Skuteczne leki na wzdęcia i gazy jelitowe bez recepty

Wzdęcia to niegroźna, lecz dokuczliwa dolegliwość, która wiąże się z nieprawidłową pracą układu trawiennego. Tabletki na wzdęcia potrafią w łatwy i szybki sposób pozbyć się wzdęć zależnie od ich przyczyny. Dowiedz się jakie są najlepsze leki na wzdęcia i dlaczego warto je stosować.

Wzdęcia wymagają stałego i określonego leczenia, na które nie składają się specjalistyczne specyfiki, ale zwykłe domowe sposoby na wzdęcia i zalecenia co do diety. Mając problem z gazami jelitowymi warto zawczasu pomyśleć o wyeliminowaniu potraw tj. bób, fasola, groch, kapusta, cebula, kawa czy słodycze. Dieta na wzdęcia powinna być lekkostrawna i urozmaicona, a lek na wzdęcia powinien w niej gościć tylko sporadycznie. Zmiana trybu życia i jedzenia wpływa korzystnie na łagodzenie dolegliwości. Jednakże, gdy zależy nam szybkim i pewnym działaniu, nic nie uwolni nas od wzdęć lepiej, niż odpowiednie farmaceutyki dostępne bez recepty.

Zioła na wzdęcia

Najpopularniejszą metodą leczenia wzdęć są naturalne specyfiki. Polecane zioła na wzdęcia to: rumianek, szałwia, tymianek, kminek, kolendra, siemię lniane, imbir

Wzdęcia po jedzeniu to często wynik braku umiaru i niepohamowanego apetytu. Jeżeli wzdęciom towarzyszą opisane objawy i dołącza do tego ból brzucha, możemy mieć pewność, że potrzebne będą nam leki rozkurczowe tzw. spazmolityki, np. Deespa, które łagodzą napięcie mięśni gładkich i tym samym złagodzą bolesność i zmniejszą obwód w pasie. Leki na wzdęcia w postaci proszku czy zamknięte w tabletce warto przyjmować szczególnie poza domem, gdy zależy nam na szybkim i dyskretnym pozbyciu się dokuczliwych objawów.

f-espumisan-40-mg-100-kapsulek
Tabletki na wzdęcia bez recepty
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Wzdęcia i gazy po antybiotykach

Leczenie antybiotykami to jedna z najbardziej obciążających terapii, ponieważ dochodzi wtedy do uszkodzenia flory bakteryjnej żołądka i jelit. Jeżeli odpowiednio wcześnie nie włączymy do diety profilaktycznych dobroczynnych bakterii, narażamy się na rozwój grzybicy przewodu pokarmowego. Wzdęcia i gazy będą wtedy jednym z pierwszych objawów niedomagania trawiennego. Rozwiązanie problemu stanowią probiotyki – odpowiednio przygotowane, aktywne szczepy kultur bakterii, np. Osłonka Gastro. Zasiedlając jelita, hamują namnażanie grzybów i wzmacniają układ odpornościowy, który jest w stanie efektywniej trawić i wchłaniać pokarmy. Podobnie w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych, probiotyki są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe i wspomóc trawienie, np. laktozy (Lactocontrol), której na co dzień nie tolerujemy.

Wzdęcia a choroby

Bywa, że wzdęty brzuch jest objawem cięższych chorób i towarzyszy im jako jeden z objawów. W tym wypadku leki na wzdęcia mogą okazać się mało skuteczne lub skuteczne tylko połowicznie. Głównym zadaniem terapii będzie wyeliminowanie przyczyny wzdęć i leczenie jej na tyle, na ile pozwalają osiągnięcia obecnej medycyny.

