Eko Architektura – domki przyjazne środowisku

Dziennikarz: Nasz świat ostatnimi czasy coraz mocniej począł wkraczać w fazę pro-środowiskowości. Jako iż trend ten przybiera na sile wiele międzynarodowych korporacji zaczęło wdrażać programy bycia eco-friendly. Moda ta nad Wisłę dotarła trochę później i dopiero teraz doświadczyć możemy pełnego spektrum tego fenomenu. Nie wszystkie firmy czekały jednak na ostateczny alarm klimatologów. Wśród nich mamy wiodącego producenta domów przyjaznych naturze, przedsiębiorstwo Eko Architektura, zaś rozmowę poprowadzimy z jej dyrektorem, Przemysławem Balcewiczem. Dzień dobry.

Przemysław Balcewicz: Dzień dobry, serdecznie dziękuję za zaproszenie.

D: Co wyróżnia waszą działalność od reszty? W końcu przy obecnym wypełnieniu rynku znajdziemy wiele innych firm zajmujących się niestandardowymi domami.

PB: Po pierwsze jak słusznie pan zauważył, jesteśmy w tym biznesie już od lat. To sprawia, że nasza firma jest autentyczna. Problem kryzysu ekologicznego leżał nam na sercu jeszcze wtedy, gdy temat ten nie zdobył szturmem mainstreamu. Zakładając Eko Architekturę chcieliśmy budować domy mieszkalne, domki letniskowe czy ogrodowe, ale tradycyjny sposób nie był dla nas wystarczający. Celem było pogodzenie prowadzenia takiego biznesu z postawą przyjazną planecie. Dodatkowo cały ten okres na rynku pracowaliśmy na swoją markę. Nie bez przyczyny to my jesteśmy pierwszym wyborem klientów szukających mieszkań nowej generacji, mieszkań dostosowanych do obecnego środowiska.

Po pierwsze: drewno!

D: No właśnie. Waszym podstawowym budulcem stało się drewno. Wiele osób nie ma raczej zaufania do tego surowca, gdy chodzi o budownictwo i mieszkalnictwo. Uchodzi ono za nietrwałe, niestabilne a nawet niebezpieczne, ot choćby w wypadku pożaru bądź elektrycznego spięcia, które przecież się zdarzają.

PB: Jest to myślenie stereotypowe. Drewno prezentuje szereg możliwości nieosiągalnych dla konwencjonalnych surowców budowlanych. Kwestią priorytetową jest dla nas dobór odpowiednich drzew. W tym wypadku, gdy zabieramy się za produkcję i montaż kwater ogrodowych, mieszkalnych lub gdy tworzymy domki letniskowe, to sięgamy po najlepsze z drzew. Idealnie nadają się do tego iglaste. Zaś odpowiednie metody konserwacji, impregnacji i oczyszczania mogą jeszcze znacznie wydłużyć okres użytkowania. To wszystko sprawia, że domy Eko Architektury od początku działania firmy aż do dziś są stabilne i stateczne. Bezpieczeństwo także nie jest problemem, gdyż metody ocieplania minimalizują wszelkie ryzyko zapalenia niemalże do zera. Podkreślić też warto, że wszystkie metody odpowiedniego traktowania naszej konstrukcji, jak i sposoby ulepszania są opracowane przez najwyższej klasy specjalistów, zaś wiedza jest przekazywana klientom nieodpłatnie.

D: Czy wasze domy to nie luksus?

PB: Jeśli chodzi o jakość, to jak najbardziej. Jeśli zaś o samą cenę, to nasze produkty są na kieszeń niemal każdego. Naszym celem było stworzenie czegoś, co nie będzie jedynie atrakcją najwęższego skrawka społeczeństwa. Chcieliśmy dzielić się najnowocześniejszym budownictwem z jak najszerszym gronem odbiorców. Dodatkowo okres montażu jest krótki. Wracając jednak do samej ceny, to główną finansową zaletą naszych produktów jest to, iż nie generują one tak wielu kosztów, co standardowe i tradycyjne lokacje. Eko Architektura proponuje po pierwsze domy, które są wysoce energooszczędne. Sama ich konstrukcja także oparta jest na tworzywach odnawialnych, co ma także wpływ na cały proceder. Jak wszyscy wiemy właściciele zwykłych mieszkań często największe straty maja dopiero po paru latach. W momencie, gdy przytrafia się gruntowny remont, bądź drastyczna naprawa finanse mogą stać się problemem. Przy naszych projektach takie coś nie będzie wielkim wyzwaniem. Dlatego sądzę, że nasze domy są nie tylko wysokie jakościowo, przyjazne środowisku, ale też relatywnie przystępne na każdą niemalże kieszeń.

D: Bez wątpienia jest to duża zaleta. Serdecznie dziękuję za rozmowę.

PB: Dziękuję również, było mi bardzo miło.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.