TOP 14 najlepszych telewizorów 32 cale – ranking

Telewizory od lat stanowią główne źródło informacji o świecie oraz rozrywki. Szacuje się, że w większości polskich domów jest co najmniej jeden odbiornik telewizyjny. Na rynku można obecnie znaleźć bardzo szeroki asortyment telewizorów – różnią się one przede wszystkim parametrami.

Wybierając odpowiedni telewizor dla siebie warto jest przede wszystkim przemyśleć swoje potrzeby oraz preferencje, co pozwoli znaleźć odbiornik idealny i taki, który doskonale posłuży całej rodzinie przez wiele lat. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej wielkości ekranu, a także jego dopasowanie do pomieszczenia. Odpowiednia ilość cali to nie tylko kwestia estetyki wnętrza, ale przede wszystkim komfortu oraz wygody użytkowania i oglądania programów.

Decydują się na zakup wybranego modelu bądź stojąc jeszcze przed wyborem odpowiedniego produktu warto jest skorzystać z rad doświadczonego personelu w sklepie bądź przejrzeć internetowe rankingi czy poradniki. Dzięki temu uzyskuje się możliwość porównania poszczególnych produktów, sprawdzenie ich funkcji oraz parametrów, a także porównanie ich zalet oraz wad. Jako, że w większości zakup telewizora jest wydatkiem na co najmniej kilka lat, warto jest poświęcić nieco czasu na poznanie specyfiki proponowanych na rynku modeli – począwszy od tych oferowanych przez popularne i wiodące w świecie produktów elektronicznych marki, aż po te mniej znane, których produkty mimo wszystko nie odbiegają od wysokich standardów. Często zaletą modeli mniej popularnych marek jest bardzo korzystna cena takich produktów, uwarunkowana wieloma czynnikami.

TOP 14 najlepszych telewizorów 32 cale – ranking

14. Telewizor FERGUSON T232FHD506

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor ten jest produktem o dość dobrych parametrach oraz pochodzi z przystępnej półki cenowej. Umożliwia oglądanie telewizji naziemnej oraz kablowej, dzięki wbudowanemu tunerowi DVB, który jest oparty na technologii hybrydowej. Dzięki temu nie ma konieczności zakupu zewnętrznych odbiorników, chociażby dekodera. Obrazy wyświetlane na ekranie telewizora są w przystępnej jakości, która zadowoli przeciętnego odbiorcę. Telewizor nie posiada technologii 3D, jak również brak jest możliwości połączenia się za jego pomocą z siecią WI-FI oraz korzystania ze Smart TV.

13. Telewizor Kruger&Matz KM0232T

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor ten jest połączeniem minimalizmu oraz nowoczesności. Jest to typowy telewizor, który sprawdzi się dla osób, które nie posiadają większych wymagań wobec odbiornika telewizyjnego, a głównym wyznacznikiem ich wyboru jest cena produktu. Telewizor posiada przeciętne parametry. Został wyposażony w tuner DVB-T2, który umożliwia odbiór kanałów cyfrowej telewizji naziemnej. Posiada port USB oraz możliwość podłączenia innych urządzeń za pomocą wbudowanego złącza HDMI.

12. Telewizor Blaupunkt 32/133M-WB-11B-EGBQPXEU

Kliknij i sprawdź ceny!

Producent tego telewizora nie należy do liderów wśród producentów elektroniki znanej w naszym kraju – mimo to model ten charakteryzuje się stosunkowo dobrymi parametrami, które są połączone z korzystną ceną produktu. Obraz wyświetlany na ekranie jest w technologii HD, co gwarantuje komfort oglądania oraz dobre kolory i głębię. Telewizor posiada wbudowane łącze WI-FI. Model ten posiada dość dobre głośniki o mocy 20W, dzięki czemu dźwięk jest stosunkowo głośny oraz czysty.

11. Telewizor Skymaster 32SHA2000

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor jest wytworem nieco mniej znanej w świecie urządzeń elektronicznych marki. Jest typowym telewizorem 32 calowym, który posiada standardowe funkcje (LEDowa matryca, częstotliwość odświeżania 100Hz, 3 złącza HDMI, 1 złącze USB). Niewątpliwą zaletą modelu jest stosunkowo niska cena przy jednoczesnym dostępie do WI-FI oraz Smart TV opartym na Androidzie. Jest to bardzo duże udogodnienie dla wszystkich osób, którym zależy, by za pośrednictwem swojego telewizora móc łączyć się z telefonem i dzięki temu zarządzać treściami dostępnymi w internecie.

10. Telewizor Manta LED320M9

Kliknij i sprawdź ceny!

