Microblading – makijaż permanentny brwi, ile kosztuje, kosmetyczka

Makijaż to dla wielu kobiet zabieg zupełnie naturalny i codzienny. Jednak nie zawsze jest czas, aby wykonać sobie pełny makijaż. Kobiety bardzo zabiegane, mające mało czasu bardzo często decydują się na zabiegi kosmetyczne, które usprawnią makijaż lub też całkiem zlikwidują konieczność malowania się co rano. Najpopularniejsze jest zagęszczanie i przedłużanie rzęs przez co można zrezygnować z ich tuszowania, ale też z całego makijażu oka, ponieważ bujne, długie rzęsy są ozdobą samą w sobie. Drugi pod kątem popularności jest makijaż permanentny brwi. Wiele kobiet może nie mieć czasu na nałożenie podkładu, różu czy bronzera na twarz, ale zawsze znajdzie czas na poprawienie brwi. Dlatego też nie dziwi fakt, że są one bardzo ważne i chętnie poprawiane czy też rysowane na stałe, aby nie musieć tego robić każdego dnia. Jedną z popularnych metod makijażu permanentnego brwi jest microblading. Na czym ta metoda polega i czy efekty warte są zachodu?

Microblading – wygoda i oszczędność czasu

Można uznać, że makijaż permanentny pozwala przez długi czas cieszyć się efektem i gwarantuje oszczędność czasu podczas wykonywania codziennego makijażu. Najpopularniejszy jest makijaż permanentny brwi, choć można też zrobić sobie kontur ust czy kreskę a’la eyeliner na oku. Samodzielne wykonanie makijażu nie dla każdego jest łatwe, a wykonany przez specjalistę makijaż permanentny gwarantuje ładny efekt od razu. A co ważniejsze nie jest przeznaczony tylko dla kobiet, które mają mało czasu na codzienną pielęgnację, dla też dla takich, które straciły brwi w wyniku chemioterapii, cierpią na różnego rodzaju alergie i nie mogą używać zwyczajnych kosmetyków albo mają blizny,  które chcą zakryć.

Sam microblading to jedna z metod wykonywania makijażu permanentnego brwi. Wywodzi się ona z Japonii, a nie ze Stanów Zjednoczonych jak powszechnie się mówi. Microblading daje niesamowite efekty i tak zrobione brwi wyglądają do złudzenia naturalnie. Jest to metoda ręcznej pigmentacji brwi, która pozwala nie tylko uzupełnić i zagęścić brwi, ale też zupełnie je zrekonstruować. Bardzo często microblading nazywa się też metodą piórkową, ponieważ do jego wykonania faktycznie używa się sterylnych piórek.

Jak wygląda zbieg?

Przede wszystkim jak każdy zabieg kosmetyczny musi być poprzedzony wywiadem. Trzeba poinformować osobę wykonującą zabieg o alergiach, różnych dolegliwościach, zażywanych lekach czy nawet metodzie farbowania brwi w domu lub w innym salonie kosmetycznym, jeśli taki zabieg wykonujemy regularnie. Po konsultacji lingeristka musi podać szczegóły jak przygotować się do zabiegu, ponieważ nie każda osoba może go przejść od razu. Zwykle od dnia konsultacji czeka się 3 tygodnie, ponieważ przez taki okres nie można brwi farbować, ani regulować w ramach przygotowania do microbladingu.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu do warstwy kolczystej naskórka za pomocą mikroostrzy, które przypominają wyglądem piórka. Przed samym zabiegiem wybiera się pigment wraz z kosmetyczką, która zabieg będzie wykonywać. Najważniejsze jest, aby wybrać taki barwnik, który jest identyczny lub jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru brwi. Trzeba też wiedzieć, że wraz z upływem czasu pigment może wypłukiwać się na pomarańczowo albo czerwono.

Microblading może być bolesny, dlatego pierwszym etapem samego zabiegu jest nałożenie maści znieczulającej na obszar, gdzie będą robione brwi. Dopiero potem kosmetyczna rysuje miękką kredką szablon brwi. Dosłownie rysuje kontury nowych brwi, które później będą wypełnione nowymi włoskami. Na tym etapie można jeszcze wprowadzać korekty, dopóki efekt nas nie zadowoli. Gdy zaakceptujemy dany kształt kosmetyczka przystąpi do pracy. Specjalne ostrze piórko nacina delikatnie skórę na wybraną głębokość tworząc zarys włoska, w który później wpuszczany jest pigment. Każdy nowy włosek brwi rysowany jest pojedynczo, dlatego też daje to bardzo naturalny efekt. Średni czas zabiegu to godzina. Aby zobaczyć efekt trzeba jednak poczekać około tygodnia, ponieważ wtedy barwnik blednie i odsłania “prawdziwe brwi”. Przez kilka pierwszych dni brwi będą zdecydowanie ciemniejsze niż powinny, ale nie trzeba się tym martwić, ponieważ jest to zupełnie normalne. Odpowiednio pielęgnowane brwi będą utrzymywać się przez nawet 2 lata.

