Jak zaplanować dietę, żeby na niej wytrzymać?

Walka z nadwaga nie należy do łatwych. Droga do wymarzonej sylwetki jest kręta, wyboista i długa. Ponadto najczęściej okupowana jest też mnóstwem wyrzeczeń. Poranne bieganie czy ćwiczenia na siłowni nie napawają nas takim strachem jak małe słówko „dieta”. Czy faktycznie jest się czego bać? Jak prawidłowo zaplanować odchudzanie? Z czego powinna składać  dobra dieta? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego!

Podstawa to organizacja

Każda dieta wymaga dobrej organizacji. Musimy dokładnie przeanalizować (a następnie zmienić) nasze dotychczasowe nawyki żywieniowe, ale ponadto uwzględnić wiele istotnych kwestii związanych z samym przebiegiem wprowadzanej diety (na przykład kiedy robić zakupy, na jaki okres, kiedy przygotować posiłki itd.). Dlaczego organizacja jest aż tak ważna? Dobrze zaplanowane odchudzanie to gwarancja sukcesu!

Zmiana nawyków żywieniowych

Dobrze zaplanowana dieta nie ma prawa być dla nas nieprzyjemnym obowiązkiem. Trzeba po prostu zdać sobie z tego sprawę- to nie głodówka o chlebie i wodzie! W diecie trzeba położyć nacisk przede wszystkim na zmianę naszych nawyków żywieniowych. Zmiana dotychczasowych nawyków przełoży się na znaczną poprawę stanu naszego zdrowia, jak i pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów. Odpowiednią dietą możemy osiągnąć wiele w tym samym czasie! Oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn, rozbudowa masy mięśniowej czy walka z nadwagą to niektóre z opcji jakie przed nami się rozpościerają. Zdrowe, racjonalne żywienie, stanie się Twoim nowym stylem życia od tej pory już na zawsze. Pamiętaj, najtrudniej jest zacząć! Dobry start może sprawić, że  nawet nie poczujesz, że jesteś na diecie!

Jak zacząć odchudzanie?

Najpierw musisz wybrać dietę na jaką chcesz przejść. Ostatnio największą popularnością cieszy się dieta OXY. Niezależnie jednak od tego na jaką dietę się zdecydujesz, musisz racjonalnie zaplanować jej przebieg.  Zorganizuj czas tak, aby uwzględnione były:

  • Zakupy;
  • Przygotowywanie posiłków;
  • Pory spożywania przygotowanych dań (to jest bezsprzecznie najważniejszy element diety- posiłki powinny być spożywane co 2-3 godziny).

Bez Twojej odpowiedniej organizacji czasu, niestety, żadna dieta nie ma szans się utrzymać.

Cel diety

Kiedy masz już wybieraną dietę i zaplanowany czas na zakupy czy gotowanie- został ostatni element przygotowawczy. Powinnaś wyznaczyć sobie cel do którego będziesz wytrwale dążyć. Przede wszystkim pamiętaj, że musi być to cel realny. Nie możesz oczekiwać, że po kilku dniach diety zrzucisz 20 kilogramów. Nie stanie się to też w ciągu miesiąc. Aby odchudzanie przyniosło oczekiwane efekty i przede wszystkie te efekty nie znikły kilka dni po zakończeniu diety musisz zmienić nawyki żywieniowe. Można powiedzieć, że dieta nigdy się nie kończy. Chodzi o zmianę całego życia! Dzięki odpowiedniemu, racjonalnemu odżywianiu będziesz mogła cieszyć się wspaniałą sylwetką i lepszym stanem zdrowia.

Kilka praktycznych porad na początek diety

Dieta jest już wybrana, cel postawiony, zakupy zrobione- jednym słowem jesteśmy gotowi rozpocząć dietę. Poniżej chcemy przedstawić kilka rad, które pomogą Ci wytrwać na diecie zwłaszcza na początku. Dzięki temu kompendium wiedzy doskonale zaplanujesz swoje odchudzanie. Po pierwsze dieta powinna składać się z 5 zbalansowanych posiłków spożywanych w regularnych odstępach czasu. Musisz dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych witamin oraz składników mineralnych, budulca dla Twoich mięśni i tak dalej. Pamiętaj- tłuszcze też są potrzebne!

Wizualizacja celu

Warto zapisać swój cel, a karteczkę umieścić w widocznym miejscu(na przykład drzwi lodówki). Świadomość celu oraz jego wizualizacja dodatkowo Cię zmotywują. Będziesz wiedzieć do czego dążysz, widzieć to, gdziekolwiek się obrócisz. Wszystkie potrzebne środki do osiągnięcia celu masz w swoich rękach.

odchudzanie

Największy wybór tabletek na odchudzanie!
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Metoda małych kroczków

Tak jak nie od razu buduje się miasta, pisze książki czy jest się świetnym sportowcem, tak nie od razu schudniesz. Nie ma magicznego środka, który pozwoli zrzucić Ci zbędne kilogramy w jedną noc.  Nie przytyłaś wczoraj i nie schudniesz jutro. Pamiętaj o metodzie małych kroczków. Możesz raz w tygodniu wykonywać pomiary- ważenie się i zmierzenie obwodów, a rezultaty powinnaś zapisywać. Jeśli zobaczysz efekty swojej ciężkiej pracy i wyrzeczeń nabierzesz ochoty i sił do dalszej walki.

Oszczędność czasu

Zaplanuj czas jaki poświęcisz na zrobienie zakupów, tak aby nie powstała świetna wymówka, że zjesz cokolwiek (najlepiej zamówić pizze), bo nie masz zrobionych zakupów. Postaraj się robić zakupy przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, a najlepiej, z góry na cały tydzień. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu.

Kolejnym sposobem zaoszczędzenia czasu jest wykonanie dodatkowych porcji posiłku. Możesz zapakować zrobione jedzenie w pudełka i już masz gotowy obiad na kolejny dzień lub rewelacyjny lunch box do pracy. Oszczędzasz czas i pieniądze a w gratisie otrzymujesz idealną figurę. Nie ma lepszej oferty, prawda?

Budzik Twoim przyjacielem

Zmiana nawyków jest dość trudna. Jeśli do tej pory jadłaś dwa posiłki w ciągu dnia, ciężko jest się przerzucić na pięć. Aby nie zapomnieć o posiłku możesz ustawić budzik w telefonie. Ustaw stałe przypomnienie co 2/3 godziny, w zależności od tego jak chcesz spożywać posiłki. Śniadanie-  pierwszy i najważniejszy posiłek dnia, powinno zostać skonsumowane w ciągu godziny od przebudzenia. Kolację, kończącą nasz dzień, należy spożyć na trzy godziny przed snem.

 

Odchudzanie wcale nie powinno być czasem wielkich wyrzeczeń czy strasznych męczarni. Utracie nadprogramowych kilogramów powinny towarzyszyć dobre emocje- energia, radość i motywacja. Aby było właśnie tak, odchudzanie należy jak najlepiej zaplanować. Pamiętaj- dieta nie jest jednorazową przygodą, a kompleksową zmianą złych nawyków jedzeniowych. Uwierz, że Twój organizm będzie Ci za to bardzo wdzięczny, a Ty będziesz mogła cieszyć się piękną, smukłą sylwetką oraz lepszym zdrowiem.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.