Przez wiele osób uznawany za bezapelacyjnego lidera w kwestii telewizorów 32 – na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo korzystna cena względem parametrów, która jest o wiele niższa niż o przedstawicieli bardziej znanych i wiodących marek sprzętu elektronicznego. Sprzęt doskonale sprawdzi się dla mniej wymagających odbiorców. 32 calowy ekran o rozdzielczości 1366×768 pikseli (HD Ready) o szerokich kątach widzenia zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. Telewizor posiada bardzo dobrze dobraną paletę kolorów widzenia – obraz jest barwny i dobrze nasycony, a kolory nie są przekłamane. Odbiornik nie posiada technologii 3D oraz Smart TV. Posiada standardowe wejścia zewnętrzne – 2 złącza HDMI oraz jedno złącze USB.

9. Telewizor Philips 32PFT4132

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor Philips 32PFT4132 jest kolejnym przykładem połączenia bardzo dobrych parametrów w stosunku do świetnej ceny. Odbiornik zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu w technologii Full HD, dobrze dobrany kontrast kolorów oraz regulację poziomu oświetlania. Dwa wejścia HDMI, złącze USB oraz funkcja Easylink (jeden pilot do wykonywania większości działań) stanowią zintegrowany interfejs komunikacyjny oraz pozwalają na odtwarzanie multimediów i podłączanie dodatkowych urządzeń. Oprócz dobrej jakości parametrów, telewizor ten charakteryzuje się dodatkowo bardzo nowoczesnym i modnym wyglądem. Wszystko to za sprawą smukłości urządzenia, a także charakterystycznej podstawy – podstawa ekranu telewizora oparta jest na dwóch bocznych nóżkach.

8. Telewizor Thomson 32HB5426

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor dostosowany jest do odbioru wysokiej jakości obrazu. Gwarantuje to bardzo dobry obraz, który jest odpowiednio nasycony pod kątem swojej barwy oraz głębi kolorów. Technologia Color Extander dba, aby wszystkie kolory były przedstawione w naturalnych i przyjaznych dla oka barwie, co zwiększa komfort oglądania i zapobiega problemom ze wzrokiem (np. łzawieniu). Model ten posiada wbudowane WI-FI oraz Smart TV oparte na autorskim systemie producenta, co umożliwia podłączenie go do internetu oraz korzystanie z innych urządzeń w sieci domowej. Dzięki wbudowanemu złączu USB za pomocą telewizora można swobodnie odtwarzać filmy, zdjęcia oraz muzykę. Telewizor posiada automatyczną regulację głośności oraz tak zwany system dźwięku przestrzennego, co znacznie podnosi jakość prezentowanego dźwięku.

7. Telewizor Panasonic Viera TX-32ES400E

Kliknij i sprawdź ceny!

Ekran LED z odświeżaniem 400Hz oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Funkcja Adaptive Backlight Dimming, która jest odpowiedzialna za ciągłą optymalizację obrazu oraz podświetlania zapewnia bardzo dobrą widoczność oraz ostrość scen, które przedstawione są w zaciemnieniu. Funkcja ta znacznie wpływa także na kontrast kolorów, co gwarantuje jeszcze lepsze doznania płynące z oglądania. Telewizor ten, ze względu na system Swipe & Share umożliwia przesyłanie treści z telewizora na ekran telefonu bądź tabletu, które znajdują się w innych pomieszczeniach – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na sterowanie przeglądanymi treściami oraz komfortowy ich wybór. Dodatkowo w tym odbiorniku można łatwo dostosować sobie do indywidualnych preferencji oraz potrzeb ekran startowy – umożliwia to szybkie korzystanie z gadżetów oraz dodatkowych funkcji.

6. Telewizor Philips 32PFS6402

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor oprócz świetnego wyglądu (za który odpowiada między innymi metalowa, srebrna podstawa oraz smukły ekran) posiada doskonałe parametry. Dzięki wgranemu w odbiornik systemowi AndroidTV można korzystać z szerokich możliwości rozrywki w internecie – między innymi korzystać na telewizorze z youtuba czy Netflixa. Dzięki systemowi Android możliwe jest korzystanie ze sklepu Play oraz granie w różnorodne gry w tak zwanej „chmurze”. Wszystkie te funkcje sprawiają, że wraz z telewizorem klient otrzymuje różnorodną możliwość wykorzystania odbiornika – począwszy od przeglądania internetu, poprzez słuchanie muzyki, aż po wykorzystywanie go do gier. Kolejną zaletą modelu jest dwustronny system Ambilight, a technologia Pixel Plus HD zapewnia doskonałą jakość obrazu. Telewizor posiada aż 7 wejść zewnętrznych, które umożliwiają podpięcie do niego dodatkowych urządzeń – są to 4 złącza HDMI oraz 3 złącza USB.

