Depilacja brazylijska u kosmetyczki i w domu – jak wygląda zabieg?

Depilacja brazylijska u kosmetyczki lub w domu – to dwa sposoby jej wykonania. Depilacja to zabieg, któremu poddaje się wiele kobiet pomimo faktu, że wiąże się ona z niemałym bólem. Służy zwiększeniu komfortu przebywania w miejscach publicznych, w których zasadne jest noszenie tylko spodniej części odzieży tj. basen, plaża, sauna czy treningi sportowe. Kolejne atuty wykonania tego rodzaju depilacji w przypadku wielu kobiet decydujących się na zabieg usuwania owłosienia z okolic intymnych wiążą się z większą pewnością siebie w sytuacjach łóżkowych oraz niewątpliwie ze względami higienicznymi.

Pojęcie depilacji brazylijskiej pochodzi od narodowości 2 sióstr, które jako pierwsze zaoferowały swoim klientkom taki rodzaj zabiegu w otwartym przez siebie salonie kosmetycznym w Nowym Jorku.

Depilacja brazylijska a inne rodzaje depilacji

Depilacja brazylijska plasuje się na piątym miejscu w zestawieniu wszystkich rodzajów depilacji uporządkowanych kolejno wraz ze zwiększającą się głębokością depilowanego obszaru. Oprócz tytułowego rodzaju powszechne jest wykonywanie depilacji: bikini klasycznego, bikini klasycznego głębokiego, depilacji francuskiej a także depilacji hollywoodzkiej.

Depilacja klasyczna okolic bikini obejmuje usuwanie owłosienia z okolic pachwin z przodu i z tyłu ud. Bikini klasyczne głębokie to usunięcie włosków również z okolic pachwin jednak z przodu obejmujące również podbrzusze i boczne obszary wzgórka łonowego i częściowo większe wargi. Kolejny wspomniany rodzaj to depilacja francuska, w której zwyczajowo zostawia się tylko niewielki niewydepilowany paseczek włosków na większych wargach. Ponadto cały przód od podbrzusza jest wydepilowany tak jak okolice pachwin od wewnętrznej i tylnej strony ud. W końcu depilacja brazylijska to usunięcie włosków tak jak w przypadku francuskiej ale dodatkowo też z okolic wewnętrznej, stykającej się ze sobą, strony pośladków. Depilacja hollywoodzka to najprościej całkowite usunięcie owłosienia z każdego kawałka skóry znajdującego się w sąsiedztwie narządów płciowych. Przy jej wykonywaniu usuwa się też położone najbliżej wejścia do pochwy włoski.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji brazylijskiej

Jak każdy inny zabieg również zabieg kosmetyczny wymaga pewnych przygotowań. Mają one na celu między innymi zmniejszenie bólu podczas samego zabiegu, ale przede wszystkim zabezpieczenie przed ewentualnymi powikłaniami i problemami skórnymi. Jest to zabieg w pewnym stopniu inwazyjny, gdyż ingeruje w warstwę naskórka i warstwy skóry, w których znajdują się cebulki włosów, zatem depilacja nie stanowi jedynie upiększającej sesji ale ma też podłoże dermatologiczne i w związku z tym należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Nie należy golić się przez około 2 tygodnie przed zabiegiem, aby włoski miały odpowiednią długość (wosk złapie włoski o długości min 0,5 cm, zatem ostateczny czas, w jakim nie należy się golić to sprawa tempa wzrostu włosków). Należy pamiętać o zakazie natłuszczania skóry balsamami, gdyż większy poślizg zmniejsza efektywność zabiegu. Ponadto nie przeprowadza się zabiegu, jeśli w okolicach bikini posiadamy jakieś ranki lub inne zmiany skórne, gdyż grozi to ryzykiem zakażenia poprzez krew. Rzeczą oczywistą jest, aby w dniu zabiegu  wyjątkowo mocno zadbać o higienę okolic intymnych.

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska  jest bardzo bolesnym zabiegiem. Oczywiście zależy to od progu wrażliwości na ból.  Najlepiej wykonać ją u wykwalifikowanej kosmetyczki, co zminimalizuje ryzyko bólu i powikłań związanych z podrażnieniem skóry i możliwością wystąpienia infekcji. Jednak barierą, która może hamować nas przed udaniem się do kosmetyczki może być wizja odsłonienia swoich najskrytszych miejsc przed zupełnie obcą osobą. Wtedy pozostaje nam próba depilacji w domu. Należy wówczas być bardzo ostrożną.

