Czy tabletki na odchudzanie działają?

Tabletki na odchudzanie to ogromny rynek produktów o zróżnicowanym działaniu. Odwieczne prawo rynku działa tu wręcz idealnie a popyt nieustannie kształtuje podaż. Dlatego mamy stale powiększający się wybór, w którym ciężko się odnaleźć, nie mówiąc już o wybraniu ideału. Głównym założeniem diety jest szybkie i pewne chudnięcie. Po nieraz nieudanych próbach chcemy podejść do tematu profesjonalnie, dlatego zaopatrujemy się w różne specyfiki wspomagające odchudzanie. Czy tabletki na odchudzanie działają? Tu zdania są już podzielone. Przyjrzyjmy się dlaczego.

Skuteczne tabletki na odchudzanie

Na pytanie czy tabletki na odchudzanie działają nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Zależy to od naszych predyspozycji do schudnięcia, oczekiwań co do leku i spodziewanych rezultatów. Te 3 myśli powinny kierować nami przy wyborze odpowiednich specyfików. Po tabletki odchudzające sięgają osoby, które:

 • Mają problem z dyscypliną
 • Stale odczuwają głód
 • Niechętne wobec aktywności fizycznej

Powiedzmy to sobie otwarcie: same tabletki nie wystarczą. Nawet najlepszy specyfik nie wyleczy naszych kompleksów, nie zmieni naszego myślenia o jedzeniu, nie przekona do aktywności. Przemiana musi zawsze dokonać się w nas. Potem możemy zabrać się za planowanie diety, ćwiczeń i zakupu tabletek odchudzających. Tabletki pomogą nam w:

 • Kontrolowaniu tego, co jemy
 • Uzyskaniu szybszych rezultatów
 • Wytrwaniu w diecie

Pomogą to odpowiednie słowo w tym miejscu. To czy skorzystamy z tej pomocy zależy już tylko od nas samych.

Jak działają tabletki odchudzające

Tabletki odchudzające zawierają składniki aktywne, które zawsze przyniosą jakiś skutek. Do nas należy wykorzystanie tego działania, by zobaczyć cieszące rezultaty. Rozmówmy się także z mitami: tabletki odchudzające nie zastąpią diety oraz ćwiczeń. Nie istnieje jeszcze taka technika, która umożliwiłaby przyspieszenie metabolizmu na poziomie, który spalałby nadwyżki kaloryczne dostarczane do organizmu. Mimo to tabletki odchudzające działają właśnie na takiej zasadzie – mogą przyspieszać metabolizm i redukować odkładanie tłuszczów (chitosan + chrom Olimp) a także hamować nasz apetyt. Tę ostatnią obietnicę spełni m.in. fasolamina – suplementy diety wspomagające odchudzanie, ograniczający apetyt. Fasolaminę znajdziemy w preparatach Fosanic czy Bodyline+. Wszystko to odbywa się to na poziomie bezpiecznym dla organizmu. Podczas przyjmowania powszechnie dostępnych tabletek odchudzających niektóre osoby skarżą się na kołatanie serca, ponieważ ciśnienie krwi wzrasta do wysokiego poziomu. Pokazuje to, że tabletki odchudzające rzeczywiście działają i mają wpływ na nasz organizm. Tabletki odchudzające z pewnością pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale jedynie w przypadku zachowania zdrowego rozsądku i pewnego umiaru na talerzu. Nie są też niezbędne w odchudzaniu, ale przy ciągłych niepowodzeniach warto wspomóc się suplementem, by zwiększyć szansę na sukces.

Podsumowując, tabletki na odchudzanie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które poza samym zakupem suplementu zdecydowane są na zmiany w swoim życiu. Jeżeli przyjmowanie suplementu uzupełnimy w niskokaloryczną dietę i wspomożemy wysiłkiem fizycznym mamy szansę na pełen sukces.

f-olimp-therm-line-forte-60-kapsulek
Skuteczne tabletki na odchudzanie
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Jakie tabletki na odchudzanie wybrać?

Kluczowy dla powodzenia diety jest wybór odpowiednich tabletek odchudzających. Najlepsze tabletki na odchudzanie działają na różnych poziomach:

Tabletki na odchudzanie zawierają głównie 3 składniki aktywne:

 • Chrom, np. Chrom Activ Olimp zmniejsza apetyt na słodycze, bo reguluje poziom cukru we krwi (jego spadki powodują ochotę na słodycze), ale działa tylko wspomagająco przy regularnym spożywaniu częstych posiłków.
 • L-karnitynę – dostępną w ofercie różnych marek pod tą samą nazwą pomaga spalać tkankę tłuszczową, ale wymaga do tego włączenia aktywności fizycznej.
 • Kwas linolowy C.L.A., np. Biogarden – pomaga podnieść temperaturę ciała, która sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, ale robi to bardzo nieznacznie.

Oprócz nich na rynku znajdziemy także wiele produktów na bazie naturalnych składników, np. owoce Acai Berry czyli ekstrakt z brazylijskich jagód acai. Wyciąg ten dzięki swoim właściwościom działa wielopłaszczyznowo: oczyszcza organizm z toksyn, uzupełnia witaminy i przyspiesza metabolizm. Podobne właściwości przypisuje się m.in. ananasowi czy błonnikowi. Tak więc na pytanie czy tabletki na odchudzanie działają można odpowiedzieć i twierdząco i przecząco, a dyskusja wciąż pozostaje otwarta.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
 1. amanda mówi

  nie dzialaja! przynajmniej Calominal! kupilam to dziadostwo i mocno tego zaluje! cale opakowanie zuzylam a efektow brak! tylko wyplukany portfel! a sklad na kolana tez nie powala!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.