Depilacja laserowa Vectus

Zabiegi depilacji laserowej to jedne z najczęściej przeprowadzanych w gabinetach kosmetologicznych. Choć wykonuje się je od lat, to od momentu, w którym po raz pierwszy znalazły się w ofercie, przeszły ogromną przemianę. Wieloletnie doskonalenie poszczególnych rozwiązań oraz wsłuchiwanie się w potrzeby pacjentów zaowocowało stworzeniem najbardziej innowacyjnej propozycji, z jakiej możemy obecnie korzystać – lasera diodowego Vectus. Zabiegi z jego użyciem są jeszcze skuteczniejsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami. Jeżeli więc szukasz sposobu na trwałe i efektywne usunięcie owłosienia, to czas poznać możliwości lasera depilacyjnego Vectus.

Działanie lasera Vectus

Vectus to laser diodowy o długości fali 810 nm. Jego sercem jest technologia fototermolizy selektywnej, która przez lata doskonalona była przez zespół naukowców z Harvard University. W efekcie wiązka lasera trafia jedynie we włosek, nie oddziałując na otaczające tkanki.

Niezwykle istotnym rozwiązaniem, które wpływa na skuteczność zabiegów, ale też komfort i bezpieczeństwo, jest czytnik aktywnej melaniny – Skintel. W urządzeniach starszego typu, osoba przeprowadzająca zabieg musiała samodzielnie ustalać moc lasera. W przypadku Vectusa, urządzenie czyta poziom barwnika, aby dobrać do niego automatycznie optymalną moc. Dzięki temu nie jest ona za słaba, a więc zabiegi są skuteczniejsze. Nie jest też zbyt mocna, dzięki czemu depilacja jest bardziej komfortowa i zredukowane zostaje ryzyko pojawienia się podrażnień.

Dla pacjentów ogromne znaczenie ma technologia Advanced Contact Cooling. Wiele osób pyta o aspekt bólu podczas zabiegów. W przypadku lasera Vectus zastosowano wyjątkowe rozwiązanie – specjalny system, który chłodzi skórę w czasie depilacji. Dzięki temu znacznie zredukowany zostaje wszelki dyskomfort i nie ma konieczności stosowania kremu znieczulającego.

Na koniec warto wspomnieć o technologii Photon Recycling, dzięki której zabiegi przebiegają sprawniej. To sprytne rozwiązanie polegające na wykorzystaniu światła, odbitego przez skórę. W efekcie depilacja jest jeszcze szybsza. Pozbycie się owłosienia spod pach to kwestia tylko dwóch minut.

Skuteczność lasera Vectus

To właśnie skuteczność wyróżnia Vectus na tle innych propozycji. Podczas serii zabiegów usuwanych jest nawet 95% włosów. Pozostałe 5% to te włoski, które podczas wizyt nie znajdowały się w fazie wzrostu. Mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu roku od ostatniej depilacji. To jednak nie problem, gdyż z łatwością można je usunąć podczas jednego, dodatkowego zabiegu.

Fazy wzrostu włosa

Wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosów, a są to: anagen, katagen oraz telogen. Zabiegi depilacji laserowej przeprowadza się w seriach, ponieważ nie w każdej z nich depilacja jest równie skuteczna. Laser najlepiej zadziała na owłosienie znajdujące się na pierwszym etapie, a jest to anagen. Jest to moment, w którym cebulka włosa jest otwarta, a sam włos osiągnął już całkowitą długość. Kolejną fazą jest katagen. Można powiedzieć, że jest to etap przejściowy, w którym włos zostaje uwolniony z brodawki i zaczyna przemieszczać się ku górze. W tym momencie nie zachodzą już procesy rozrodcze. Ostatnią fazą jest telogen – to faza obumierania i wypadania włosów. W tym momencie zabieg depilacji jest najmniej skutecznymówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica, oferującej depilację laserową Vectus

Jak przygotować się do zabiegów?