Depilacja brazylijska u kosmetyczki

Przy wyborze salonu kosmetycznego warto zdać się nie tylko na opinie koleżanek i innych kobiet ale też samej sprawdzić, czy salon posiada certyfikaty uprawniające kadrę  do wykonywania zabiegów.  Depilacja będzie mniej bolesna jeśli wybierzemy się na nią w połowie cyklu miesiączkowego.  Po udaniu się do salonu otrzymujemy jednorazowe stringi, które nakładamy celem zwiększenia komfortu podczas zabiegu. Kosmetyczka depiluje kolejne miejsca poprzez nakładanie gorącego wosku lub pasty cukrowej a następnie przyklejanie paska z mocnego materiału, który po wystygnięciu wosku odrywa się wraz z przyklejonym woskiem i włoskami w kierunku przeciwnym do ich wzrostu. Po odbytym zabiegu dostajemy talk w celu złagodzenia podrażnień oraz zalecenia aby przez 3 dni uważać na okolice intymne oraz nie korzystać z basenów, saun czy solariów. Koszt takiego zabiegu waha się w okolicach 100 zł. Ponadto regularne usuwanie włosków znacznie je osłabia.

Depilacja brazylijska w domu

Jeśli odważymy się na wykonanie depilacji w domu zaoszczędzimy pieniądze w kieszeni ale niestety będzie to wymagało od nas niemałej gimnastyki i dokładności. Najlepszym domowym sposobem jest użycie wosku. Zależnie jaki wosk kupimy trzeba go przygotować dokładnie tak, jak podaje producent w przepisie na opakowaniu. Drugą opcją jest wykorzystanie pasty cukrowej, ponieważ zbyt mocne podgrzanie wosku  niesie ze sobą spore ryzyko poparzenia skóry, która w rejonach narządów płciowych jest niezwykle delikatna.  Wosk lub pastę powinno stosować się na małych odcinkach i zaraz po nałożeniu dociskać, aby złapał on możliwie jak najwięcej włosków. Następnie trzeba chwilę odczekać, aby wosk zastygł i oderwać przeciwnie do kierunku wzrostu włosków. Jeśli nie wszystkie włoski zostaną usunięte nie należy się bać i  bez zastanowienia sięgnąć po pęsetę aby wyrwać pojedyncze włoski. Skóra jest już wystarczająco znieczulona przez plaster wosku, a więc nie sprawi to żadnego bólu.

Jeśli chcemy pokusić się o usuniecie włosków z obszaru między pośladkami to niestety ale trzeba poprosić kogoś o pomoc, gdyż ciężko wykonać to zupełnie samej w pełni precyzyjnie i bez większego ryzyka podrażnienia skóry. Ewentualnie można skorzystać z pomocy lustra.

i-tanita-plastry-owocowe-wosk-do-depilacji-ciala-12szt

Depilacja brazylijska: Plastry z woskiem
Kliknij i sprawdź ceny!

Co po zabiegu depilacji?

Depilacja to nie wszystko. Tak jak w makijażu najważniejszy jest demakijaż, tak w depilacji niezwykle istotne, a wręcz obligatoryjne jest  zadbanie o skórę po zabiegu. Wrażliwa skóra z otwartymi mieszkami może być drogą dla bakterii. Dlatego należy użyć substancji która złagodzi ból, zaczerwienienie i podrażnienie oraz przyspieszy regenerację naskórka. Najlepszym pomysłem będzie wtarcie kilku kropel aloesu, oliwki lub bezzapachowego, bezbarwnego półtłustego balsamu do skóry wrażliwej. Najważniejsze jest uniknięcie  reakcji alergicznej, zatem talk dla niemowląt to również bardzo dobry pomysł.

Na jak długo wystarcza zabieg depilacji?

Dzięki zabiegowi depilacji skóra pozostaje gładka przez około 2 miesiące. Pozostaje to oczywiście kwestią unikalną dla każdej kobiety. Jest to dobre wyjście, jeśli przez długi czas chcemy czuć się komfortowo jednocześnie nie martwiąc się o czas poświęcany normalnie na golenie okolic intymnych. Jednak warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Wszak natura nie bez powodu zaprogramowała sobie kobiece ciało w ściśle określony sposób.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.