Plastry do depilacji – skuteczny sposób na usuwanie owłosienia?

Kwestia usuwania owłosienia jest bardzo popularna i chyba żadna z nas – kobiet nie wyobraża sobie życia bez regularnej depilacji okolic intymnych, pach czy nóg. W ówczesnych czasach również Panowie coraz częściej sięgają po maszynki do depilacji a regularne golenie okolic intymnych czy pach u mężczyzn jest kwestią zupełnie naturalną. Jeszcze kilkanaście lat temu nasi przodkowie nie znali tak alternatywnych metod usuwania zbędnego owłosienia jak my dziś. W dobie ogromnego wyboru preparatów i urządzeń, które wpływają na usuwanie zbędnych włosków często zastanawiamy się którą z form wybrać.

Kremy do depilacji, plastry z woskiem, maszynki jednorazowe, czy depilatory elektroniczne – to tylko część rodzajów depilacji, na które dziś możemy sobie pozwolić. Produkty, służące do usuwania zbędnego owłosienia znajdziemy w niemalże każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepiku. Od kilku lat dość dużą popularnością cieszą się plastry do depilacji, które są ekspresowym sposobem na dokładne pozbycie się owłosienia. Dziś przyjrzymy się więc tej innowacyjnej formie depilacji!

Dlaczego plastry do depilacji?

Plastry do depilacji na pierwszy rzut oka mogą wydać się zwyczajną, pospolitą metodą usuwania zbędnego owłosienia, która jest bliźniaczo podobna do innych sposób golenia uciążliwych włosków. Niewielu z nas jednak wie, że depilacja przy użyciu plastrów, nasączonych najczęściej woskiem pozwala na długotrwałe i skuteczne pozbycie się uciążliwego owłosienia. Formuła plastrów do depilacji pozwala nie tylko na usunięcie włosków widocznych na pierwszy rzut oka ale przede wszystkim – włosków wraz z cebulką, dzięki czemu efekt tego rodzaju depilacji utrzymuje się nawet do 4 tygodni!

Warto wspomnieć również o tym, że ta forma usuwania zbędnego owłosienia jest wyjątkowo bezpieczna i wolna od podrażnień. W przeciwieństwie do golenia się maszynkami jednorazowymi, plastry nasączone woskiem nie pozostawiają na naszej skórze nieestetycznych krostek i nie wywołują reakcji alergicznych. Należy jednak pamiętać, że depilacja woskiem jest dość bolesna i nie jest zalecana osobom, które skarżą się na wyjątkowo podrażnioną i wysuszoną skórę.

Depilacja woskiem – jak przygotować skórę?

Przy pomocy plastrów nasączonych woskiem depilować możemy zarówno wrażliwe sfery intymne, nogi jak i pachy. Należy jednakże pamiętać, że aby depilacja przebiegła jak najmniej boleśnie i była skuteczna ważne jest dogłębne nawilżenie naszej skóry. Jak już wspomnieliśmy – niedopuszczalne jest wykonywanie tej woskowej formy depilacji na skórze podrażnionej i nadto wysuszonej. Przed przystąpieniem do depilacji należy więc dokładnie nawilżyć skórę – czy to przy pomocy klasycznego balsamu do ciała czy oliwki do masażu. Ważne będzie również zadbanie o naszą skórę po akcie depilacji – często do opakowań z woskowymi plastrami do depilacji dołączone są specjalne, nasączone oliwką chusteczki, które pozwalają na dokładne „ściągnięcie” pozostałości wosku z naszej skóry i jej dodatkowe nawilżenie.

Depilacja okolic intymnych – czy to boli?

Wiele z nas zastanawia się, czy usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy plastrów z woskiem z okolic intymnych jest bardzo bolesne. Faktem jest, że ból generowany jest przez to z jaką dokładnością dokonamy depilacji. Dla zminimalizowania bólu związanego z tą czynnością w sferze intymnej zaleca się dokładne napięcie i naciągnięcie skóry tych delikatnych okolic. Warto pamiętać również o obfitym nawilżeniu depilowanej okolicy – pomoże to w znacznym stopniu ukoić ból. Tuż po depilacji możemy przynieść naszej skórze ukojenie, aplikując na nią kremy na bazie naturalnych składników. Powinnyśmy pamiętać, aby tuż po depilacji nie stosować na na delikatną sferę intymną kosmetyków i produktów na bazie alkoholu, gdyż wpłynąć może to na podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Veet plastry do depilacji ciała z olejkiem arganowym
Kliknij i sprawdź ceny!

Tuż po depilacji – czego unikać?

Chcąc uniknąć podrażnień i uciążliwego swędzenia powinniśmy zapamiętać kilka prostych wskazówek, dotyczących pielęgnacji naszej skóry tuż po jej depilacji (przy użyciu plastrów nasączonych woskiem). Przede wszystkim – na miejsca, z których usuwaliśmy owłosienie nie powinniśmy od razu i bezpośrednio stosować preparatów na bazie alkoholu – chociażby antyperspirantów. Wrażliwa skóra naszych pach jest znacznie bardziej narażona na podrażnienia tuż po depilacji, a aplikowanie na nią dezodorantów może wywołać ogromny dyskomfort, zaczerwienienie, a nawet uciążliwy świąd tej delikatnej skóry.

Decydując się na użycie plastrów z woskiem do depilacji miejsc intymnych pamiętać powinnyśmy przede wszystkim o tym, że ta wrażliwa okolica zasługuje na wyjątkowo delikatne traktowanie. Do nawilżenia intymnej sfery naszego ciała powinniśmy używać tylko i wyłącznie produktów wiadomego pochodzenia na bazie naturalnych, delikatnych składników i ekstraktów. Tuż po usuwaniu owłosienia z okolic intymnych nie zaleca się również noszenia sztucznej, obcisłej bielizny – może to wpłynąć na podrażnienie tej wrażliwej sfery naszego ciała. Decydując się na depilację naszego ciała przy użyciu plastrów nasączonych woskiem powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, że mimo odrobiny bólu jest to skuteczna forma usuwania zbędnego owłosienia, która pozwala nam na cieszenie się gładką skórą aż do 4 tygodni!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.