Manicure japoński – wykonanie i właściwości

Wizytówką człowieka są między innymi zadbane dłonie. Dlatego  bardzo ważna jest  ich odpowiednia pielęgnacja. Dodatkowo po dłoniach można zinterpretować wiek człowieka. Istnieje mnóstwo zabiegów, które pozwolą utrzymać dłonie w świetnej kondycji. Warto jednak pamiętać, że istotnym ich elementem są piękne paznokcie. W  chwili obecnej znajdziemy wiele sposobów na ich upiększanie. Wśród nich znajduje się manicure japoński, który obecnie dominuje w salonach kosmetycznych. Geneza pochodzenia tego rodzaju zdobienia paznokci jak sama nazwa wskazuje ma początek w Japonii.  Z kolei w literaturze fachowej jest on nazywany, jako P Shine, który jest związany z japońską firmą kosmetyczną będącą propagatorem tego rodzaju zabiegu na świecie. Sam sposób zdobienia narodził się przed ponad czterystu laty. Zainicjowały go japońskie arystokratki, które pragnęły, aby ich paznokcie wyglądały naprawdę wyjątkowo.

Co jest potrzebne do wykonania manicure japońskiego?

Cały sekret manicure japońskiego polega na intensywnym nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi substancjami. Sprawia to, że zyskuje ona blask rzadko spotykanej różowej perły. Jest to pragnienie każdej kobiety. Nasza płytka niejednokrotnie woła o pomoc. Jej  siny kolor lub białe plamy ujawniają nasze problemy ze zdrowiem. Natomiast piękna,  jednolita barwa zapewnia im nie tylko zdrowy wygląd, ale przede wszystkim sprawia,  że są one mocniejsze. Zanim podejmiemy się wykonania zabiegu w domu powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw do manicure japońskiego. Znajdziemy w nim standardowo:

 • pastę,
 • polerkę,
 • puder,
 • dwustronny pilniczek do matowienia płytki,
 • cienki drewniany pilniczek do skracania paznokcia,
 • plastikową szpatułkę do odpychania skórek i nakładania past
  Odpowiednie pasty są przygotowywane na bazie  krzemionki pochodzącej z Morza Japońskiego, pyłku pszczelego, keratyny oraz witaminy A+E. Sam zabieg jest bardzo prosty i  trwa około 30 – 40 minut. Można go wykonać w salonie lub samodzielnie w domu. Potrzebny jest do tego tylko właściwie skompletowany zestaw. Efekty manicure japońskiego są widoczne po 2-4 zabiegach,  wykonanych w odstępach 2-3 tygodniowych. Wszystko zależy od tempa wzrostu paznokcia. Specjaliści zalecają między zabiegami powstrzymanie się od malowania płytki. To pomaga zregenerować się paznokciom. Kolejność czynności podczas zabiegu wygląda następująco:
 • zdezynfekowanie rąk,
 • zmycie lakieru do paznokci lub odżywki.
 • nasmarowanie skórek wokół paznokci preparatem do ich usuwania lub moczenie paznokci w ciepłej wodzie,
 • odsunięcie szpatułką zmiękczonych skórek wokół paznokci,
 • wycięcie odsuniętych skórek,
 • spiłowanie paznokci do odpowiedniej długości,
 • zmatowienie płytki paznokcia przy pomocy pilniczka,
 • naniesienie niewielkiej ilości pasty na polerkę, a następnie dokładnego wcierania jej w jednym kierunku, w płytkę paznokcia do czasu aż płytka paznokcia zacznie błyszczeć,
 •  w celu zabezpieczenia składników zawartych w paście i wniknięcia ich w płytkę paznokcia należy nanieść niewielką ilość pudru na polerkę i wcierania substancji.

Manicure japoński – właściwości

Właściwości manicure japońskiego pozwolą pomóc osobom mającym problem z kruchymi paznokciami i ich nierówną powierzchnią. Pomagają osobom, które próbowały innych metod, ale bezskutecznie. Produkt jest przeznaczony zarówno dla pań i panów,  ponieważ w żaden sposób nie farbuje płytki paznokcia, tylko nadaje jej blask i wyjątkowo zdrowy wygląd.

 • płytka paznokciowa po zabiegu jest naturalnie gładka i lśniąca bez używania lakierów  lub odżywek,
 • zapobieganie łamliwości, kruchości i rozdwajaniu się płytki paznokciowej,
 • zawarte w preparacie do manicure japońskiego witaminy A, E, H, prowitamina B5, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza martwego wzmacniają płytkę paznokcia,
 • pobudzenie krążenia krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy, a co najważniejsze zapobiega łuszczeniu.

Jak każdy zabieg kosmetyczny manicure japoński przynosi efekty po kilkukrotnym jego wykonaniu. Stanowi on rodzaj balsamu dla naszych paznokci, przede wszystkim natłuszczając je zapobiega wysuszeniu i kruszeniu. Trzeba jednak wiedzieć, że bezpośrednio po wykonaniu manicure japońskiego nie wolno malować paznokci lakierem lub wykonywać manicure hybrydowego. Dzieje się tak, gdyż płytka jest wówczas jeszcze mocno natłuszczona. Dlatego trzeba poczekać od jednego do dwóch dni. Dopiero po tym okresie można pomalować paznokcie. Manicure japoński jest polecany wszystkim, którzy pragną polepszyć kondycję swoich paznokci. Co najważniejsze można wykonać go samodzielnie w domu.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.