TOP 10 – najlepsze kojce dla dziecka – ranking

Moment, w którym pod opiekę człowieka trafia drugi mały człowiek, często jego mini wersja, jest punktem zwrotnym w jego życiu. Zaczyna się wielka przygoda, której efektem końcowym powinna być wartościowa osoba. Chociaż droga do tego długa, starać trzeba się cały czas. Na początku, po narodzinach dziecka najwięcej skupienia jest na zapewnieniu mu jego podstawowych potrzeb – pożywienia, bezpieczeństwa, zdrowia itp.. Kiedyś ludzie radzili sobie na różne sposoby, niekoniecznie łatwe. Dzisiaj, idąc z duchem czasu, przedsiębiorcy postanowili ułatwić rodzicom/opiekunom to zadanie i stworzyli wiele gadżetów i przedmiotów ułatwiających wychowanie potomków już od pierwszych miesięcy ich życia. Skoro zaś takie rzeczy są na wyciągnięcie ręki to czemu z nich nie skorzystać? Niestety wiele ludzi nie wie na co powinni się ostatecznie zdecydować. Poniżej ranking najlepszych, ale jednocześnie najłatwiej dostępnych kojców dla dziecka, którego kupno powinno rozważyć wielu ludzi. Ale przed tym, dla tych niewiedzących o takim przedmiocie, przypominamy do czego on służy.

Kojec dla dziecka

Kojec dla dziecka to pewien rodzaj stworzonego mini pomieszczenia, w którym dziecko może bezpiecznie przebywać, a rodzic będzie mieć możliwość stałego obserwowania go. Oczywiście nie jest ono duże, zazwyczaj jego wysokość sięga do połowy wzrostu przeciętnego człowieka, a z góry jest pusta przestrzeń. To ona gwarantuje komfort wyjmowania i wkładania do środka dziecka i jego swobodną przestrzeń do zabawy. Wyglądem przypomina łóżeczko

TOP 10 kojców na dziecka

10) Summer Infant POP’N PLAY

Sprawdź cenę!

Stworzony z myślą o rodzicach lubiących podróżować, dla których posiadanie dziecka nie jest żadnym problem. W tym modelu kojec jest typu przenośnego, więc można zabrać go ze sobą w każde miejsce, nawet te znajdujące się na dworze. Podłoże kojca jest wodoodporne więc przy postawieniu go na rosie nie ma ryzyka przemoknięcia. Jest dość lekki, łącznie waży jedynie 5,5 kilo. Po złożeniu go ma kompaktowy rozmiar. Samo rozłożenie wymaga tylko kilku sekund, po których otrzymuje się prywatny plac zabaw o wymiarach 66 cm na wysokość i trochę ponad 1,2 m na szerokość. Przeznaczony jest do użytkowania dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Całość wykonano z bezpiecznych względem malca materiałów, a do tego wytrzymałych. Same boki mają siateczkową konstrukcję, dzięki którym dziecko i rodzic mogą siebie na wzajem widzieć. Do samego kojca dołożono podróżną torbę, w którą zapakuje się go i przeniesie bez problemów w każde miejsce.

9) Countour Electra Graco

 Sprawdź cenę!

Kolejny kojec przeznaczony do użytku „turystycznych” ludzi z małym dzieckiem. W tym przypadku można uznać, że okres jego użytkowania jest znacznie dłuższy ponieważ można do niego włożyć maluchy, które dopiero co się urodziły, ale też te starsze do mniej więcej 3 roku życia. Ponadto marka Graco skupiła się na połączeniu ze sobą dobrego wyglądu i wygody. W taki sposób kojec ten jest elegancki, a przebywający w środku człowiek odczuwa komfort z użytkowania. Można się w nim przebywać z sposób czynny czyli bawiąc się, lub bierny jako spanie lub po prostu odpoczywanie.

Posiada 7 nóżek niwelujących ryzyko zapadnięcia się podłoża pod dzieckiem. Dwie z nich są w formie kółek. Chcąc przenieść go w inne miejsce wystarczy go lekko popchnąć, zamiast składać i rozkładać na nowo. Boki, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu nie są siatką, ale również prześwitują umożliwiając stały kontakt wzrokowy. Dodatkowo między dwoma ściankami przewieszono pałąk ze zwisającymi z niego zabawkami. Główną kwestią definiującą korzystanie z kojca jest maksymalna waga do 15 kilogramów. W zestawie oprócz samego „łóżeczka” znajduje się również materacyk, który można ustawić, aby wibrował oraz przewijak, dzięki któremu w razie zabrudzenia pieluchy nie trzeba przenosić się z dzieckiem do innego pokoju.

8) Milly Mally FUN

 Sprawdź cenę!

