TOP 10 – najlepsza huśtawka ogrodowa – ranking

Zakup huśtawki ogrodowej może okazać się skomplikowaną sprawą. Zwłaszcza, gdy na rynku istnieje wiele wspaniałych produktów. Tym samym trudno jest podjąć właściwą decyzję. Oczywiście, jeśli konsument chce posiadać sprzęt, cechujący się długotrwałością, bezpieczeństwem, niskim kosztem, maksymalną ilością gadżetów i przede wszystkim rozmiarem dopasowanym do wieku dzieci, musi przeznaczyć o wiele więcej czasu na znalezienie odpowiedniej huśtawki ogrodowej. Według analiz przeprowadzonych przez sprzedawców, klienci stawiają na huśtawki ogrodowe, które będą mogły być użytkowane przez wiele lat, a więc nie tylko jeden czy dwa sezony. Istotnym punktem okazuje się również cecha określana „ by huśtawka rosła wraz z dziećmi”. Dlatego też, warto zapamiętać, by nie wybierać sprzętu, który nie jest odpowiedni do danej grupy wiekowej. Jednak większy zestaw może być korzystny w dłuższej perspektywie, ale wymaga większego nadzoru. Ponadto, w przyszłości można  dodać do niego kilka komponentów. Drewniane huśtawki ogrodowe świetnie prezentują się na każdym krajobrazie, ale trzeba je co roku odnawiać, aby zawsze wyglądały pięknie.

CO NALEŻY UWZGLĘDNIĆ PRZY ZAKUPIE HUŚTAWKA OGRODOWA

Funkcjonuje kilka istotnych cech huśtawki ogrodowej, które zdecydowanie należy uwzględnić podczas zakupu. Są to między innymi:

Materiał

Zwykle huśtawki ogrodowe mogą być wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Zestawy metalowych huśtawek są tańsze niż drewno, ale po pewnym czasie stają się zardzewiałe. Można temu zapobiec, ciągle sprawdzając zużytą lub rozdrobnioną farbę i naprawiając je od razu. Tworzywo sztuczne jest jednak najtańszym materiałem, ale jest również najmniej trwałe. Plastik jest najlepszy dla małych dzieci i może być używany tylko przez kilka lat. Ponadto drewno jest najbardziej trwałe i może być użytkowane znaczenie dłużej. Należy jednak pamiętać, ze nie każde drewno jest takie samo. Niektóre drewno jest wysokiej jakości przez co cena huśtawki jest wyższa. Inne natomiast zdecydowanie gorszej jakości i niskiej ceny.

Projekt

Kupując huśtawkę na zewnątrz, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek swoich dzieci. Mniejsze zestawy huśtawek są najlepsze dla bardzo małych dzieci. Natomiast większe zestawy z większą ilością wspinaczek, wiszących i innych przystawek są bardziej odpowiednie dla starszych dzieci. Należy brać pod uwagę fakt, ze dzieci bardzo szybko rosną i coroczna wymiana huśtawki nie jest opłacalna, a wręcz bardzo kosztowna.

Konserwacja

Ważne jest, aby właściwie zadbać o zestaw bądź samą huśtawkę ogrodową. Celem jest zabezpieczenie materiału i utworzenie odpowiednich warunków do jak najdłuższego żywota. Badanie kosztów utrzymania lub jeśli nadal jest objęte gwarancją. Zestawy do huśtawek ogrodowych wykonane z drewna muszą być odnawiane przez kilka lat.

Budżet

Jeśli klient ma ograniczony budżet, najlepszym wyborem są huśtawki wykonane z metalu lub plastiku. Zestawy huśtawek wykonanych z taniego drewna mogą być kiepskiej jakości i przetrwać tylko jeden lub dwa sezony

Przestrzeń

Aby zachować jej bezpieczeństwo, należy przeznaczyć wolną przestrzeń mniej więcej 2 metry na 2 metry – na każdą stronę zestawu huśtawki ogrodowej. Wolna przestrzeń oznacza strefę, gdzie nie ma żadnych przeszkód, w tym drzew, krzewów i innych ozdób ogrodniczych. Huśtawka ogrodowa powinna być zainstalowana na równym podłożu i mocno osadzona w ziemi.

Bezpieczeństwo

Często zestawy ogrodowe są instalowane wraz z trawą pod spodem. Zawsze jednak najlepiej jest mieć pod spodem materiał ochronny, taki jak piasek, wióry i inne.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ HUŚTAWKĘ OGRODOWĄ

W dzisiejszych czasach więcej dzieci spędza dużo czasu w swoim domu przed ekranami telewizorów lub komputerów. Chociaż może to być bardzo edukacyjna i rozrywkowa forma spędzania czasu, aktywność dzieci nawet przy pomocy huśtawki ogrodowej jest bardzo ważna. Ćwiczenia i zabawa na świeżym powietrzu mogą zapewnić im istotne korzyści. Może to uczynić je zdrowszymi, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Co więcej, zabawa na huśtawce w ogrodzie może otworzyć świat wyobraźni.

Huśtawka ogrodowa to nie tylko sprzęt dla dzieci. Wiele osób dorosłych może aktywnie spędzać czas na huśtawce. W taki sposób można relaksować się po ciężkim dniu w pracy. Ważne jest, aby zachować spokój umysłu i ciała, aby uniknąć wypalenia. Nawet krótka drzemka na huśtawce ogrodowej jest korzystna. Należy pamiętać o odpoczynku, ponieważ jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Większość ludzi idzie do kawiarni lub restauracji na relaks. Ale czasami może to być również męczące. Czy nie byłoby wspaniale wypróbować czegoś nowego? Dlaczego więc nie skorzystać z huśtawki ogrodowej jako miejsca relaksu.

TOP 10 – najlepsza huśtawka ogrodowa – ranking

10. Just Fun Huśtawka Plastikowa Lux Różowy (810835)

Kliknij i sprawdź ceny!

To bardzo tani typ huśtawki ogrodowej, ponieważ cena nie przekracza 60 złotych. Jednak mimo iż producent gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo dziecka, podczas huśtania się istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo wychylenia się dziecka i spowodowania wypadku. Huśtawka Just Fun jest przeznaczona dla dzieci do maksymalnie 5 roku życia. Jednak korzystanie z niej powinno odbywać się w obecności osoby dorosłej. Wykonana jest z plastiku, ma księżycowy kształt, który może zainteresować dziecko oraz dostępna jest w szerokiej gamie kolorów.

Plusy:

 • tania,
 • szeroka gama kolorów,
 • ciekawy kształt.

Minusy:

 • brak podparcia,
 • słaba jakość materiału,
 • ograniczony wiek korzystania.

9. Chemoplast Baby Huśtawka Plastikowa Czerwona (49000208)

Kliknij i sprawdź ceny!

To nie tylko tani typ huśtawki ogrodowej, ale również wszechstronny mechanizm. Przede wszystkim pozwala dziecku wygodnie siedzieć. Ta huśtawka może również pomieścić maluchy, ponieważ można je łatwo regulować. Uprząż jest bardzo łatwa w użyciu i bardzo elastyczna. Lina jest odporna na warunki atmosferyczne, a siedzenie jest bardzo łatwe do czyszczenia. Ma wyprofilowane dno i oparcie, dzięki czemu jest bardzo wygodne dla każdego dziecka. Jego wytrzymałość ciężaru wynosi nawet 25 kilogramów. Jednak producent zastrzega sobie fakt, że huśtawka przeznaczona jest dla małych dzieci w wieku do 3 lat. Jej parametry techniczne są bardzo przyjazne.

Plusy:

 • Dostępne oparcie,
 • Siedzisko zapewnia bezpieczeństwo,
 • Możliwość regulacji liny,
 • Niska cena,
 • Wytrzymałość.

Minusy:

 • Ograniczenie wiekowe.

8. Woodyland – Obręcz Huśtawka 91403

Kliknij i sprawdź ceny!

Huśtawka ta posiada ogromny, okrągły fotelik, które może pomieścić w swobodny sposób praktycznie dziecko w każdym wieku. Ten typ zestawu huśtawkowego jest powszechnie spotykany w parkach publicznych. To jeden z najlepszych sposobów na grę i nawiązywanie nowych kontaktów. Oprócz siadania dzieci mogą również klękać, a nawet kłaść się, ponieważ siatka jest solidna. Do takiego typu huśtawki bardzo łatwo dokupić drewnianą ramę. Ponadto, tego rodzaju huśtawka jest bardzo łatwa do skonfigurowania. Producent podkreśla, że huśtawka woodyland jest oryginalna ze względu na plecionkę z grubych lin na bazie koła.

Plusy:

 • Duży rozmiar, co łączy się z pomieszczeniem nawet dwójki dzieci.
 • Maksymalne obciążenie to nawet 100 kg.
 • Solidne mocowanie liny.

Minusy:

 • Cena nieadekwatna do jakości.

7. Selsey Altana Ogrodowa Gardenset Z Huśtawką, Stolikiem I Ławką

Kliknij i sprawdź ceny!

To nie tylko huśtawka ogrodowa, ale również połączenie wspaniałego zestawu ogrodowego. W komplecie można znaleźć: huśtawki w liczbie dwóch, na których pomieści się nawet 6 osób, stolik i ławka wykona z solidnego drewna i wykończona bardzo przyjemnym kolorem.  Dzięki półokrągłym sklepieniu cały zestaw posiada niepowtarzalny design. Selsey Altana ogrodowa z huśtawką jest jedną z najwspanialszych huśtawek ogrodowych. Ma wyjątkowy design z drewnianym siedziskiem i baldachimem. Jest to idealne rozwiązanie dla spędzenia czasu nawet 6 osób. Można wygodnie usiąść i zrelaksować się w tej huśtawce. Siedzisko jest nieco rozłożone, aby zapewnić dodatkowy komfort. Jest zbudowany z solidnej stalowej ramy dla doskonałej trwałości.

Plusy:

 • Oryginalny design,
 • Drewno wysokiej jakości,
 • Pojemność.

Minusy:

 • Wysoka cena,
 • Ograniczona paleta kolorów.

6. WideShop Huśtawka Ogrodowa 3 Osobowa Brązowa 101109.

Kliknij i sprawdź ceny!

To typ klasycznej huśtawki ogrodowej, która cieszy się wysokim zainteresowaniem klientów. To praktyczna huśtawka, ponieważ mieści 3 dorosłe osoby. Dzięki swojemu kształtu dopasowuje się do scenerii ogrodu czy tarasu. Rama huśtawki została wykonana z lakierowanego metalu. Kolorystka dostępna nie tylko w kolorze brązu, ale również zieleni. Jej wysokość to ponad 170 cm, szerokość 130 cm a długość 180 cm.

Plusy:

 • Materiał siedzisk jest wodoodporny,
 • Niska cena,
 • Przyjazna i polecana przez użytkowników.

Minusy:

 • Niska jakość zabezpieczeń,
 • Lakier może ulec zniszczeniu.

5. Huśtawka ogrodowa rozkładana SANDRA – brązowa

Kliknij i sprawdź ceny!

Konstrukcja huśtawki ogrodowej jest solidna, dzięki czemu gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki zastosowaniu metody proszkowej, konsumenci unikną walki z rdzą i korozją. Huśtawkę można określić jako funkcjonalną, ponieważ posiada regulowany daszek oraz siedzisko. Siedzisko dodatkowo jest umocowane na sprężynach, co powoduje niezawodny i wyjątkowy komfort wypoczynku. Dodatkowym udogodnieniem są wyróżnione tacki na napoje lub przekąski, które mieszczą się po bokach huśtawki.

Plusy:

 • Po bokach posiada miejsce na pozostawienie napojów czy przekąsek,
 • Przyjemna barwa,
 • Miękkie i wygodne siedziska.

Minusy:

 • Materiał daszku wykonany z niskiej jakości materiału,
 • Wysoka cena.

4. Patio Milano D001-12Bb (461617)

Kliknij i sprawdź ceny!

