Imbir w ciąży – właściwości, przeciwwskazania i sposoby przygotowania

W okresie ciąży kobiety muszą pamiętać o swoim zdrowiu. Często pojawiające się wzdęcia, opuchlizna i mdłości, to dolegliwości, które sprawiają, że kobiety w ciąży sięgają po preparaty, które nie koniecznie są dla nich bezpieczne. A w tym okresie muszą one zwracać szczególną uwagę, na to, co spożywają. Wszelkie nieprawidłowości w diecie mogą prowadzić do poważnych powikłać. Warto więc wiedzieć o imbirze, który może okazać się skuteczny a wiele dolegliwości pojawiające się u kobiet w ciąży.

Imbir w ciąży – kiedy można spożywać

Nie istnieje przeciwwskazanie do stosowania imbiru w ciąży. Jednak konieczna jest konsultacja z lekarzem, by zdecydował on jak dużo i do kiedy możemy spożywać imbir w ciąży. Najlepiej nie stosować go dłużej niż do końca pierwszego trymestru, bez konsultacji z lekarzem. W późniejszych etapach ciąży, wszystkie nawyki żywieniowe, które mogą być ryzykowne, warto omówić. Gdy lekarz nie widzi przeciwwskazań do stosowania imbiru przez cały okres ciąży, wtedy warto go stosować jak najdłużej. Ma on bowiem bardzo pozytywnie działanie na kobiece ciała, zwłaszcza w okresie ciąży. Pomóc może szczególnie w pierwszym trymestrze, kiedy to niemal wszystkie kobiety mają problemy z mdłościami i wymiotami. Okazuje się, że imbir jest również przydatny pod koniec ciąży, kiedy organizm kobiety zaczyna zatrzymywać nadmiar wody w organizmie i kończyny zaczynają puchnąć. Jest wiele dziedzin, w których imbir może pomóc, więc najlepiej spożywać go nie tylko w ciąży, ale również przed jej rozpoczęciem i po jej rozwiązaniu.

Imbir w ciąży na poranne mdłości

Często podczas pierwszych miesięcy ciąży, kobiety cierpią z powodu pooranych mdłości. Mimo że nie jest to objaw niepokojący, co przez wymioty u kobiety w ciąży może dojść do odwodnienia i osłabienia organizmu. Należy również pamiętać, że częste wymiotowanie może negatywnie wpłynąć na zdrowie zębów. Tak więc warto wiedzieć, że imbir jest sposobem na zwalczenie porannych mdłości. Dzięki składnikom, jakie się w nim znajdują, ma on działanie przeciwwymiotne. Likwiduje również mdłości i nudności. Dzięki temu jest niezwykle pomocy. Warto z rana przygotować sobie herbatę z imbirem, która pomoże nam uporać się z porannymi mdłościami i zapobiegnie wymiotom. Możemy również przygotować wodę imbirową. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Do garnka wrzucamy trzy plasterki imbiru, zalewamy wodą i gotujemy przez piętnaście minut. Taka woda nie tylko pomaga w zwalczeniu mdłości, ale poprawia funkcjonowanie całego organizmu i dostarcza wiele składników odżywczych, które są niezbędne podczas ciąży. Jest również inny, mniej wymagający sposób na korzystanie z właściwości przeciwwymiotnych imbiru. Wystarczy przez kilka minut żuć plasterek imbiru w ustach. Ważnej, jest jednak by go nie połykać. Najlepiej spożywać korzeń imbiru po jego ugotowaniu.

Kapsułki z korzenia imbiru
Kliknij i sprawdź ceny!

Imbir w ciąży na opuchnięte nogi

Ta przypadłość często dotyczy kobiet w ciąży. Puchną nie tylko nogi, ale również dłonie, stopy i twarz. W początkowych fazach ciąży nie jest to tak bardzo widoczne. Jednak pod koniec pierwszego trymestru problem puchnących nóg staje cię coraz bardziej dotkliwy i męczący, a przecież jest to dopiero początek ciąży. Pomocne okazać się mogą masaże, uzupełnianie płynów i odpowiednia dieta, jednak to i tak nie są skuteczne sposoby, które pozwolą na całkowitą likwidację tego problemu. Woda w organizmie kobiet w ciąży zaczyna się zatrzymywać przez zmiany hormonalne, które zaczynają zachodzić w ciele ciężarnej. I nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać. Jednak są sposoby na zniwelowanie tej dolegliwości i poprawę samopoczucia kobiety. Podczas ciąży warto więc spożywać imbir. Dzięki czemu, że jest on moczopędny, usuwa toksyny z organizmu kobiety i poprawia prace gospodarki wodnej. I to właśnie dzięki temu może sprawdzić się jako produkt zwalczający obrzęki nóg i całego ciała, które są tak częsty problemem kobiet w ciąży. Skutecznie może okazać się nie tylko pice wody imbirowej, herbaty z imbirem i dodawanie go do potrwa. Wystarczy jeden plasterek imbiru i sok z niego wtarcie go w obolałe miejsce. Dzięki leczniczym i rozgrzewającym właściwościom imbiru zmniejsza on obrzęk i ból.

Imbir w ciąży, a pielęgnacja jamy ustnej

Niemal każdy z nas wie, że problemy z uzębieniem mogą nieść ze sobą poważne powikłania. Są one nie tylko źródłem bólu, ale mogą wpływać negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Choroby jamy ustnej są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży. Mogą one prowadzić do poważnych zmian rozwojowych dziecka, poronień i wczesnych porodów. Należy więc pamiętać, by w czasie ciąży zadbać o zdrowe zęby. Imbir jest na to świetnym sposobem. Niszczy on bakterie i niweluje nieprzyjemny zapach z ust. Jest skuteczny w walce z próchnicą. Z łatwością znajdziemy pasty do zębów z imbir. Jednak należy pamiętać, by wybierać te pasty, które naprawdę mają w sobie imbir lub jego wyciąg, a nie sam aromat. Stosowanie takich past pomoże utrzymać zdrowie zęby. I już nigdy nie pojawi się u nas nieświeży i nieprzyjemny zapach z ust. Warto wykonywać takie pasty samemu. Nie ma w tym nic trudnego i nie zajmuje to wiele czasu. A dzięki temu zyskujemy pewność, że produkt, który wykonaliśmy, jest wysokiej jakości i będzie nam w stanie pomóc. Imbir zawiera również wiele witamin i minerałów, które pomogą utrzymać nam zdrowe zęby.

Imbir w ciąży – przeciwwskazania

Niestety nie każdy może stosować imbir. Mimo że nie ma przeciwwskazań stosowania go podczas ciąży, to nie powinny go spożywać kobiety, które mają problemy z ciśnieniem i krążeniem krwi. Imbir ze względu na działanie rozgrzewające może pogorszyć te problemy. Nie wolno go stosować, kiedy cierpi się z powodu choroby przewlekłej. Tak więc kobiety w ciąży, które mają problemy ze zdrowiem, powinny skonsultować z lekarzem, to czy mogą spożywać imbir. Najczęściej w takich przypadkach odradza się jego spożywanie. Po rozwiązaniu ciąży również nie zaleca się używania imbiru w diecie. Po skończeniu okresu laktacji ponownie można wprowadzić go do diety.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.