5. Telewizor Sony Bravia KDL-32WD750

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor ten charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrą jakością obrazu, głównie za sprawą technologii X-Reailty PRO. Zaletą modelu jest posiadanie Wi-Fi, a co za tym idzie również Smart TV, które umożliwia oglądanie na odbiorniku telewizyjnym między innymi filmów czy teledysków z youtube. Doskonały dźwięk jest możliwy dzięki technologii Dolby Digital Plus. Telewizor nie posiada technologii 3D, ale obraz dzięki pozostałym technologiom jest utrzymany w wielu płaszczyznach, co daje bardzo dobre efekty podczas oglądania programów.

4. Telewizor Samsung UE32M5502

Kliknij i sprawdź ceny!

Telewizor charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu oraz dźwięku. Jest to zawdzięczane przede wszystkim obrazowi Full HD oraz autorskiemu algorytmowi marki, czyli Samsung Wide Color Enhancer Plus, który znacząco poszerza gamę kolorystyczną oraz zwiększa liczbę prezentowanych odcieni w obrębie jednego koloru. Gwarantuje to bardzo dobry obraz i przyjemność oglądania. Telewizor samodzielnie i automatycznie ustawia różne poziomy kontrastu dla poszczególnych planów wyświetlanego obrazu, co daje efekt trójwymiaru i jest tańszym odpowiednikiem standardowej technologii 3D, która jest wykorzystywana w droższych modelach telewizorów. Samsung UE32M5502 posiada aż 5 wejść zewnętrznych – są to 2 klasyczne złącza USB oraz 3 wejścia HDMI.

3. Telewizor LG 32LJ500V

Kliknij i sprawdź ceny!

Jeden z najlepszych modeli telewizorów 32 calowych dostępnych od znanego i popularnego w świecie sprzętów elektronicznych producenta, czyli marki LG. Na uwagę zasługuje przede wszystkim świetny obraz – Full HD to gwarancja bardzo dobrej ostrości i świetnej jakości kolorów. Telewizor posiada 3 standardowe złącza (HDMI oraz USB), co umożliwia połączenie telewizora z innym urządzeniem. Doskonały dźwięk jest gwarantowany przez Dolby Digital oraz głośniki (2x5W).

2. Telewizor LG 32LJ610V

Kliknij i sprawdź ceny!

Kolejny telewizor marki LG od swojego poprzednika różni się przede wszystkim nieco lepszymi parametrami oraz dostępnością nowych funkcji, jak również nieco wyższą ceną (co jest w pełni zrozumiałe). Technologia Full HD oraz wysokiej jakości matryca telewizora gwarantuje bardzo dobrą prezentację barw oraz głębie kolorów. Model ten nie posiada technologii 3D, mimo tego, dzięki automatycznej regulacji oświetlania i kontrastu obraz jest podzielony na poszczególne, odróżniające się od siebie sfery, co daje efekt głębi. Funkcja Virtual Surround Plus wbudowana w ten model poprawia rozkład kierunkowy dźwięku, co zwiększa komfort oraz wrażenia płynące z oglądania. Z łatwością można traktować ten model jako tańszą i mniejszą alternatywę dla kina domowego. Telewizor posiada wbudowane łącze WIFi oraz smart TV oparty na systemie producenta. Umożliwia to korzystanie ze stron internetowych w przeglądarce oraz aplikacji na ekranie telewizora, którymi można sterować z poziomu telefonu czy tableta.

1. Telewizor Samsung UE32M5672

Kliknij i sprawdź ceny!

Ekran telewizora Samsung gwarantuje bardzo duże emocje oraz radość z oglądania – wszystko to za sprawą doskonałej głębi oraz jakości kolorów, dopasowanemu oświetleniu matrycy oraz żywej dynamiki barw. Telewizor automatycznie dopasowuje kontrast oraz poziom poszczególnych planów obrazu, co daje efekt trójwymiaru – jest to możliwe dzięki Contrast Enhancer. Dzięki funkcji Micro Dimming Pro telewizor dopasowuje najbardziej optymalny poziom czerni oraz bieli, co zapewnia doskonałą widoczność wszelkich szczegółów i detali dla wszystkich obszarów zacienienia (zarówno jasnych sfer, jak i ciemnych). Niewątpliwą zaletą modelu jest intuicyjne zarządzanie wszelkimi treściami w telewizorze za pomocą smartphone bądź tabletu – telewizor posiada Smart TV, które umożliwiają oglądanie na dużym ekranie między innymi youtube czy netflixa. Zainstalowany w telewizorze nowoczesny system operacyjny Tizen pozwala na przechowywanie ulubionych treści oraz potrzebnych aplikacji w tak zwanym Smart Hubie. Cena tego modelu telewizora jest stosunkowo wysoka, ale jest to z pewnością jeden z najbardziej popularnych i polecanych telewizorów pod względem parametrów oraz jakości sprzętu – prawdziwy lider wśród propozycji.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.