Na co zwrócić uwagę?

Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby mądrze wybrać salon kosmetyczny, w którym zrobimy microblading. Zawsze trzeba sprawdzić czy dana osoba ma uprawnienia do wykonywania tego typu makijażu permanentnego. Niestety zdarza się, że ktoś owszem robi takie zabiegi, ale nigdy nie uczył się tego na profesjonalnym kursie czy w szkole kosmetycznej, a przez to efekty mogą nie być zadowalające. Poprawna nazwa dla tego zawodu to lingeristka. Zwyczajna kosmetyczka może poprawić brwi co najwyżej kredką, ale żeby poddać się microbladingowi naprawdę warto sprawdzić czy dana osoba ma i uprawnienia, i doświadczenie. Warto poprosić o portfolio czy zdjęcia już wykonanych brwi w celu sprawdzenia czy taka osoba potrafi uzyskać efekt, na jakim nam zależy. Nie będzie to niegrzeczne, a pokaże że zależy nam na dobrze wykonanym zabiegu.

Kolejna istotna kwestia to higiena w miejscu pracy kosmetyczki. Podczas zabiegi ostrze nacina skórę, więc bardzo łatwo mogą tam wpaść bakterie czy zanieczyszczenia. W salonie kosmetycznym musi być czysto. Kosmetyczka powinna dbać o higienę podczas zabiegu używając na przykład jednorazowych rękawiczek. W ferworze planowania zabiegu naprawdę można zapomnieć o tak podstawowych rzeczach, a są one bardzo ważne.

Jeśli okaże się, że efekt nas nie zadowala to po około miesiącu można dokonać korekty brwi. Jednak nie da się już “usunąć” włosków, a jedynie dorysować nowe, tam gdzie okaże się, że jest ich za mało czy też kształt jest nierówny.

Kto może sobie zrobić microblading?

Niestety nie każda kobieta będzie mogła skorzystać z tego zabiegu. Przede wszystkim kobiety w ciąży i karmiące piersią nie mogą w tych okresach poddać się zabiegowi. Także osoby borykające się ze stanami zapalnymi jak aktywny trądzik, opryszczka czy chorobami skóry jak łuszczyca nie mogą zrobić sobie microbladingu. Bardzo często panie po chemioterapii robią sobie brwi, ale jeśli ktoś jest w trakcie leczenia musi uzyskać zgodę lekarza prowadzącego na zabieg. Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego brwi są też:

  • cukrzyca,
  • hemofilia,
  • choroby tarczycy,
  • padaczka,
  • epilepsja,
  • alergia na lidokainę lub epinefrynę
  • wykonanie zabiegów kwasowych, silnie złuszczających w ostatnim czasie.

Jest też inne przeciwwskazanie do wykonania zabiegu microbladingu danego dnia. W czasie miesiączki ciało kobiety jest delikatniejsze i mniej odporne na ból, a więc jeśli okaże się, że miesiączka wypada w dniu zabiegu microbladingu koniecznie trzeba zabieg przesunąć. Nawet jeśli przechodzimy comiesięczne krwawienie bez żadnych przykrych dolegliwości to zabieg typu microblading może okazać się bardzo nieprzyjemny, ponieważ ciało będzie delikatniejsze i bardziej uwrażliwione na bodźce zewnętrzne.

Do wykonania zabiegu microbladingu jest też wiele wskazań. Na pewno daje on oszczędność czasu podczas codziennego makijażu czy świetnie rekonstruuje brwi, kiedy je tracimy w wyniku choroby lub terapii. Jednak wskazaniami do zabiegu mogą być też po prostu asymetria brwi, blizna w okolicy brwi przykładowo po kolczyku, ubytek mieszków włosowych czy alergia na kosmetyki do makijażu.

Microblading – makijaż permanentny brwi, ile kosztuje, kosmetyczka
5 (100%) 5 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.