Zasadniczo huśtawka przeznaczona jest dla 3 osób, jednak dzięki swoim wymiarom pomieści nawet 4 do 5 osób. Siedzisko posiada nawet 170 cm długości, a 55 cm szerokości. Poduszki, które są dostępne w zestawie są koloru zielonego, podobnie jak cała huśtawka. Żywa barwa zapewnia spokojny relaks, ale i też pewien poziom wyróżnienia. Solidna, stalowa konstrukcja została pomalowana metodą proszkową, co oznacza gwarancje trwałości produktu. Przewodnią barwą stelaża jest antracyt. Jeśli chodzi o siedzisko to zostało one umocowane na sprężynach. Dla chętnych istnieje możliwość ułożenia siedziska do pozycji leżącej. Ponadto, daszek do huśtawki posiada specjalne tunele dostosowane do konstrukcji dachu huśtawki.

Plusy:

 • miękkie i wygodne siedzisko,
 • możliwość regulacji siedziska,
 • solidna konstrukcja.

Minusy:

 • ograniczona barwa.

3. Happy Green Nella Huśtawka Ogrodowa Antracytowa

Kliknij i sprawdź ceny!

Huśtawka ogrodowa NELLA to 3 osobowa huśtawka cechująca się najwyższą jakością wykonania. Materiałem przewodnim jest metal, natomiast daszek wykonany jest z cienkiego, ale trwałego materiału. Co więcej, huśtawka umocowana jest na solidnych stalowych ramach. Dzięki solidnemu wykonania huśtawka Nella zapewnia długie lata użytkowania. Kształt i barwa idealnie wpasuje się w scenerię każdego ogrodu czy tarasu.

Plusy:

 • Cena stosowna do jakości,
 • 3 letnia gwarancja.

Minusy:

 • Twarde siedziska,
 • Brak w zestawie wygodnych poduszek.

2.  Lazur Huśtawka 4-Osobowa Victoria Delux Brązowa

Kliknij i sprawdź ceny!

To stylowa i przyjazna dla oka huśtawka. Posiada nie tylko nowoczesny design, ale również niezwykle wysokiej jakości komfort użytkowania. W opinii producenta i osób, które zakupiły huśtawkę, to doskonała alternatywa dla urozmaicenia scenerii ogrodu oraz spędzenia spokojnie czasu. Huśtawkę Lazur cechuje wysoka jakość wykonania oraz trwała i solidna konstrukcja.

Plusy:

 • Posiada funkcje spania,
 • Idealna na taras, ogródek, działkę,
 • Regulowany daszek, chroni przed szkodliwymi promieniami UV,
 • Przyjazna gama kolorów,
 • Duże obciążenie – 250 kg.

Minusy:

 • Brak wygodnego oparcia i siedziska,
 • Wysoka cena,
 • Ograniczona gama kolorów.

1.      Patio Huśtawka ogrodowa Rimini D005-05AB 461137

Kliknij i sprawdź ceny!

Producent najlepszej dotąd dostępnej huśtawki na rynku, podkreśla, że produkt wykonany jest najwyższej jakości. Przede wszystkim jest on trwale skonstruowany z ramy stalowej malowanej proszkowo. Może wygodnie obsługiwać trzy osoby. Co więcej, poduszki mogą zapewnić wygodę podczas odpoczynku. Dzięki huśtawce Rimini, klienci mogą urządzić niesamowite miejsce odpoczynku, a nawet miejsce spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Huśtawka ta to przyjazny kącik mieszczący 4 osoby z rozkładanym siedziskiem, mocowanym na sprężynach. Ponadto, konstrukcja wykonana jest solidnie.

Plusy:

 • Mocna konstrukcja stelaża,
 • Możliwość rozłożenia siedzisk do pozycji leżącej,
 • Daszek wykonany z poliestru,
 • W komplecie wygodne i ładne poduszki,
 • Możliwość zakupienia do kompletu stolika,
 • Podłokietniki.

 

Może ci się spodobać również
1 komentarz
 1. basia z poznania mówi

  Bardzo przydatny ranking, skorzystałam i na razie testuje. 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.