Flamboyage: charakterystyka, efekty, przebieg zabiegu

Koloryzacja włosów cieszy się wśród większości kobiet bardzo dużą popularnością, ponieważ dzięki niej można w widoczny sposób zmienić swój wygląd, poprawiając tym samym swoje samopoczucie. Jeszcze do niedawna wiele pań decydowało się na kolorowe pasemka, kontrastowe balayage, czy też ombre, jednak z czasem pojawiła się moda na flamboyage, czyli na koloryzację włosów, dzięki której można podkreślić naturalny kolor swoich włosów poprzez nałożenie na ich całej długości refleksów. Jaki jednak efekt można uzyskać, decydując się na flamboyage i co jeszcze warto wiedzieć o tej technice koloryzacji włosów?

Efekty flamboyage

Zabieg wykonany w renomowanym salonie fryzjerskim przez doświadczonego stylistę fryzur pomaga uzyskać efekt w postaci iluzji naturalnej głębi koloru, jednak dosyć istotne jest również to, iż dzięki falmboyage włosy stają się odświeżone, a także zyskują nieco objętości. Wspomniana metoda koloryzacji pozostawia na włosach delikatne refleksy, dzięki czemu ma się wrażenie, iż kosmyki zostały muśnięte promieniami słonecznymi.

Flamboyage wygląda na włosach bardzo naturalnie i w odróżnieniu od innych technik koloryzacji włosów odrosty przez dosyć długi czas nie są w ogóle widoczne, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba kobiet decyduje się obecnie na flamboyage. Czy flamboyage wpływa jednak niekorzystnie na stan włosów, jak ma to miejsce podczas tradycyjnego farbowania włosów? Na szczęście nie, ponieważ farba nakładana jest na kosmyki bardzo delikatnie, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na ich strukturę. Z tego też względu jest ona polecana do wykonania w szczególności wszystkim tym paniom, które mają bardzo delikatne oraz cienkie włosy.

Czy wszystkie kobiety mogą zdecydować się na flamboyage?

Jak zostało wspomniane powyżej flamboyage to metoda koloryzacji włosów, która polecana jest kobietom mającym bardzo cienkie i delikatne włosy, ponieważ pomaga dodać im nieco objętości, a oprócz tego nie powoduje ich zniszczenia.

Warto jednak wiedzieć o tym, iż w zasadzie każda kobieta może zdecydować się na taki efekt, jednak najlepiej jest on widoczny na długich i ciemnych włosach, ponieważ na takich właśnie kosmykach słoneczne refleksy są najlepiej widoczne. Flamboyage to technika, którą można wykonać na włosach praktycznie przez cały rok, jednak najlepsze efekty widoczne są latem w szczególności wtedy, gdy promienie słoneczne padają wprost na włosy.

Jak wygląda nakładanie farby?

Podczas koloryzacji włosów metodą flamboyage niezwykle ważne jest to, aby w precyzyjny sposób oddzielić od siebie włosy farbowane od tych niefarbowanych, dlatego też w tym przypadku konieczne jest skorzystanie z samoprzylepnych foliowych pasków fryzjerskich, które stanowią idealną podkładkę dla farby. Podczas zabiegu włosy należy podzielić na kilka pasm, naklejając następnie na każde pasmo samoprzylepny pasek na całej ich długości. W następnym kroku należy nałożyć na kosmyki farbę a tylko na te włosy, które są przyklejone do folii, co jest dosyć czasochłonnym zajęciem i wymaga niezwykłej precyzji.

Jak zostało wspomniane powyżej dzięki flamboyage odrosty przez długi czas pozostają niewidoczne, gdyż farba zostaje nałożona od samej nasady aż po końcówki. Dzięki temu zabieg nie musi być wykonywany zbyt często, przez co włosy nie ulegają zniszczeniu, a oprócz tego można zaoszczędzić nieco środków pieniężnych. W sytuacji, gdy farba już się utrwali na włosach, foliowe paski należy delikatnie zsunąć z kosmyków, pamiętając jednak o tym, aby zwilżyć je wcześniej niewielką ilością wody.

Bardzo dużą zaletą flamboyage jest to, iż nie trzeba na włosy nakładać wyłącznie jednego koloru farby, ponieważ można zdecydować się na kilka zbliżonych do siebie odcieni, uzyskując tym samym bardzo ciekawą kombinację kolorów. Jeśli chodzi natomiast o czas trwania całego zabiegu, to jest on uzależniony głównie od długości kosmyków, jednak najczęściej trwa on około 2 godzin. Cena za jeden zabieg uzależniona jest również od długości kosmyków, zastosowanych odcienie farby oraz danego salonu kosmetycznego i może wahać się w granicy od 200 do nawet 400 zł.

Czym różni się flamboyage od balayage?

Zarówno flamboyage, jak i balayage to dwie techniki koloryzacji włosów, które polegają na barwieniu poszczególnych pasemek włosów, przez co wielu kobietom wydaje się, iż zabiegi te są identyczne, jednak występują pomiędzy nimi dosyć istotne różnice, dlatego też nie należy ich ze sobą mylić.

Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma metodami koloryzacji włosów jest to, iż w trakcie nakładania farby korzysta się z dwóch różnych technik. W przypadku flamboyage fryzjerzy korzystają ze specjalnych foliowych pasków, które przykleja się do pasm kosmyków, po czym nakłada się na nie wybrany odcień farby. Z kolei, jeśli chodzi o balayage, to w przypadku wykorzystuje się tzw. techniki szydełkowe.

Dzięki flamboyage na włosach nie są widoczne ostre krawędzie, a kosmyki wyglądają tak, jakby były tylko muśnięte słońcem. Niezwykle ważne jest również to, iż nakładając na włosy kilka zbliżonych do siebie odcieni tej samej barwy, można uzyskać efekt gęstych kosmyków, co nie jest możliwe do otrzymania w przypadku balayage.

Jak często należy wykonywać zabieg flamboyage?

Z uwagi na fakt, iż po zabiegu flamboyage przez długi czas na włosach nie są widoczne odrosty, to nie trzeba zbyt często odwiedzać salonu fryzjerskiego, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej koloryzacji włosów, czy też balayage. (w przypadku tych dwóch metod konieczne mogą być nawet comiesięczne wizyty w salonie fryzjerskim, co może znacząco nadwyrężyć portfel).

Dlaczego warto zdecydować się na flamboyage?

Flamboyage to metoda koloryzacji włosów, która przypadła bardzo do gustu nie tylko kobietom poddającym się zabiegowi, ale również fryzjerom. Fryzjerzy pokochali ten zabieg, ponieważ w trakcie jego trwania dzięki przeźroczystym paskom foliowym przez cały czas mogą oni kontrolować proces koloryzacji kosmyków, co nie jest niestety możliwe w przypadku np. balayage.

Jeśli chodzi natomiast o kobiety poddające się zabiegowi, to mogą one liczyć na całkowicie naturalny efekt, który najlepiej widoczny jest latem, gdy promienie słoneczne zaczynają padać na kosmyki. Jak zostało już wcześniej wspomniane dzięki flamboyage można w optyczny sposób nadać swoim włosom nieco objętości, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż technikę tę pokochały w szczególności te panie, które mają bardzo cienkie włosy.

Warto również wiedzieć o tym, iż dzięki flamboyage włosy nie niszczą się tak, jak ma to miejsce w przypadku klasycznej koloryzacji włosów, dlatego też warto rozważyć możliwość przeprowadzenia tego zabiegu na własnych kosmykach.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.