Walka z wagą – suplementy diety i preparaty na odchudzanie

Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia biją na alarm. Już niemal połowa światowej populacji jest narażona na problem nadwagi i otyłości. Intensywny tryb życia krajów wysokorozwiniętych jak żaden inny sprowadza na nas groźbę nadprogramowych kilogramów. Czas wypełniony nauką, pracą i obowiązkami nie sprzyja budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwyczaju ćwiczeń, tak ważnych dla utrzymania zdrowia oraz kondycji psycho-fizycznej. Należy pamiętać, że skuteczne odchudzanie to proces długotrwały, wymagający nie tylko silnej woli i wysokiej motywacji, ale także zdrowego rozsądku. W trosce o wasze wymarzoną linię, odkrywamy najlepsze sposoby na odchudzanie oraz receptę na utrwalenie uzyskanego efektu.

Jak jeść żeby schudnąć

Nadwaga to efekt utrzymującego się, dodatniego bilansu energetycznego organizmu. Nieprawidłowe żywienie opierające się na sztucznej, kalorycznej i wysoko przetworzonej żywności szybko doprowadza do gromadzenia nadmiaru lipidów w partiach ciała szczególnie podatnych na odkładanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowe kilogramy na pośladkach, w partiach brzucha czy ramion są nie tylko dla wielu nieestetyczne, ale przede wszystkim, mogą prowadzić do kolejnych komplikacji zdrowotnych, takich jak otyłość brzuszna, stłuszczenie narządów wewnętrznych, refluksu czy pojawienia się żylaków. Jak jeść żeby schudnąć i poczuć się lepiej we własnym ciele? Oto kilka zasad, które pomogą ci w utrzymaniu zdrowej wagi:

 • Pij duże ilości wody oraz naturalnych soków bogatych w błonnik. To przygotuje twój organizm do oczyszczania z toksyn i zwiększy poczucie sytości w ciągu dnia
 • Stosuj zbilansowaną dietę, która będzie dostarczała wszystkich związków niezbędnych do prawidłowej pracy ciała
 • Nie głodź się, a raczej jedz mniej, za to częściej. To zapobiegnie efektowi jojo, czyli powrotu straconych kilogramów
 • Nie odmawiaj sobie codziennych przyjemności, ale rób to z głową.
 • Zwróć uwagę na cukier, który generuje wysokie ilości pustych kalorii zamieniających się w tłuszcz. Zastąp go słodkimi owocami bądź przekąskami z warzyw.
 • Nie bój się eksperymentować – mięso piecz w folii bądź duś na parze, mąkę pszenną zastąp gryczaną bądź kukurydzianą, odkryj zalety gotowania w domu, bez użycia gotowych produktów
 • Unikaj jedzenia na mieście. Zamiast tego, przed wyjściem przygotuj pożywny lunch bądź obiad składający się z mięsa, makaronu i porcji warzyw.
Artykuły dla Ciebie

Preparaty odchudzające

W aptekach, sklepach zielarskich, supermarketach, salonach kosmetycznych czy drogeriach znajdziemy ogromny wybór środków wspomagających odchudzanie. To tak zwane preparaty odchudzające, które mają postać tabletek, plastrów bądź proszku do przygotowania roztworu. Należy pamiętać, że wszystkie wymienione tu środki mają działanie wspomagające, dyscyplinujące oraz motywujące do chudnięcia. Najlepsze efekty widoczne są po równoległym ich stosowaniu z dietą odchudzającą bądź ćwiczeniami fizycznymi. Preparaty odchudzające dzielą się na 4 główne typy:

 1. przeczyszczające i moczopędne
 2. utrudniające wchłanianie tłuszczów
 3. przyspieszające przemianę materii
 4. zmniejszające uczucie głodu.


Preparaty odchudzające moczopędne i przeczyszczające oparte są na składnikach pochodzenia naturalnego. Połączenie roślin oraz ziół leczniczych ma za zadanie oczyścić nasz organizm, pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i przyspieszyć procesy trawienne. Jednocześnie, nie można zapominać o przyjmowaniu dużej ilości płynów w trakcie ich zażywania, która dodatkowo pobudzi pracę przewodu pokarmowego oraz pozbędzie się szkodliwych produktów przemiany materii. Stosowanie tego typu środków zobowiązuje nas do spożywania dużej ilości witamin, które są wypłukiwane wraz z wodą. Dobrze zbilansowana dieta może być w tym wypadku wspomagana zewnętrzną suplementacją witamin i minerałów.

Preparaty odchudzające utrudniające przyswajanie tłuszczu i cukrów

Bazę tego typu środków mogą stanowić związki roślinne bądź odzwierzęce. Składniki aktywne działają na zasadzie wytwarzania wiązań z tłuszczem, który zostaje wydalony, zanim dojdzie do jego wchłonięcia przez organizm. Kolejnym atutem preparatów jest zahamowanie procesu przetwarzania cukrów i białka w tłuszcze, co znacznie ogranicza powstawanie tkanki tłuszczowej.

f-asystor-slim-60-tabletekDwufazowy preparat na odchudzanie – Asystorslim
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Preparaty odchudzające przyspieszające przemianę materii

Takie leki na odchudzanie charakteryzują się bogatym składem o imponującej liście związków aktywnych. Wyciąg zielonej herbaty, kofeina, CLA, L-karnityna, cholina, tyrozyna i inne przyspieszają spalanie tłuszczu z pożywienia oraz już odłożonych tkanek. Mogą stać się pomocne w walce z utrwalonym cellulitem na nogach czy brzuchu. Tego typu preparaty odchudzające najlepsze rezultaty przynoszą w połączeniu z wysiłkiem fizycznym, który zwiększa siłę działania leków.

f-olimp-therm-line-forte-60-kapsulek
Preparat na spalanie tłuszczu – Olimp Therm Line Forte
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Preparaty odchudzające zmniejszające łaknienie

Ich głównym składnikiem są chrom i błonnik. Preparaty odchudzające z ich zawartością pomagają oszukać głód, powodując uczucie sytości. Takie leki na odchudzanie działają poprzez fizyczne wypełnienie żołądka pęczniejącym błonnikiem bądź wywołaniu reakcji chemicznych odbieranych przez nasz mózg jako stan najedzenia. Dodatkowo mogą także kontrolować poziom cukru we krwi, hamując nagłe skoki i spadki stężenia glukozy odpowiadających za napady głodu. Takie preparaty pozwalają jeszcze skuteczniej zdyscyplinować nas do przestrzegania diety.

f-linea-control-60-tabl
Preparat na odchudzanie Linea
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Na rynku pojawiły się także leki na odchudzanie łączące zalety poszczególnych typów środków. Są to tak zwane preparaty złożone, zawierające składniki o różnym działaniu, a więc np. jednocześnie zmniejszają uczucie głodu i przyspieszają spalanie tłuszczów.

Preparaty odchudzające to leki, które jak wszystkie inne posiadają przeciwwskazania i określone warunki ich stosowania. Warto o nich pamiętać, w trosce o swoje zdrowie i oczekiwane efekty. Stosując je zgodnie z zaleceniami, możemy być pewni ich skuteczności.

Może ci się spodobać również