Nieco bardziej zaawansowany model, głównie do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych. Istnieje opcja przenoszenia go w torbie turystycznej. W tym przypadku producenci skupili się na stworzeniu kojca zapewniające komfort i bezpieczeństwo malucha (oczywiście wygląd też jest warty uwagi). Oprócz przezroczystych ścian pozwalających dziecku szybko zlokalizować swoich rodziców, jeden z boków ma dodaną funkcję otwierania go i tak, jeśli dziecko jest już odpowiednio duże, można pozwolić mu na większą swobodę ruchów.

Ponadto w jego środku umieszczono specjalne uchwyty wspierające malca w jego nauce wstawania. Sam materacyk jest miękki więc nawet przy nieprzewidzianym przewróceniu się, małemu człowiekowi nie stanie się krzywda, a przy ewentualnym zabrudzeniu, tapicerkę można łatwo wyczyścić. Do kojca dodano moskitierę, którą w każdej chwili można założyć chcąc odgrodzić środek od (gryzących) owadów. Dziecko wsadzone do kojca otrzymuje 1m2 powierzchni do zabawy, zaś sama jego wysokość to 75 cm. Z tej wersji powinni być zadowoleni i rodzice i ich pociechy.

7) Caretero Kojec Easy

 Sprawdź cenę!

Caretero stworzyło kolejny rodzaj kojca przeznaczonego do turystyki. Mogą z niego korzystać dzieci już od pierwszego miesiąca życia do uzyskania wagi 15 kg. Jednocześnie jego ogólny ciężar jest trochę mniejszy ponieważ tylko 5 kg. Całość można zapakować w poręczną torbę dołączoną do produktu. Dziecko uzyskuje w środku miejsce do odpoczywania o wymiarach 60cm na 1,12 metra. Aluminiowa rama po rozłożeniu kojca gwarantuje mu stabilność podczas harców dziecka. Wszystko utrzymane jest w jednolitej kolorystyce, którą rodzice mogą wybrać z 4 dostępnych rodzai. Użyte tkaniny, na ścianach oczywiście prześwitujące, są trwałe, a do tego nie trzeba zbytnio się męczyć przy czyszczeniu ich. W potrzebie przeniesienia kojca dla dziecka w inne miejsce, można go szybko złożyć (na płasko) i w kilka sekund rozłożyć na nowo. Nie zajmie to w ogóle czasu, ani nie trzeba poświęcisz dużej ilości energii.

6) Baby Design JOY

Sprawdź cenę!

Kojec, którego główne tło jest utrzymane w jednolitej nie rażącej oczy barwie. Na nich poumieszczano kolorowe wzory w postaci zwierzaków i innych rzeczy, które gwarantują maluchom dodatkową zabawę. Tak jak w reszcie kojców przezroczyste ścianki umożliwiają patrzenie ze i do środka. Uradzi dzieci do 15 kg łącznej wagi. Jest łatwy do składania i może ewentualnie posłużyć w podróżowaniu, ale jest raczej przeznaczony do bardziej stałego użytkowania. Po złożeniu go, okazuje się, że jest bardzo kompaktowy. Zmieści się do każdego mieszkania, szczególnie tych małych gdzie trudno uzyskać jakieś dodatkowe miejsce. Jego łączna waga, która poniekąd wynika ze stabilności produktu ma 10 kg. Łączna przestrzeń do zabawy to 90x90cm. W środku znajduje się specjalny materacyk sprawiający, że dziecko śpi bardziej komfortowo i przyjemnie spędza czas na zabawie. W razie potrzeby rodzice mogą otworzyć dziecku jedno z boków i pozwolić mu na swobodne i bezpieczne wychodzenie ze środka kojca. Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić cenę

5) LIONELO Stella

 Cena tutaj!

Następnym w kolejności polecanym kojcem jest Lionelo Stella. W tym modelu całkowicie skupiono się na zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa. Z mniejszych ochronnych rzeczy znajduje się odpinana moskitiera chroniąca przed negatywnym kontaktem z owadami. Na ściankach umieszczono szczególny rodzaj uchwytów. Dziecko może przy ich użyciu uczyć się wstawania. W razie upadku z tej wielkiej dla niego wysokości, jego ciało jest chronione przez miękki materac, który także nadaje się do wszelakiej zabawy albo zastąpi łóżko. Wiadomo, że harce dziecka często polegają na skakaniu i poruszaniu ściankami więc wyposażono kojec w specjalną blokadę zwaną LockGuard. Ma ona powstrzymać „plac zabaw” przed przypadkowym złożeniem się gdy w jego wnętrzu nadal będzie znajdować się dziecko. Cały materiał wykorzystany do stworzenia kojca łącznie z tym umieszczonym na materacu jest wysokiej jakości odpornej na brud, a także uszkodzenia mechaniczne w formie przetarć. Przy podłożu dodano koła mające ułatwić przesuwanie go bez konieczności ciągłego składania go i rozkładania. Da się je nawet zablokować, aby malec przypadkiem gdzieś sam nie odjechał. Z boku, oczywiście jest otwierana klapa.

4) Caretero QUADRA

 Sprawdź cenę!

Kolejny kojec firmy Caretero. Tym razem wersja kwadratowa z nieco mniejszą powierzchnią. Wpasuje się do każdego mieszkania i nie zajmie dużo miejsca. Dzięki temu da się go także zabrać w podróże i ustawić na dworze. Mocne i wytrzymałe nóżki zapewnią stabilność nawet na niezbyt równym gruncie. Dużą jego zaletą jest wybór spośród kilku różnych wersji kolorów. W środku kojca wykonano kolorowy nadruk, który na pewno zwróci uwagę dziecka. Oczywiście przezroczyste, ale bez wolnych przestrzeni, ściany zapewnią stały kontakt wzrokowy oraz wymianę powietrza. Na ściankach umieszczono pojedyncze uchwyty wspierające wstawanie. Materac jest miękki, a do tego z naszywką. Bawiąc się na nim dziecku nie stanie się żadna krzywda, a nawet może sprawdzić, że będzie mu tak wygodnie, że aż zaśnie. Po jednej stronie umieszczono wyjście, ale o ile w poprzednich przykładach były one otwierane w postaci suwaka, tutaj są to drzwiczki zamykane na zamek. W zestawie oczywiście torba do pakowania. Same tkaniny najwyższej jakości.

3) Lionelo Noor

Sprawdź ceny tutaj.

Trzecie miejsce otrzymuje kojec od Lionelo Noor. Świetnie nada się na wycieczki i przebywanie na dworze, ale nie ma żadnych problemów by stosować go także w domu. Jego Sama jego konstrukcja wygląda bardzo stabilnie i odróżnia się. Nie jest bowiem prostokątny/kwadratowy, ale aż sześciokątny! Dziecko ma większe pole do popisu. Elementy metalowe zapewniające przyrządowi pionowe stanie są umieszczone nie tylko na łączeniach dwóch ścian ale także na ich przekątnych. Do tego są one specjalnie zabezpieczone więc maluch nie zrani się nawet jeśli by przy nich majstrował. Na brzegach obszyto je dodatkowo chroniącym pociechę materiałem i to takim grubym. W odróżnieniu od pozostałych przykładów boczne wejście do kojca to drzwiczki, które się zamyka na zamek. Dodatkowym zabezpieczeniem stabilności są pasy z funkcją ściągania ich. To także zabezpiecza przez samoistnym złożeniem się, nie wliczające do tego blokady LockGuard, która też się tam znajduje. Bezpieczeństwo zapewnione pod każdym względem.

2) Caretero Traveler

Kliknij i sprawdź cenę!

Srebrny medal otrzymuje kojec, parę razy pojawiającej się już w tym zestawieniu, firmy Caretero! Określenie traveler odnosi się do umieszczonych na nim wzorów. Na samym materacu znajduje się mapa, po której dziecko może odbywać różne przygody i podróże. Zaś na ściance widnieje autobus. Patrząc przez jego „szyby” malec może sobie wyobrażać, że naprawdę jest w trakcie jakiejś ciekawej przebieżki. Ta zaś może być całkiem spora ponieważ powierzchnia ma 100x100cm. Warto dodać, że ten kolorowy materac jest dość gruby, ale na szczęście miękki dla ciała maleństwa. Siedząc/leżąc na nim zapewniona zostaje ochrona przed ewentualnie bijącym od podłogi chłodem. Dla większych pociech, które nie chcą znajdować się w środku dodano wejście obsługiwane za pomocą błyskawicznego zamka. Nie musi się ono teraz wspinać na górę i co gorsza spaść. Adekwatnie do reszty, wszelkie bezpieczeństwo i stabilność jest w nim zapewniona i niczego mu nie brakuje, nawet torby do zapakowania i wybrania się w, tym razem, prawdziwą podróż. Proste, doskonałe oraz użyteczne wykonanie w jednym.

1) Colorado 4BABY

Sprawdź cenę!

Najlepszy ze wszystkich kojec dla dzieci! Jednocześnie jest bardzo prosty i minimalistyczny. Znajdujący się w nim materac został wyposażony we wzory takie jak tunele, w których pociecha musi znaleźć drogę do wyjścia. Może jednak wyobrażać sobie, że jest to forma ulicy, po której może jeździć. Trzy z czterech ścian są przezroczyste, na ostatniej zaś widnieje jakieś wesołe zwierzątko. Zarówno po rozłożeniu, ale i złożeniu nie zajmuje dużo miejsca więc można go używać wszędzie, wliczając do tego podróże i przebywanie na świeżym powietrzu. Do zapakowania posłuży dołączona do kojca torba. Przeznaczona jest głównie dla dzieci młodszych, których jeszcze nie ciągnie do wspinaczek i prób wydostania się ze środka.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.