Czy catering dietetyczny można wrzucić w koszty prowadzenia działalności?

Ciepły, pożywny posiłek na czas to jeden z elementów decydujących o efektywnej i wydajnej pracy. Zdają sobie z tego sprawę przedsiębiorcy, którzy postanowili zadbać o wyżywienie swoje lub pracowników za pomocą usług cateringu dietetycznego w Krakowie. Powstaje jednak ważne pytanie: czy catering dietetyczny można wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej? Odpowiadamy.

Catering dietetyczny. Zadbaj o swoje zdrowie w pracy i nie tylko

Co zrobić by zadbać o dobre samopoczucie i efektywność w godzinach pracy? Kluczową kwestią okazują się być regularne i zdrowe posiłki. Ale jak o nie zadbać, gdy obowiązków jest tak wiele a wolnego czasu jak na lekarstwo? Przygotowanie świeżych i wartościowych dań wymaga sporej dawki wysiłku i czasu. Wiąże się z tym nie tylko samo przyrządzanie posiłków, ale również czasochłonne zakupy. Tymczasem sklepowe półki uginają się od wysoko przetworzonej żywności do przygotowania w 5 minut. Potrawy te z pewnością zaspokoją głód, nie zapewnią jednak witalności, koncentracji i dobrego samopoczucia. Co zatem zrobić, by na nasze talerze nie trafiało tak łatwo dostępne śmieciowe jedzenie?

Idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych jest catering dietetyczny w Krakowie. Firmy oferujące diety pudełkowe dbają o dobre samopoczucie i zdrowie swoich klientów w trakcie całego dnia. Catering dietetyczny to zbilansowane i smaczne posiłki, dowożone wprost pod wskazany adres zamieszkania bądź pracy. Oferta diet pudełkowych w dużych polskich miastach charakteryzuje się ogromną różnorodnością. To Ty decydujesz, w jakie składniki będzie obfitować Twoje codzienne wyżywienie. Chcesz skorzystać z usług cateringu dietetycznego z dowozem do pracy? Zajrzyj na stronę cateromarket.pl i znajdź ofertę dla siebie! Popularne warianty to:

  • dieta redukcyjna – pomaga zachować atrakcyjną sylwetkę przy jednoczesnej trosce o niezbędne witaminy i minerały;
  • dieta bezglutenowa i bez laktozy – propozycje skierowane do osób unikających nabiału i/lub glutenu;
  • dieta zdrowotna – posiłki dla osób zmagających się z różnymi dolegliwościami, np. cukrzyca, Hashimoto, niska odporność itp.;
  • dieta sportowa – zbilansowana dieta pudełkowa o podwyższonej zawartości białka.

Dotychczasowe rozważania dotyczyły osobistej decyzji o zamówieniu cateringu dietetycznego w Krakowie z dowozem do miejsca pracy. Są jednak sytuacje, w których to właściciel firmy wykazuje inicjatywę i troszczy się o zdrowe i smaczne posiłki dla pracowników. Przy tej okazji powstaje kolejna ciekawa kwestia – rozliczenie poniesionych na ten cel wydatków.

Catering dietetyczny a prowadzenie działalności

Przedsiębiorcy korzystający z usług cateringu dietetycznego mogą się zastanawiać, czy poniesione na ten cel wydatki można wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Aby uzyskać odpowiedź, konieczne jest przeanalizowanie odpowiednich przepisów prawnych. Interesujące nas zapisy zostały zawarte w Ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 roku.

Zgodnie z powyższym aktem prawnym “kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów (…) lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów (…)”. Jak mówiliśmy na wstępie, zapewnienie pożywnego posiłku służy podniesieniu wydajności pracowników, ma więc ewidentny związek z osiągnięciem przyszłych przychodów. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, czy poniesione na ten cel wydatki nie podlegają wyłączeniu na podstawie art. 16 niniejszej ustawy. Zapis ten mówi, że nie można rozliczać „kosztów reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych”. A zatem rozstrzygający jest fakt, czy usługi cateringu dietetycznego służą wystawnej i okazałej reprezentacji firmy czy raczej zadowoleniu pracowników i ich efektywniejszej pracy. Odpowiedź jest oczywista. Wydatki związane z cateringiem dietetycznym dla pracowników jak najbardziej kwalifikują się do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Reasumując, pracownicy Urzędów Skarbowych nie podważają tego rodzaju kosztów, gdyż mają one na celu dobro pracowników oraz ich lepszą wydajność. Co ciekawe są okoliczności, w których zapewnienie wyżywienia etatowcom jest wręcz wymagane przez określone przepisy prawne.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź