Zabiegi medycyny estetycznej na biust

Medycyna estetyczna święci ostatnimi czasy prawdziwy triumf, czego dowodem są coraz częstsze wizyty Polek na zabiegach mających na celu podniesienie i powiększenie biustu. Czym jest to spowodowane?

Czynnikami przemawiającym za jest z pewnością fakt, że w miarę upływu lat (i, potencjalnie, wraz z narodzinami kolejnych dzieci) kobiece piersi są mniej jędrne i elastyczne.  Innym powodem może być po prostu brak zadowolenia kobiety z rozmiaru posiadanego przez nią biustu, której to marzy się jego powiększenie. Przed podjęciem decyzji co do udania się na operację do kliniki niezbędna jest świadomość, że tego typu ingerencje w ciało jest permanentne.

Dostępne metody

Obecnie reklamy telewizyjne i internetowe chcą nam sprzedać specjalne kosmetyki lub domowe sposoby, które to są w stanie magicznie zniwelować kompleksy kobiety dotyczące piersi. Prawdopodobnie nie trzeba nikogo przekonywać, że są to rozwiązania złudne, mające na celu jedynie szybki i prosty zarobek. Jedyne sensowe oraz, co ważniejsze, bezpieczne metody związane  z ingerencją w biust dostępne są specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej. Oto niektóre z nich.

Wszczepienie implantów

Jeden z najpopularniejszych wariantów, oferujący wiele implantów różniących się w zależności od:

  • kształtu,
  • rozmiaru,
  • wypełniacza (może to być silikon/roztwór soli fizjologicznej).

Aby proces ich wszczepiania przebiegł bez żadnych problemów, niezbędna będzie selekcja właściwych wkładek, które to przeważnie są okrągłe lub autonomiczne. Ich wybór podlega następującym kryteriom:

  • budowa klatki piersiowej osoby operowanej,
  • kształt piersi przed rozpoczęciem operacji,
  • oczekiwania samej klientki względem efektu.

Nie bez znaczenia jest również to, kto wyprodukował implanty. Najbardziej cenieni w branży producenci gwarantują, że tworzone przez nich produkty objęte są bezterminową wymianą. Zatem klientki mogą liczyć na ich wymienienie w przypadku, gdy dany implant straci swoją integralność.

Wykorzystanie tłuszczu

Więcej na www.christofferingves.pl

Może to po niektórych zdziwić, lecz już od jakiegoś czasu istnieje możliwość powiększenia poszczególnych części ciała (w tym biustu) za pomocą własnego tłuszczu. Naturalnie tego typu operacja powinna być przeprowadzana przez rzetelnego lekarza, natomiast efekt jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wybredną klientkę.

Pierwszym krokiem jest wykonanie liposukcji, mającej na celu pobranie tłuszczu z wybranego wcześniej miejsca na ciele operowanej. Następnie izoluje się te komórki tłuszczowe, które nie zostały uszkodzone w trakcie procesu od mi.n. płynów ustrojowych. Potem wyizolowany materiał umieszczany jest w specjalnej strzykawce i za jej pomocą lekarz wstrzykuje go w piersi.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.