Cudowne właściwości minerałów z Morza Martwego

Morze Martwe jest unikalnym na skalę światową źródłem minerałów, odkrytych w nadzywczajnych warunkach klimatycznych. Wyjątkowe stężenie minerałów w rejonie Morza Martwego nie ma sobie równych na całym świecie, a od stuleci fascynuje badaczy i naukowców. W 18 wieku zainteresowanie minerałami z Morza Martwego wzrosło po odkryciu ich wpływu leczniczego wobec różnych chorób. W późniejszych latach, Morze Martwe stało się znane na całym świecie jako miejsce oferujące organiczne lekarstwa na problemy skórne. Sprawdź jakie cudowne właściwości minerałów z Morza Martwego możesz wykorzystać w domu.

Pielęgnujące działanie minerałów z morze martwego

Choć dotąd naukowcy skupiali się w swoich badaniach na leczniczych zastosowaniach, to dziś odkrywa się rezultaty minerałów w dziedzinie pielęgnacji skóry zdrowej. Szczególnie dokładnie przyjrzeli się tematowi skóry dojrzałej, która potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia, dosłownie konserwacji. Morze martwe posiada zdolności do zatrzymania młodego wyglądu skóry i ochrony jądra komórkowego przed starzeniem. Minerały odżywiają nie tylko nasze ciało i umysł ale także skórę, która dzięki nim funkcjonuje sprawniej oraz jest bardziej odporna na starzenie.

Kosmetyki z Morza Martwego

Wyroby z morza martwego to szeroki przekrój kosmetyków, a wśród nich znajdziemy składniki takie jak woda, sól i błoto. Prawdziwe kosmetyki z morza martwego nie są syntetycznym substytutem, a prawdziwą kosmetyczną ucztą dla duszy i ciała. Skład mineralny jest oryginalny i niepowtarzalny za każdym razem. Nie może być skutecznie skopiowany w laboratorium.

Morze Martwe jest prawdopodobnie największym naturalnym źródłem surowca wykorzystywanego do pielęgnacji ciała na świecie. Ich wyjątkowy skład pozwala wzmocnić skórę bez powodowania podrażnień. Kosmetyki te szybko uzupełniają poziom brakujących minerałów, dzięki czemu skóra zyskuje naturalny blask cechy zarezerwowane dla młodości.

Sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego jest wyławiana i odfiltrowywana z wody i zanieczyszczeń. Samo Morze Martwe cieszy się ogromną popularnością wśród miejsc terapeutycznych. Podczas gdy przeciętna zawartość soli w morzu wynosi nieco ponad 4%, zasolenie Morza Martwego wynosi blisko 30%. Woda jest przez to dużo gęstsza, co powoduje znany efekt wypychania ciała na powierzchnię. Wraz z solą zawarte są w nim minerały i to o nie głównie chodzi. Chlorek sodu czyli typowy składnik soli wynosi w soli oceanicznej 85% wagi, natomiast w Morzu Martwym jest to jedyne 15%.

Skład mineralny Morza Martwego ulega ciągłej zmianie, ponieważ jak na każdą substancję organiczną, także na tę oddziałują różne czynniki jak poziom wód, pora roku, głębokość i temperatura. Analiza składowa próbek pobieranych z Morza Martwego już wiele lat temu dała zaskakująco dobre wyniki, a mianowicie odnaleziono w niej magnez, sód, wapń czy potas.

Błoto z morza martwego

Związki znajdujące się oryginalnie w soli z Morza Martwego można spotkać także w tamtejszym błocie. Błoto wykorzystywane jest do produkcji maseczek i produktów do kąpieli. Szaro-czarny kolor przynosi na myśl strumienie spływające z ogromnych złóż w dawnych epokach wielkich wybuchów. Dlatego dziś odnajdujemy w błocie minerały takie jak dwutlenek krzemu, tlenek wapnia, glinu, magnezu, żelaza, soku, potasu, tytanu, siarki..

f-danielle-laroche-bloto-morza-martwego-do-ciala-i-wlosow-500-g

Błoto Morza Martwego Danielle Laroche do ciała i włosów
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Korzyści terapeutyczne

Morze Martwe jest popularnym ośrodkiem odnowy biologicznej i zdrowotnej. Sól, woda oraz błoto z Morza Martwego posiadają wspaniałe właściwości i korzyści terapeutyczne. Ich egzotyka, piękny zapach, kolor i konsystencja są naturalne i dlatego bezpieczne w stosowaniu i co najważniejsze skuteczne.

Reumatoidalne zapalenie stawów i kości powoduje silny ból i osłabienie sprawności fizycznej. Sole z Morza Martwego bogate w minerały są wchłaniane podczas kąpieli i stymulują szybsze krążenie krwi. Kosmetyki z tego rejonu mogą także przynieść ulgę w dolegliwościach skórnych jak łuszczyca i trądzik. Stwierdzono, że wysokie stężenie magnezu w soli z Morza Martwego przyczynia się do poprawy nawilżenia skóry i zmniejszenia stanu zapalnego naskórka. Wysokie stężenie bromku pomaga natomiast łagodzić reakcje alergiczne a przy tym doskonale oczyszczać i detoksykować. Nie można zapominać o skórze dojrzałej, która ulega naturalnemu procesowi starzenia. Wielu objawom można zapobiegać dostarczając do skóry dużą porcję nawilżenia i wygładzenia. Według niektórych badań sól z Morza Martwego zmniejszyła głębokość zmarszczek o 40%. Wykorzystaj cudowne właściwości minerałów z Morza Martwego w swoim domu i ciesz się niezwykłymi rezultatami.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.