Sposób na wągry. Jak się ich pozbyć?

Wiele osób posiada na twarzy, plecach czy dekolcie nieestetyczne, szpecące czarne kropki . Jak pozbyć się tych wszelkich niedoskonałości? Co zrobić, gdy już nie możesz patrzeć na własny nos i brodę pełną zaskórników?

Wągry, inaczej nazywane są zaskórnikami. Spotykają głównie osoby o tłustej i mieszanej cerze. Zdarza się również, że występują u ludzi, którzy zmagają się z suchą skórą.

Osoby zmagające się z tym problemem powinny zadbać o zatkanie ujścia mieszka włosowego (do niego bowiem uchodzi ujście gruczołu łojowego). Najczęstsze sposoby na walkę z wągrami to peelingi, ziołowe parówki oraz kompresy.

Jak powstają wągry?

Zaskórniki czyli wągry pojawiają się w wyniku zatkania ujścia mieszka włosowego. Czasem są bardzo malutkie, prawie niezauważalne. Pojawiają się zazwyczaj na twarzy, rzadziej na dekolcie. Zdarza się, że w tym obrębie pojawia się stan zapalny, wówczas dochodzi do pojawienia się na twarzy sporej, wypukłej krosty. Najczęściej pojawia się to u osób z tłustą cerą. Zdarza się, iż zmiany są bardzo kłopotliwe i widoczne. Wągry najczęściej pojawiają się na nosie. U niektórych nos wydaje się wręcz czarny od ilości zaskórników, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Przyczyny powstawania wągrów:

Wągry pojawiają się na ciele człowieka w momencie, gdy skóra produkuje za dużo łoju. Jego nadmiar w połączeniu z brudem , a także martwymi komórkami rogowymi naskórka sprawia, że zatyka się ujście mieszka. Wówczas prowadzi to do tego, że na twarzy pojawiają się zaskórniki. Najczęściej zaskórniki przybierają postać czarnych punkcików, krostek. Powodem tego jest utlenienie się czopu rogowego zaskórnika. Pozbycie się tych niedoskonałości wymaga cierpliwości oraz przede wszystkim czasu.

Problemy z zaskórnikami są przede wszystkim zmorą nastolatków. Oprócz trądziku na ich twarzy najczęściej pojawiają się właśnie wągry. Jest to także duży problem osób dojrzałych, szczególnie kobiet (niezbyt dokładne oczyszczanie twarzy, głównie zmywanie makijażu) Wągry niestety siedzą dość głęboko pod skórą, więc jest problem z ich usunięciem. Badania podają, iż zaskórniki, które zadomowią się na nosie człowieka są jednym z najczęstszych i najbardziej irytujących problemów skórnych. Obecnie za rynku oraz w Internecie dostępna jest cała gama licznych produktów na tę dolegliwość.

W celu pozbycia się wągrów można udać się do kosmetyczki, która zastosuje mechaniczne oczyszczanie skóry. Niestety nie zawsze przynosi to pożądane rezultaty. Wówczas skóra może być zaczerwieniona oraz piec. Dlatego tak ważne jest odpowiednie i codzienne oczyszczanie skóry.

f-revitale-oczyszczajace-plastry-na-nos-wagry-1-szt

plastry na wągry
Sprawdź ceny!

Jak pozbyć się wągrów?

Poniżej znajdują się porady, które pomogą w zwalczaniu wągrów.

Koniecznie przeczytaj!
  • Ważne jest odpowiednie nawilżanie skóry. Najlepiej   lekkimi oraz niekomedogennymi kremami, ponieważ cera mieszana i tłusta wymaga odpowiedniego nawilżenia. Polecane są żele matujące i oczyszczające (np. Vichy normaderm, Ziaja med)
  • Tonik z rumianku – 15 g rumianku należy zalać szklanką wrzącej wody destylowanej i zostawić pod przykryciem na 20 min, stosować rano i wieczorem, lub do kupienia firmy Ziaja
  • Maseczki oraz peelingi (np. Bielenda) – odpowiednie oczyszczanie twarzy przynajmniej dwa razy w tygodniu usuwa zrogowaciały, stary naskórek oraz odblokowuje ujścia mieszków. Po tak wykonanym peelingu trzeba zrobić maseczkę – najlepiej jeśli będzie miała właściwości oczyszczające. Po takiej kuracji warto przemyć twarz tonikiem łagodzącym, który ściąga pory. Maseczki muszą zawierać w swoim składzie m.in. zieloną glinkę lub drożdże (mają działanie antybakteryjnie oraz zwężają pory i regulują pracę gruczołów łojowych).
  • Przygotowane gorące ziołowe parówki oraz kompresy. Powinny być stosowane przynajmniej dwa razy w tygodniu.
  • Napar rumiankowy. Wodę zagotować w garnku oraz wrzucić minimum 2 saszetki rumianku, szałwii czy kwiatu lipy. Następnie należy pochylić się nad naparem (głowę trzeba przykryć ręcznikiem)
  • Plastry i płatki, które dostępne są bez recepty w każdej drogerii oraz aptece. Zwilżone plastry należy przykleić na zanieczyszczone miejsce, a następnie odkleić po kilku minutach.
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź