Skuteczne leki na wzdęcia i gazy jelitowe bez recepty

Wzdęcia to niegroźna, lecz dokuczliwa dolegliwość, która wiąże się z nieprawidłową pracą układu trawiennego. Tabletki na wzdęcia potrafią w łatwy i szybki sposób pozbyć się wzdęć zależnie od ich przyczyny. Dowiedz się jakie są najlepsze leki na wzdęcia i dlaczego warto je stosować.

Wzdęcia wymagają stałego i określonego leczenia, na które nie składają się specjalistyczne specyfiki, ale zwykłe domowe sposoby na wzdęcia i zalecenia co do diety. Mając problem z gazami jelitowymi warto zawczasu pomyśleć o wyeliminowaniu potraw tj. bób, fasola, groch, kapusta, cebula, kawa czy słodycze. Dieta na wzdęcia powinna być lekkostrawna i urozmaicona, a lek na wzdęcia powinien w niej gościć tylko sporadycznie. Zmiana trybu życia i jedzenia wpływa korzystnie na łagodzenie dolegliwości. Jednakże, gdy zależy nam szybkim i pewnym działaniu, nic nie uwolni nas od wzdęć lepiej, niż odpowiednie farmaceutyki dostępne bez recepty.

Zioła na wzdęcia

Najpopularniejszą metodą leczenia wzdęć są naturalne specyfiki. Polecane zioła na wzdęcia to: rumianek, szałwia, tymianek, kminek, kolendra, siemię lniane, imbir

Wzdęcia po jedzeniu to często wynik braku umiaru i niepohamowanego apetytu. Jeżeli wzdęciom towarzyszą opisane objawy i dołącza do tego ból brzucha, możemy mieć pewność, że potrzebne będą nam leki rozkurczowe tzw. spazmolityki, np. Deespa, które łagodzą napięcie mięśni gładkich i tym samym złagodzą bolesność i zmniejszą obwód w pasie. Leki na wzdęcia w postaci proszku czy zamknięte w tabletce warto przyjmować szczególnie poza domem, gdy zależy nam na szybkim i dyskretnym pozbyciu się dokuczliwych objawów.

f-espumisan-40-mg-100-kapsulek
Tabletki na wzdęcia bez recepty
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Wzdęcia i gazy po antybiotykach

Leczenie antybiotykami to jedna z najbardziej obciążających terapii, ponieważ dochodzi wtedy do uszkodzenia flory bakteryjnej żołądka i jelit. Jeżeli odpowiednio wcześnie nie włączymy do diety profilaktycznych dobroczynnych bakterii, narażamy się na rozwój grzybicy przewodu pokarmowego. Wzdęcia i gazy będą wtedy jednym z pierwszych objawów niedomagania trawiennego. Rozwiązanie problemu stanowią probiotyki – odpowiednio przygotowane, aktywne szczepy kultur bakterii, np. Osłonka Gastro. Zasiedlając jelita, hamują namnażanie grzybów i wzmacniają układ odpornościowy, który jest w stanie efektywniej trawić i wchłaniać pokarmy. Podobnie w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych, probiotyki są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe i wspomóc trawienie, np. laktozy (Lactocontrol), której na co dzień nie tolerujemy.

Wzdęcia a choroby

Bywa, że wzdęty brzuch jest objawem cięższych chorób i towarzyszy im jako jeden z objawów. W tym wypadku leki na wzdęcia mogą okazać się mało skuteczne lub skuteczne tylko połowicznie. Głównym zadaniem terapii będzie wyeliminowanie przyczyny wzdęć i leczenie jej na tyle, na ile pozwalają osiągnięcia obecnej medycyny.

Nasilone gazy i wzdęcia, biegunki tłuszczowe, odbijanie po jedzeniu, niewyjaśnione chudnięcie – to niektóre symptomy niedoboru enzymu trzustkowego. Enzym trzustkowy jest niezbędny w procesie trawienia, bo odpowiada za proces wychwytywania wartości odżywczych, w który zaopatrywany jest cały nasz organizm. Ból trzustko odczujemy na środku brzucha, pod żołądkiem. Wzdęcia złagodzi tylko przyjmowanie odpowiednich leków, tj. Kreon Travix. Dieta powinna obfitować w lekkostrawne produkty, które jeszcze mocniej odciążą układ trawienny.

f-kreon-travix-10-000-50-kapsulek
Kreaon Travix
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Powtarzające się wzdęcia często przypisane są do zespołu jelita drażliwego. Naprzemienne biegunki, zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia po jedzeniu i gazy – to wszystko wymaga konsultacji lekarskiej w celu ustalenia konkretnej przyczyny. Można uznać, że zespół jelita drażliwego to nie jednostka chorobowa sama w sobie, ale zespół objawów, które występują w ściśle określonych okolicznościach (stres, pośpiech, brak ruchu). Aby wspomóc lepsze trawienie należy zaopatrzyć dietę w więcej błonnika, chociażby w tabletkach BioBłonnik. Starajmy się unikać potraw, na które źle reagujemy, spożywajmy więcej naturalnego błonnika w warzywach i owocach, ograniczmy stres, wprowadźmy więcej aktywności fizycznej.

Skuteczne leki na wzdęcia i gazy jelitowe bez recepty to różnego rodzaju specyfiki. Spośród dużego wyboru korzystnie jest wybrać te odpowiadające naszym potrzebom. Zachowajmy ostrożność i obserwujmy swoje objawy, a w razie wątpliwości skonsultujmy je z doświadczonym lekarzem.

Skuteczne leki na wzdęcia i gazy jelitowe bez recepty
3.6 (71.33%) 60 votes
Może ci się spodobać również