Poznaj proste sposoby na pozbycie się zaskórników!

Każdy z nas chciałby cieszyć się zdrową, promienną cerą, wolną od wszelakiego rodzaju podrażnień. W tym celu stosujemy wiele rozmaitych produktów, począwszy od tych, które mają za zadanie oczyszczenie naszej cery, zapobieganie powstawaniu nieestetycznych zmian skórnych, aż po te, których zadaniem jest całkowite odżywienie i nawilżenie naszej skóry.

Często, mimo systematycznego stosowanie kosmetyków do pielęgnacji twarzy borykamy się z uciążliwym problemem, jakim są zaskórniki. Są to małe kropeczki, które są częstą przypadłością wśród osób w każdym wieku i obejmują najczęściej okolice naszego nosa, brody czy czoła. Są uciążliwą przypadłością, która często nie ustępuje nawet wskutek stosowania specjalistycznych preparatów. Jak więc zapobiec i w prosty sposób pozbyć się zaskórników?

Czym są zaskórniki?

Zaskórnikami nazywamy małe kropeczki, które często przybierają czarny kolor i w swojej strukturze przypominają małe pryszczyki. Często z braku odpowiedniej wiedzy na temat tego uciążliwego zjawiska wyciskamy je, sprawiając, że nasza twarz jest jeszcze bardziej podatna na ich występowanie. Niewielu z nas wie, że przyczyną powstawania zaskórników jest wydzielaniem nadmiernej ilości sebum, które blokując ujścia mieszków włosowych prowokują do powstawania tych uciążliwych zmian na naszej twarzy.

Zaskórniki – otwarte czy zamknięte?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje zaskórników – otwarte i zamknięte. Wągry typu otwartego charakteryzują się najczęściej czarnym zakończeniem. Zmiana taka przypomina zazwyczaj drobny pryszczyk. Zaskórniki otwarte są zlokalizowane najczęściej w okolicy ust, a ich wyciśnięcie nie przyniesie żadnych efektów, a wręcz przeciwnie – sprawi, że te czarne wągry będą odrastały z jeszcze większą częstotliwością.

Wągry zamknięte to te, które są znacznie mniej widoczne. Pojawiają się na naszej twarzy zazwyczaj w dość dużych skupiskach, a swoim wyglądem przypominają drobne ziarna kaszy mannej. Obie formy pojawiających się na naszej twarzy zmian są wyjątkowo niebezpieczne, a ich wyciskanie czy nieodpowiednia pielęgnacja prowadzi do zakażeń na tle bakteryjnym.

Domowe sposoby na wągry

Naturalne peelingi

Peeling jest jedną ze skuteczniejszych form oczyszczania naszej skóry, który wpływa dodatkowo na lepsze krążenie i złuszczanie martwego naskórka. Naturalnym, domowym sposobem oczyszczania naszej twarzy z zaskórników jest więc systematyczne stosowanie peelingów. Jeśli jesteś posiadaczem lub posiadaczką wyjątkowo wrażliwej skóry zalecane jest wypróbowanie peelingów enzymatycznych, które są znacznie bezpieczniejsze dla naszej delikatnej twarzy. Skuteczne peelingi możemy wypróbować chociażby przy wykorzystaniu produktów dostępnych w każdym domu. Pomysłem na prosty, naturalny a jednocześnie chłodzący peeling jest peeling cukrowy. Aby wykonać ten domowy specyfik potrzebować będziemy jedynie 2 dużych łyżek cukry i małego jogurtu naturalnego. Tak wymieszane składniki należy obficie nanieść na twarz, po czym delikatnie wmasowywać, spłukać letnią wodą i oczyścić. Aby zabieg ten przyniósł rezultaty powinniśmy powtarzać go minimum 2 razy w tygodniu.

Złuszczające maseczki

Faktem jest, że w dobie ogromnego wyboru kosmetyków często stajemy przed drogeryjną półka zastanawiając się, który produkt wybrać. Borykając się z problemem cery z zaskórnikami postawić powinniśmy przede wszystkim na maski złuszczające. Ta forma walki z zaskórnikami jest skuteczna, a regularne stosowanie tego typu specyfików pomoże nam znacznie poprawić wygląd naszej cery.

Regularne mycie twarzy

Mówiąc o oczyszczaniu twarzy warto pamiętać przede wszystkim o tym, że podstawą cery wolnej od niedoskonałości jest jej prawidłowa higiena. A nic tak nie pomoże nawilżyć i oczyścić naszej skóry jak jej codzienne przemywanie. Ta na pozór błaha czynność jest prostym antidotum na wiele problemów skórnych. Do codziennego oczyszczania twarzy powinniśmy używać mydeł o naturalnym składzie. W roli tej sprawdzą się szczególnie mydła szare, które są znakomitym, naturalnym oczyszczeniem naszej twarzy.

Koniecznie przeczytaj!

Menard złuszczająca maseczka do twarzy
Kliknij i sprawdź ceny! 

Jak uniknąć powstawania wągrów?

Tak naprawdę każdy z nas narażony jest na wystąpienie tego uciążliwego zjawiska. Istnieje jednak kilka prostych trików, które w znacznym stopniu ograniczą ryzyko wystąpienia wągrów na naszej twarzy. Podstawową zasadą jest codzienna pielęgnacja twarzy i nie obciążanie jej poprzez tłuste kremy i zbyt intensywne produkty do makijażu. Żeńska część z nas powinna pamiętać przede wszystkim o regularnym demakijażu skóry. Częstym powodem pojawiających się zaskórników jest bowiem nieodpowiedni demakijaż naszej twarzy.

Panowie powinni pamiętać natomiast o używaniu delikatnych kremów do pielęgnacji twarzy. Mimo, że dbanie o piękny wygląd jest zazwyczaj domeną kobiet, również mężczyźni powinni dbać o zdrowy wygląd i odpowiednie nawilżenie swojej twarzy. Powstawanie zaskórników bowiem w dużym odsetku dotyka mężczyzn, którym poprzez wysuszoną skórę twarzy jest jeszcze trudniej zapobiegać problemowi.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.