Nasilone gazy i wzdęcia, biegunki tłuszczowe, odbijanie po jedzeniu, niewyjaśnione chudnięcie – to niektóre symptomy niedoboru enzymu trzustkowego. Enzym trzustkowy jest niezbędny w procesie trawienia, bo odpowiada za proces wychwytywania wartości odżywczych, w który zaopatrywany jest cały nasz organizm. Ból trzustko odczujemy na środku brzucha, pod żołądkiem. Wzdęcia złagodzi tylko przyjmowanie odpowiednich leków, tj. Kreon Travix. Dieta powinna obfitować w lekkostrawne produkty, które jeszcze mocniej odciążą układ trawienny.

f-kreon-travix-10-000-50-kapsulek
Kreaon Travix
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Powtarzające się wzdęcia często przypisane są do zespołu jelita drażliwego. Naprzemienne biegunki, zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia po jedzeniu i gazy – to wszystko wymaga konsultacji lekarskiej w celu ustalenia konkretnej przyczyny. Można uznać, że zespół jelita drażliwego to nie jednostka chorobowa sama w sobie, ale zespół objawów, które występują w ściśle określonych okolicznościach (stres, pośpiech, brak ruchu). Aby wspomóc lepsze trawienie należy zaopatrzyć dietę w więcej błonnika, chociażby w tabletkach BioBłonnik. Starajmy się unikać potraw, na które źle reagujemy, spożywajmy więcej naturalnego błonnika w warzywach i owocach, ograniczmy stres, wprowadźmy więcej aktywności fizycznej.

Skuteczne leki na wzdęcia i gazy jelitowe bez recepty to różnego rodzaju specyfiki. Spośród dużego wyboru korzystnie jest wybrać te odpowiadające naszym potrzebom. Zachowajmy ostrożność i obserwujmy swoje objawy, a w razie wątpliwości skonsultujmy je z doświadczonym lekarzem.

Może ci się spodobać również
5 Komentarze
  1. foxa mówi

    Mnie przez przewlekłe zaparcia dopadły hemoroidy, ważne jeśli już się hemoroidy wyleczy żeby nie dopuszczać do zaparć, ja stosuję dicopeg i jak dotąd nie wróciły, o diecie chyba nie muszę wspominać, chociaż czasem tylko wystarczy unikać zakazanych produktów, jak czekolada i te wysokoprzepworzone.

  2. nika mówi

    w pierwszej kolejności warto jeść i pić takie rzeczy, które nas uchronią przed wzdęciami i gazami ;p profilaktycznie pić herbatki ziołowe

  3. Tomek mówi

    Mam ostatnio problemy z gazami i burczeniem w brzuchu. Zaczęło się chyba od tego, że zacząłem ćwiczyć na siłowni, i w związku z tym dużo jeść, aby nie zmarnować wylanego potu 🙂 Jestem na diecie wegetariańskiej, więc przetwory mleczne stanowią sporą część dziennych źródeł białka i kalorii. Nie brałem jeszcze żadnych leków, jakoś w rodzinie mieliśmy raczej skłonności do naturalnych metod. Błonnik chyba nie jest dla mnie najlepszy, bo jak jem jakieś płatki to często kończy się to burczeniem.

  4. Marika mówi

    ja też mam czasem wzdęcia- zwykle po potrawach z kapustą lub po napojach gazowanych.. Czasem pomaga kilka kubków gorzkiej, ciemnej herbaty… Czasem nie ;/ Ostatnio miałam nieprzespaną noc przez wzdęty brzuch, nie mogłam się nawet wygodnie położyć, bo mnie bardzo mdliło. Rano o 6 wzięłam czopka i po 10-15 minutach była ulga……… Czasem nie warto się męczyć.

  5. letsbless mówi

    Niezbyt miła przypadłość. Przez długi czas gazy były moją najbardziej wstydliwą przypadłością. Zmieniłam dietę, piłam przez słomkę i starałam się jeść powoli, ale wszystko na nic. Wyczytałam kiedyś że warto stosować probiotyki i dopiero po wizycie w aptece i regularnym stosowaniu tabletek problem zniknął

Zostaw odpowiedź