Dieta baletnicy – na czym polega, czy warto, efekt jo-jo

dpowiednia i zbilansowana dieta jest gwarantem dobrego samopoczucia i zdrowia. Nasz codzienny jadłospis powinien być bogaty w produkty oddziaływujące pozytywnie na nasz organizm, oraz te dostarczające dla niego odpowiednich witamin i minerałów. Diety odchudzające są rodzajem diet nastawionym na szybką utratę wagi i często opierają się na produktach niskoprzetworzonych. Zastanawiając się nad doborem odpowiedniej diety powinniśmy skonsultować ją z dietetykiem, ponieważ często wybieranie dwutygodniowych, czy dziesięciodniowych diet jest opłakane w skutkach. Ale czy tak jest w przypadku każdej diety? Dziś powiemy o ciekawym sposobie na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów – diecie baletnicy.

Na czym polega dieta baletnicy?

Dieta ta jest pewnego rodzaju głodówką, według której zasad przez 10 dni musimy trzymać się ściśle określonego jadłospisu. Pierwsze dwa dni diety nie uwzględniają nic innego poza przyjmowaniem samych płynów w postaci herbaty, kawy, czy niskosłodzonego soku, natomiast w pozostałych ośmiu dniach stopniowo urozmaicamy nasz jadłospis. Rozpoczęcie diety od przyjmowania wyłącznie płynów ma za zadanie całkowitą detoksykację i oczyszczenie naszego organizmu. Co ciekawe – musimy szczegółowo i ściśle przestrzegać ustalonego jadłospisu, a chociażby małe odstępstwo może spowodować zaniżenie efektu końcowego tej diety. Ten rodzaj diety, według wielu kobiet jest świetną alternatywą przed większą uroczystością, na której chcemy wypaść olśniewająco, szczupło i zgrabnie. Należy jednak zastanowić się, czy warto ryzykować zdrowie w imie krótkotrwało szczupłej sylwetki.

Czy warto stosować dietę baletnicy?

Dieta ta jest zdecydowanie szybkim sposobem na utraty dużej ilości kilograów w stosunkowo krótkim czasie, ale nie jest dobrym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Dietę baletnicy można określić bardziej mianem głodówki – posiłki polegają bardziej na „oszukaniu” naszego ogranizmu, niżeli dostarczeniu mu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżyczych, witamin i minerałów. Dieta ta jest szczególnie niebezpieczna dla osób, które cierpią na choroby przewlekłe, czy anemię, gdyż w skutkach może spowodować nawet odwodnienie, które kończy się najczęściej hospitalizacją. Mimo, że jest to szybki sposób na utratę zbędnych kilogramów, tak uwielbiany przede wszystkim przez młode dziewczyny i nastolatki, należy pamiętac jaką cenę możemy zapłacić za chęć pięknego wyglądu bez większych wyrzeczeń. Warto przemyśleć kwestię zastosowania tej diety i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto i czy opłaca się ryzykować zdrowie, a w skranych przypadkach nawet życie dla krótkotrwałego efektu szczupłej sylwetki, gdyż dieta ta w przerażająco szybkim czasie kończy się zazwyczaj efektem jo-jo.

Dieta baletnicy, a efekt jo – jo:

Ten rodzaj diety odchudzającej obarczony jest najczęściej szybkim i gwałtownym wzrostem masy ciała, zwanym potocznie efektem jo-jo. Spowodowane jest to nagłym szokiem kalorycznym dla organizmu – przez 10 dni przyjmował niewiele kalorii, a nagłe zwiększego podaży sprawia, że tyjemy. Posiłki, z których składa się ta dieta są niskokaloryczne i nietuczące, a co za tym idzie – cechują się wyjątkowo niską liczbą kalorii, tłuszczu i tuczących cukrów. Często wrócenie do normalnego trybu życia, a przede wszystkim do dawnego jadłospisu i regularnego przyjmowania posiłków po tej 10-dniowej głodówce sprawi, że nasz organizm przeżyje pewnego rodzaju szok, o którym da znać dodatkowymi kilogramami. Nie zawsze jednak efekt jo-jo po zakończeniu diety baletnicy jest szybki i gwałtowny – bywa, że osoby, które przebyły tą dietę zaczynają przyjmować mniejsze porcje posiłków, a na ich talerzach goszczą warzywa i owoce. Jeśli dodać do tego regularną aktywność fizyczną – efekt jo-jo może się nie pojawić. Należy jednak pamiętać, że aby zgubić zbędne kilogramy potrzeba przede wszystkim samozaparcia i motywacji, a nie katowania naszego organizmu dietami, które z jadłospisu przypominają raczej męczącą głodówkę. Lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dietetyka, który pomoże nam rozpisać bezpieczny dla naszego zdrowia, współgrający z naszymi preferencjami jadłospis, a stosowanie się do niego pomoże nam bezpowrotnie pozbyć się zbędnych kilogramów sprawiając, że poczujemy się pięknie i zdrowo we własnym ciele.

 

 

 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.