Manicure tytanowy czyli piękne i zdrowe paznokcie!

Manicure tytanowy, czyli alternatywa dla hybrydy! Tytan utrzymuje się na paznokciach równie długo co hybryda, lecz nie niszczy ich. Pamiętajmy, że dłonie to jedna z pierwszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę u drugiej osoby. Zadbane dłonie i perfekcyjny manicure obowiązkowe!

Piękne wypielęgnowane i efektowne dłonie to niezaprzeczalny atut kobiety. Wiele pań boryka się z kruchymi, łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami, które potrafią być prawdziwą zmorą. Usiłując maskować niedoskonałości, szukamy różnych metod często osłabiając już i tak słabą płytkę paznokcia. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie manicure tytanowy, który oprócz gwarancji pięknych i estetycznych paznokci poprawi kondycję płytki paznokcia.

Na czym polega manicure tytanowy?

Jest czymś pomiędzy hybrydą a manicure akrylowym. Tytanem można przedłużać paznokcie tak jak w przypadku akrylu, ale wizualnie przypomina hybrydę. Manicure tytanowy nie jest inwazyjnym zabiegiem, nie ingeruje w płytkę paznokcia, a tworzy jedynie na jej powierzchni trwałą warstwę. Nie wymaga również przygotowania paznokci na przykład za pomocą polerki. Także naświetlanie lampą z promieniowaniem ultrafioletowym nie jest konieczne, a to bardzo ważny aspekt, gdyż długotrwałe i częste naświetlanie promieniami ultrafioletowymi może zwiększyć ryzyko raka skóry!

 Specjalny puder-proszek zawierający między innymi dwutlenek tytanu utrwalany jest żelem, który szybko wysycha. Wykonanie takiego manicure trwa dużo krócej aniżeli w przypadku innych metod, natomiast wymaga od nas odrobiny wprawy. Na płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę specjalistycznego żelu, następnie wkładamy paznokcie do pojemnika z kolorowym proszkiem. Jego drobinki przylegają do płytki i co ważne, dokładnie pokrywają już za pierwszym razem. Mimo to, po wyschnięciu paznokci czynność powtarzamy. Nadmiar proszku, który pozostaje na paznokciach, strzepujemy. Także palce dokładnie omiatamy specjalnym pędzelkiem. Ostatnią fazą manicure tytanowego jest pokrycie paznokci lakierem nawierzchniowym, który na koniec utwardzamy i dokładnie suszymy.

Manicure tytanowy plusy i minusy

ZALETY

 1. estetyczny i naturalny wygląd płytki paznokcia,
 2. nie niszczy płytki paznokcia,
 3. mnogość wariantów kolorystycznych,
 4. przyjemny i błyskawiczny w aplikacji,
 5. bezwonny,
 6. wzmocnia płytkę paznokcia,
 7. manicure nieinwazyjny, nie wżera się w strukturę paznokcia,
 8. długotrwały efekt bez odprysków,
 9. brak naświetlania promieniami ultrafioletowymi.

WADY

 1. jednolity kolor.

Dodatkowym atutem manicure tytanowego jest to, że wzmacnia on płytkę paznokcia, ponieważ zawiera on witaminy A, D, E i wapń. Sam manicure utrzymuje się do czterech tygodni i nie trzeba się bać odprysków – nie ma ich! Metoda znana od osiemnastu lat, dotychczas była hitem w Stanach Zjednoczonych, teraz dostępna jest dla każdego!

Jak samemu wykonać manicure tytanowy?

Jak już wspomnieliśmy, manicure tytanowy nie wymaga utwardzania promieniami ultrafioletowymi, nie wymaga również żadnych środków odtłuszczających. Jest w pełni bezzapachowy i co ważne nie niszczy paznokci. Za pomocą tej metody możemy także wydłużyć paznokcie, stosując formę lub tipsy. Jest to bardzo łatwy i bardzo szybki sposób na własną stylizację paznokci. Zanim jednak przystąpimy do wykonywania manicure tytanowego, zadbajmy o swoje dłonie i kondycję paznokci i skóry. Proszek używany do zabiegu może bowiem osadzać się na przykład na oderwanych skórkach.

