Peeling do skóry głowy, czyli jak w prosty sposób polepszyć kondycję włosów

Peeling tylko do twarzy? Niekoniecznie. Peeling do skóry głowy to ważny element pielęgnacji włosów – złuszczenie naskórka poprawi ich kondycje i je wzmocni. Przeczytaj, co jeszcze może dać Ci jego regularne stosowanie.

Jak działa peeling do skóry głowy?

Panują tu podobne zasady co przy zabiegach kosmetycznych dotyczących skóry twarzy. Regularne używanie peelingu do skóry głowy pozwala na usunięcie martwego naskórka oraz pozbycie się zanieczyszczeń, jak sebum, kurz czy resztki kosmetyków. Dodatkowo masaż, który wykonuje się podczas nakładania produktu, poprawia krążenie krwi. Powoduje to ogólną poprawę kondycji włosów:

  • pobudzenie cebulek włosów wpływa na ich szybszy wzrost,
  • można zauważyć zmniejszone wypadanie włosów (poprzez odblokowanie porów i mieszków włosowych),
  • oczyszczona skóra łatwiej przyjmuje składniki aktywne z kosmetyków,
  • peeling łagodzi podrażnienia i uczucie swędzenia,
  • włosy ulegają wzmocnieniu, są odbite u nasady, wyglądają znacznie lepiej.

Dlaczego sam szampon nie wystarczy?

Po pierwsze, warto używać dwóch szamponów zamiennie: delikatnego do codziennego mycia oraz drugiego z mocniejszym detergentem, np. raz na tydzień. Mocniejszy szampon służy dokładniejszemu oczyszczeniu skóry głowy oraz włosów z resztki kosmetyków używanych m.in. do stylizacji. Po drugie, mimo wszystko szampon oraz peeling do skóry głowy to dwa zupełnie różne produkty, pełniące odmienne funkcje.

Dla kogo polecany jest peeling do głowy?

Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy powinno stać się stałym elementem rutyny pielęgnacyjnej każdego z nas. Najlepiej robić to 1-2 razy w tygodniu. Zabieg jest polecany przede wszystkim osobom borykającym się z osłabionymi i wypadającymi włosami czy narzekającym na podrażnienie lub łupież. Typ włosów czy skóry głowy nie ma tu znaczenia.

Jaki peeling do skóry głowy wybrać?

Zanim sięgniesz po konkretny produkt, zastanów się, czego oczekujesz od peelingu. Czy zależy Ci na pozbyciu się łupieżu? Chcesz poradzić sobie z wypadaniem, brakiem objętości czy może z przetłuszczaniem się włosów? W zależności od tego kosmetyk będzie zawierał inne składniki aktywne, zapoznaj się więc z informacjami na opakowaniu.

Poza tym pamiętaj, że peeling do skóry głowy może mieć różną formę: szamponu z drobinkami, żelu oczyszczającego, kremu itd. Do dyspozycji masz peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają naskórek i zanieczyszczenia, oraz tradycyjne, czyli mechaniczne. Formuła nie ma żadnego wpływu na działanie, to jedynie kwestia użytkowa.

Jak wykonywać peeling skóry głowy?

Sposób używania peelingu zależy od rodzaju wybranego produktu. Najczęściej procedura wygląda następująco:

  1. Zwilż włosy, nadmiar wody wyciśnij w ręcznik.
  2. Nałóż peeling na skórę głowy.
  3. Masuj głowę przez kilka minut, rozprowadzając peeling po całej skóry głowy.
  4. Dokładnie spłucz włosy wodą.
  5. Następnie umyj je szamponem jak zwykle. W razie potrzeby zastosuj odżywkę.

Masaż to najważniejszy punkt prawidłowo wykonanego peelingu. Podczas masażu drobinki będą ścierać martwy naskórek, dzięki czemu dojdzie do poprawy krążenia, czyli jednocześnie pobudzenia cebulek.

Domowy peeling do skóry głowy?

Co ciekawe, peeling możesz wykonać samodzielnie, używając do tego produktów, które masz w szafkach. Sprawdzi się tu przede wszystkim cukier. Wystarczy dodać dwie łyżki cukru do porcji szamponu. Aby preparat nie był zbyt agresywny i drażniący dla skóry, cukier można najpierw rozbić w moździerzu na mniejsze drobinki lub odrobinę go zmielić. Jeśli szukasz czegoś delikatniejszego, do szamponu dodaj dowolną glinkę kosmetyczną, która dodatkowo będzie miała działanie pielęgnujące.

Nie robiłaś nigdy peelingu skóry głowy? Zacznij, a szybko zauważysz różnicę. Już po pierwszym razie Twoje włosy będą odbite od nasady. Regularne stosowanie znacznie poprawi ich kondycję.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź