Cechy idealnej kuchni dla dzieci:

  • Owalna (brak ostrych krawędzi),
  • bogata w akcesoria (lodówka, mikrofalówka, owoce itd.),
  • kolorowa (kolory rozbudzają kreatywność dziecka,
  • bezpieczna,
  • nieduża (większe egzemplarze mogą zająć większość pokoju dziecka),
  • wyposażona w szereg akcesoriów.

Top 13 najlepszych kuchni dla dzieci

13) JANOD KUCHNIA DREWNIANA MADEMOISELLE

Kliknij i sprawdź ceny!

Kuchnia ta wykonana została przez francuskich producentów ceniących przede wszystkim walory estetyczne. To kolejna propozycja dla dziewczynek, ponieważ całość utrzymana została w różowej tonacji, a ta nie zawsze jest lubiana przez chłopców. Kuchnia ta pozwala na rozwijanie pasji gotowania oraz rozbudzenie wyobraźni. Kuchnia ta wyposażona została w dwa główne palniki, pokrętła oraz zlewozmywak w kształcie prostokąta. Dodatkowo posiada ona również półkę i szafkę, w której można przechowywać elementy kuchni. Producenci zadbali o to, aby elementy tego produktu były niewielkie, mieściły się z dziecięcych rękach i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka. Całość zapakowana jest w gustowne pudełko, dzięki czemu to świetny patent na prezent dla małej damy.

12) JANOD KUCHNIA DREWNIANA MACARON

Kliknij i sprawdź ceny!

Kolejna propozycja francuskiej marki JANOD. Firma ta zyskała wielu zadowolonych klientów na całym świecie. Znana jest nie tylko we Francji, ale i w całej Europie. Ten zestaw różni się od poprzedniego gabarytami oraz niektórymi elementami. W tym egzemplarzu, oprócz blatu z umieszczonym zlewozmywakiem oraz kuchenką na dwa palniki, znajdziemy również dodatkowe elementy wyposażenia kuchni, takie jak szpatułka, patelnia, czy pudełka po produktach. Ten model wygląda realniej niż poprzednia propozycja. Wszystkie szczegóły są tutaj dopięte na ostatni guzik. Propozycja warta uwagi.

11) SMOBY FROZEN KUCHNIA SM-24498

Kliknij i sprawdź ceny!

Kuchnia ta idealna jest do zabawy w przyrządzanie posiłków. Ze względów kolorystycznych o wiele ładniej prezentować się bezie w pokoju dziewczynki. Kuchnia wykonana została z wysokiej jakości trwałych materiałów, które nie niszczą się pod wpływem działań dziecka. Dzięki zawartości półek i szafek mała gospodyni będzie z łatwością mogła umieszczać na poszczególnych półkach swoje dodatki kuchenne, które oczywiście zawarte są w zestawie. Na pięknym, różowym blacie nie mogło zabraknąć funkcjonalnego zlewu z kranem, palnika oraz miejsca dla poszczególnych elementów zestawu. Kuchnia nawiązuje do jednej z ulubionych bajek dzieci, czyli ,,Krainy Lodu”, dzięki czemu pokochana została głównie przez dziewczynki. W zestawie znajdują się aż 22 elementy, takie jak kuchenka z okapem, półeczkami oraz zlewozmywakiem, talerzyki, sztućce, szklanki, garnek i patelnia i wiele innych gadżetów kuchennych.

10) MOLTO KUCHNIA DLA DZIECI MASTER ELECTRONIC XXL

Kliknij i sprawdź ceny!

 Ta kuchnia to propozycja dla obu płci. Przyjemny czas spędzą w niej zarówno fanki, jak i fani gotowania. MA nieco większe gabaryty, dlatego idealnie wpisze się w nieco większy pokój. W tej wielkiej kuchni znajdziemy szereg ciekawych i nietuzinkowych gadżetów, które w realistyczny sposób przypominają przyrządzenia w prawdziwej, domowej kuchni. W zestawie znajdziemy aż 21 elementów kuchni. Wyposażona została w kuchenkę, lodówkę, zmywarkę, okap raz umywalkę. Wszystkie urządzenia wydają dźwięki, przez co zabawa staje się jeszcze przyjemniejsza. Ten zestaw pobudza nie tylko kreatywność, ale również umiejętności psychometryczne i autonomię ruchu.

9) SMOBY KUCHNIA COOK TRONIC MAGIC (7600311505)

Kliknij i sprawdź ceny!

Kolejny, uwielbiany przez rodziców i dzieci zestaw do zabawy w kucharza. W tym pakiecie znaleźć można otwierany piekarnik z podświetleniem, funkcję Bubble, która imituje wrzenie wody, okap z wieszakami po bogach na akcesoria, zlewozmywak wraz z atrapą kranu oraz szufladę. Kuchnia jest nieduża, dlatego pięknie prezentować się będzie w pokoju małego odkrywcy.

8) SMOBY KUCHNIA CHERRY (310908)

Kliknij i sprawdź ceny!

Druga propozycja od firmy SMOBY. Zastosowane zostały tutaj jednak inne akcesoria oraz ciekawa, nietuzinkowa kolorystyka. Każde dziecko z pewnością ucieszy się tutaj z ,,elektrycznej” kuchenki wyposażonej w efekty dźwiękowe imitujące proces gotowania. Oprócz tego zastosowany został również pochłaniacz i zlewozmywak. Twórcy zadbali również o szczegóły, takie jak ekspres na kapsułki. Na pochłaniaczu zawiesić można akcesoria kuchni, taki jak na przykład sztućce. W zestawie znajdziemy elektroniczną kuchenkę imitującą odgłosy gotowania, zlewozmywak, ekspres do kawy, lodówka, piekarnik, półki, sztućce i inne niezbędne akcesoria.

7) SMOBY DUŻA KUCHENKA MINI TEFAL FRENCH TOUCH BUBBLE 46 ELEMENTÓW

Kliknij i sprawdź ceny! 

Kuchenka mini Tefal French to kolejna propozycja dla małych miłośników gotowania. Dzięki dużym gabarytom będzie mogło bawić się w niej więcej, niż jedno dziecko. To gwarancja wspólnej zabawy oraz radości związanej z zacieśnianiem się relacji z innymi dziećmi. Ta kuchnia umożliwia imitację prawdziwego gotowania, wystarczy wlać wodę, położyć w wyznaczonym miejscu garnek, a po chwili pojawią się na nim bąbelki! Oprócz tego dziecko może również bawić się w smażenie kotletów oraz naleśników dzięki patelni. W zestawie znajdziemy zlewozmywak, kuchenkę z wieloma funkcjami dźwiękowymi oraz wizualnymi, lodówkę z kostkarką, ekspres do kawy oraz półeczki, piekarnik i stolik.

6) SMOBY KUCHNIA STUDIO TEFAL XL BUBBLE (311026)

Kliknij i sprawdź ceny!

 Dzięki tej kuchence, dziecko będzie mogło poczuć się jak gwiazda programów telewizyjnych związanych z gotowaniem! Nowoczesna, kolorowa i bezpieczna! To trzy przymiotniki, które bardzo dobrze odzwierciedlają fenomen tej kuchni. W przypadku tej kuchenki również kuchenka pozwala na imitowanie prawdziwych bąbelków, jednak ta propozycja jest mniejsza i została lepiej doceniona przez rodziców ze względu na wygodne i nieduże wymiary. Dodatkowo znajdziemy tutaj zamykaną szafkę, piekarnik oraz lodówkę z otwieranymi drzwiami. W przypadku tej kuchni również umieszczony został ekspres na kapsułki oraz sztućce i aż 4 wieszaki na akcesoria. Twórcy zadbali o realistyczne dodatki, takie jak stek, ryba oraz naleśniki, tak samo, jak w poprzednim modelu.

5)  SMOBY KUCHNIA TEFAL STUDIO (311022)

Kliknij i sprawdź ceny!

Ten model wyposażony został w dużą lodówkę oraz piekarnik, dzięki czemu każdy młody kucharz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zarówno piekarnik, jak i lodówka mają otwierane drzwiczki. Blat umieszczony został na tradycyjnej już wysokości 50 cm, a na nim dostrzec można kuchenkę z dwoma palnikami, zlewozmywak oraz miejsce, na którym młody kucharz podaje jedzenie. Kuchenka wyposażona jest w efekty dźwiękowe, które imitują całkowity proces gotowania oraz przyrządzania potraw. W zestawie znajdziemy również sztućce, garnki, filiżanki oraz okap z wieszakami na te akcesoria. To świetny pomysł na prezent dla dziecka.

4) SMOBY KUCHNIA BON APPETIT SM-310800

Kliknij i sprawdź ceny!

Czerwono biała propozycja zawierająca szereg niezbędnych w kuchni akcesoriów. W zestawie znajdziemy otwieraną lodówkę oraz nowoczesny piekarnik, w którym każde dziecko będzie mogło wyobrażać sobie, że piecze ciasteczka lub ciasto. Oprócz tego znajdziemy tutaj również akcesoria oraz ekspres do kawy. Podczas zabawy, dziecko będzie mogło usłyszeć odgłosy gotowania, co sprawi, że zabawa stanie się realistyczna i przyjemna. W skład zestawu wchodzi: kuchenka wraz z efektami dźwiękowymi, komin wraz z pochłaniaczem, ekspres na kapsułki, piekarnik, lodówkę, półeczki i aż 23 elementy wyposażenia kuchni.