Krok po kroku – czyli jak zrobić sobie manicure tytanowy

 1. Dokładnie myjemy i dezynfekujemy dłonie,
 2. Delikatnie matowimy płytkę paznokcia,
 3. Na całą płytkę nakładamy bardzo cienką warstwę żelu Gel Base,
 4. Wkładamy paznokieć do pojemniczka z proszkiem,
 5. Proszek dokładnie pokryje powierzchnię paznokcia już za pierwszym razem, ale czynność należy powtórzyć, a nadmiar proszku strzepujemy,
 6. Nakładamy nawierzchniowy lakier Gel Top,
 7. Paznokcie pokrywamy płynem Sealer, który utwardzi i wysuszy paznokcie,
 8. Na koniec smarujemy paznokcie oliwką.

Wydłużanie a kształt paznokci

Kształt wybieramy indywidualnie, zależy to od naszego gustu i preferencji. Należy dobrać kształt taki, w którym najlepiej się czujemy, i który najbardziej nam się podoba.

Jest kilka podstawowych kształtów paznokci:
Owalny – ten kształt wysmukla i optycznie wydłuża paznokcie, dodatkowo kształt ten łatwo utrzymać w domu.
Okrągły – kształt polecany osobom, których paznokcie są łamliwe, ponieważ kształt ten jest odporny na uszkodzenia. Dodatkowo paznokcie o tym kształcie nie zadzierają się i są łatwe w utrzymaniu.
Migdał – obecnie najpopularniejszy kształt paznokcia. Idealnie wygląda na paznokciach długich, dodatkowo wydłuża i wysmukla dłoń.
Kwadratowy – polecany osobom o smukłych dłoniach. Kształt ten może poszerzać palce. Najlepszy efekt uzyskamy przy długich i średnich paznokciach.

Usuwanie manicure tytanowego

Manicure tytanowy można usunąć na kilka sposobów. Najszybszym sposobem jest użycie frezarki, czyli spiłowanie mechaniczne. Manicure możemy także usunąć tradycyjnie przy pomocy acetonu – w tym celu należy nasączyć waciki i przyłożyć do płytki paznokci na kilka minut. Ostatnią metodą jest spiłowanie pilnikiem, lecz usuwanie tym sposobem trwa bardzo długo. Należy również pamiętać, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Warto wspomnieć, że manicure tytanowy jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży. Manicure wykonuje się przy użyciu mało chemicznych preparatów. W proszku znajduje się minerał dwutlenek tytanu. Nie używamy lamp ultrafioletowych. Manicure można wykonywać także w okresie karmienia piersią, gdyż stosowane produkty nie wpływają na pokarm i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Ile kosztuje manicure tytanowy?

Ceny manicure tytanowego wahają się w granicach od 90 do 150 złotych, jeśli wykonamy go w salonie kosmetycznym. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie zabiegu, koszt będzie znacznie niższy, ale musimy liczyć się z wydatkiem na pierwszy zestaw, który może być droższy od usługi w salonie, ale w tej cenie otrzymamy zestaw na kilka zabiegów.

Już dzisiaj zafunduj sobie piękne i zdrowe paznokcie i ciesz się pięknymi dłońmi.

Może ci się spodobać również
3 Komentarze
 1. Cassandra43 mówi

  Manicure tytanowy nie musi ograniczać się do jednolitego koloru 🙂 Pomijając już kwestię kreatywności osoby wykonującej, to w necie dostępne są też np. pudry termiczne, które tworzą piękne ombre. Efekt jest dość dobrze znany z hybryd, ale według mnie na tytanach jest wyraźniejszy i ładniejszy.

 2. Loris mówi

  Mam kilka zastrzeżeń do treści artykułu. Przede wszystkim metoda tytanowa jest dedykowana przeszkolonym osobom, i produktów (w sprawie reklamy zapraszamy do kontaktu) nie może kupić osoba bez ukończonego szkolenia. Poza tym odtłuszczanie płytki pozwala dodatkowo utrwalić manicure, i generalnie przy metodzie tytanowej wcale się z niego nie rezygnuje. Wykonując zabieg, zawsze od tego zaczynam, i na szkoleniu również wyraźnie zaznaczano, by tego kroku nie pomijać.

  1. anna mówi

   tytan zrobił mi z paznokci sito. Masakra. To bzdura,że odbudowuje płytkę!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.