Przed zabiegami należy przestrzegać kilku zasad, dzięki czemu uzyska się lepsze rezultaty, a także ograniczy się ryzyko wystąpienia podrażnień. Przygotowania należy zacząć już miesiąc wcześniej. Od tego czasu nie wolno się opalać, stosować preparatów samoopalających oraz brązujących. Ponadto zaprzestać należy usuwania włosów poprzez ich wyrywanie (np. depilatory elektryczne, plastry z woskiem). Od tego momentu nie można też stosować kosmetyków, które mogą uwrażliwiać na światło. Wliczają się w to wszystkie preparaty z kwasami, a także takie z witaminą C i witaminą A.

Tydzień przed zabiegiem należy zwrócić uwagę na to, czy skóra jest w dobrym stanie. W dniu depilacji nie może być ona przesuszona, czy podrażniona. Dlatego wcześniej należy zacząć stosować np. kremy nawilżające, aby przygotować ją do zabiegu. W dniu wizyty lub dzień wcześniej trzeba ogolić obszar zabiegowy przy pomocy zwykłej maszynki.

Wskazania

Zabieg depilacji laserowej przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą na stałe pozbyć się włosów. Wykonywać można go również ze wskazań lekarskich. W takich przypadkach najczęściej zalecany jest przez dermatologa. Depilacja laserowa wykorzystywana jest w terapii takich dolegliwości, jak:

 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie): o problemie tym mówi się w przypadku owłosienia zbyt bujnego i pojawiającego się w nietypowych obszarach. Włosy pokrywają niemalże całą powierzchnię ciała, jednakże często jest to jedynie delikatny meszek, jak chociażby w przypadku włosów na twarzy u pań. O nadmiernym owłosieniu można mówić np. u pań z mocnym owłosieniem na twarzy, czy klatce piersiowej, a także u panów z bardzo gęstymi i ciemnymi włosami np. na plecach i klatce. Najskuteczniejszą metodą na ich usunięcie jest właśnie depilacja laserem Vectus,
 • wrastające włoski: problem ten najczęściej pojawia się po depilacji tradycyjnymi metodami. Wrastające włoski nie zdołały przebić się przez skórę i zaczęły się pod nią skręcać. Powodować mogą swędzenie i ból, a do tego nie wyglądają estetycznie. Dolegliwości tej bardzo trudno się pozbyć skutecznie, dlatego też w takich przypadkach warto rozważyć właśnie depilację laserową,
 • zapalenie mieszków włosowych: jest to stan zapalny wywołany najczęściej przez infekcję drobnoustrojami lub rzadziej wywołany przez niektóre leki. Do zakażenia zazwyczaj dochodzi podczas golenia, czasem depilacji. Jest to bardzo nieprzyjemny problem, wiążący się z pojawieniem się krostek na skórze. Wyglądają one nieestetycznie, powodują ból, swędzenie, a ponadto często pozostają po nich blizny. Skuteczne zlikwidowanie tego problemu jest niezwykle trudne, dlatego wielu dermatologów zaleca depilację laserową jako najskuteczniejszą metodę.

Przeciwwskazania

Choć depilacja laserem Vectus jest bezpieczna, to istnieje jednak kilka sytuacji, w których nie powinno się przeprowadzać zabiegów, a są to:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • doustna terapia retinoidami,
 • świeża opalenizna,
 • łuszczyca,
 • wypryski ropne na skórze,
 • bielactwo,
 • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,
 • podrażnienia skóry,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców.

Darmowe konsultacje przed zabiegami

Zacząć warto od poruszenia ważnego tematu, jakim są konsultacje przed zabiegami. Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed depilacją, które przeprowadza doświadczony kosmetolog. Wizyta ma formę wywiadu z pacjentem, podczas którego ustala się plan kuracji, obejmujący częstotliwość i ilość wizyt. Ponadto istotnym elementem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Priorytetem jest bowiem zdrowie pacjenta. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości pacjent kierowany jest na konsultację ze specjalistą dermatologiem.

Depilacja laserowa Vectus
5 (100%) 3 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.