3) SMOBY SUPERCHEF MINI KUCHNIA TEFAL DE LUXE (311304)

Kliknij i sprawdź ceny!

 Kolejna propozycja marki SMOBY, która cechuje się dużymi gabarytami umożliwiającymi swobodną zabawę nawet większej grupce dzieci. Odgłosy gotowania oraz pojawiające się na powierzchni bąbelki to wręcz trik tej firmy w konstruowaniu swoim kuchni dla dzieci. Oprócz typowych elementów wyposażenia kuchni, takich jak kuchenka, zlewozmywak, czy lodówka z kostkarką, znajdziemy tutaj również patelnię do przerzucania naleśników, ekspres do kawy, piekarnik oraz półeczki do przechowywania elementów. Ten zestaw to prawdziwe arcydzieło, przy którym dziecko poczucie się jak prawdziwy kucharz! Zestaw zawiera aż 47 elementów!

2) LITTLE TIKES – KUCHNIA SUPER KUCHARZA (484377)

Kliknij i sprawdź ceny!

Kuchnia, która charakteryzuje się dopracowaniem szczegółów na najwyższym poziomie. Twórcy postanowił stworzyć niewielkie arcydzieło, które będzie miało niewielkie gabaryty i wszystkie niezbędne, realistyczne funkcje, dzięki którym dziecko poczuje się fantastycznie podczas zabawy. Następuje tutaj prawdziwe przeładowanie szufladkami, szafkami oraz akcesoriami. Oprócz tego znajdziemy tutaj podstawowe rzeczy, taki jak kuchenka, mikrofalówka oraz lodówka. Ten zestaw wyposażony został ponadto w szereg dźwięków imitujących gotowanie oraz smażenie. Zestaw ten nie ma tak wielu akcesoriów i funkcji, niż zestawy marki SMOBY, jednak to nie przeszkodziło w tym, aby został pochwalony przez rodziców i chętnie kupowany. Często mniej znaczy więcej i ta jest w tym przypadku. W zestawie znajduje się: kuchenka, lodówka, mikrofalówka, palniki, pokrętła oraz załączone akcesoria, takie jak na przykład talerze, kubki, telefon, czy sztućce. Do zestawu należy dokupić baterie, gdyż nie są załączone do zestawu.

1) SMOBY KUCHNIA MINI TEFAL STUDIO BUBBLE (311006)

Kliknij i sprawdź ceny!

Przyszedł czas na lidera rankingu. Kuchenka ta to jeden z najchętniej kupowanych modeli wśród propozycji marki SMOBY. Zestaw ten cechuje się nie tylko ciekawą kolorystyką, ale również zawartością wszystkich niezbędnych elementów kuchni, jakie potrzebuje dziecko. Marka SMOBY tworzy kuchenki z pasją i zaangażowaniem, a proponowane przez nią produkty są dopracowane nawet w najmniejszym szczególe. Zestaw zawiera wszystkie elementy kuchni, które sprawiają, że zabawa w kuchni staje się prawdziwym odwzorowaniem codziennych czynności, jakie wykonywane są w kuchni. Jak wiadomo, dzieci niezwykle chętnie obserwują osoby starsze i pragną je naśladować, dlatego to rozwiązanie zaspokoi ich potrzeby w pełni. W zestawie tym znajdziemy oczywiście kuchenkę, która jak większość modeli tej marki imituje prawdziwe gotowanie i oprócz dźwięków, daje możliwość zaobserwowania bąbelków po umieszczeniu garnuszka w specjalnym miejscu. Woda zaczyna bulgotać, jednak funkcja ta jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Dodatkowo znajdują się również specjalne pokrętła ustawiające pracę piekarnika oraz patelnia z możliwością przerzucania naleśników na drugą stronę. Oprócz tego umieszczona została tutaj również lodówka z otwieranymi drzwiami oraz zmywarka z przegrodami. Co więcej, kuchnia ta zawiera również ekspres na kapsułki, syfon do napojów oraz pochłaniacz. W zestawie znajduje się 26 kluczowych elementów kuchni, takich jak talerze, widelce, kapsułki z kawą, sztućce oraz przybory do gotowania. Kuchnia wykonana została z najwyższej jakości materiałów tak, aby dziecko mogło bezpiecznie oddawać się zabawie i korzystać z kuchenki bardzo długo. To idealny pomysł na prezent.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.