Czy cholesterol to naukowe kłamstwo – tłuszcze zwierzęce, łuszczyca, dobry cholesterol, dieta

Wiele osób nie bez powodu obawia się cholesterolu. Jest on dla nas groźny i może wywoływać wiele poważnych chorób. Jednak, czy wszystko, co słyszeliśmy na temat cholesterolu, jest zgodne z prawdą. Czy to, co próbują nam wmówić lekarze, na pewno jest prawdą? Nie zawsze i czas raz na zawsze rozwikłać wszystkie zagadki na temat cholesterolu.


W Polsce i na całym świecie coraz więcej osób cierpi z powodu choroby wieńcowej. Duża część z tych osób umiera. Lekarze podają przyczyny zachorowań i umieralności. Palnie tytoniu, nieprawidłowa diet i brak aktywności fizycznej. To wszystko sprawia, że nasz organizm zaczyna nieprawidłowo funkcjonować. Przez to w wielu przypadkach lekarze decydują się na stosowanie leków na obniżenie cholesterolu. Biją oni na alarm, że należy obniżać poziom złego cholesterolu i podwyższyć dobry. Wprowadzić wiele zmian w swoim życiu.

Jednak, czy jest to konieczne? Może warto przekonać się, czy cholesterol naprawdę jest tak groźny dla naszego zdrowia, czy stosowanie silnych leków jest konieczne? Przecież to są zazwyczaj leki, które musimy spożywać już do końca życia, a czy będą one w stanie doprowadzić nas do zdrowia, czy jedynie wydłużą czas leczenia do końca życia? Jaka jest cała prawda na temat cholesterolu. Czy jest on po prostu naukowym kłamstwem, którym karmią nas lekarze? Warto to sprawdzić.

Jest tylko jedne cholesterol

Lekarze przekonują nas, że w naszym organizmie znajduje się dobry i zły cholesterol. Jednak prawda jest taka, że istnieje tylko jedne rodzaj cholesterolu. Co prawda możemy wyróżnić jego dwa transportery, jednak nie wiemy czemu, ktoś zdecydował się je nazywać dobrym i złym cholesterolem.

Transporter LDL ma za zadanie przenoszenie cholesterolu do wątroby, gdzie jest on trawiony. Z wątroby może on być przekazywany do całego organizmu i to również jest zadanie LDL. Inaczej jest to zwane białko małej gęstości, co z jakiegoś powodu zdecydowało, że został on nazwany złym cholesterolem. Natomiast transporter HDL to inaczej białko wysokiej gęstości, co dla wielu ma znaczenie dobrego cholesterolu.

Przez HDL, cholesterol jest z powrotem doprowadzany do wątroby. Nie wiadomo więc, czemu zdecydowano się na podział cholesterolu na dwa, dobry i zły, skoro w naszym organizmie możemy znaleźć tylko jeden jego rodzaj. Warto również pamiętać, że to nie cholesterol zamyka nasze naczynia krwionośne, ale o tym nieco później.

Unikaj tłuszczu zwierzęcego, ponieważ podwyższa on poziom cholesterolu

Lekarze zalecają ograniczenia produktów, które mają dużą zawartość tłuszczów zwierzęcych. Twierdząc, że to tłuszcz pochodzenia zwierzęcego przyczynia się do powstawania blaszki miażdżycowej. Jednak badania nie wykazały, nawet najmniejszej ilość tłuszczów zwierzęcych w blaszce miażdżycowej.

Wykryto za to dużą ilość tłuszczów roślinnych. Nie wiemy, więc czemu lekarze nie polecają odgraniczenia spożywania tłuszczów pochodzenia roślinnego. Wato, wiedzieć, że przy walce w cholesterolem, niezwykle potrzebne są nam witamina B6B12 oraz kwas foliowy, który znajdziemy w jajkach, które również są produktem, którego nie zalecają nam lekarze.

Budowa blaszki cholesterolowa, a poziom cholesterolu we krwi

Musimy wiedzieć, że w blaszce cholesterolowej jest cholesterol. I jest to prawda. Jednak kłamstwem jest, że to on jest przyczyną zablokowania tętnic. A to próbują nam wmówić specjaliści. Co prawda cholesterol pomaga zapełnić ubytki, które powstają w tętnicach. Jednak musimy pamiętać, że są one niezwykle miękkim tłuszczem i same nie byłby w stanie stworzyć ściany w tętnicach. Do tego niezbędne są takie składniki jak wapń i homocysteiny.

Niestety lekarze przy miażdżycy, czy podwyższonym poziomie cholesterolu nie zalecają nam sprawdzenia poziomu tych dwóch składników we krwi. Warto również znać przyczynę powstawania kolejnych ścian blaszki cholesterolowej. Przyczyną nie jest podwyższony cholesterol, ale pojawiające się choroby przewlekłe, stany zapalne, czy infekcje, które atakują nasz organizm i mogą tworzyć ubytki w tętnicach.

Leki na obniżenie cholesterolu

Wielu lekarzy decyduje się na proste rozwiązanie i zapisuje pacjentowi, leki statynowe na obniżenie cholesterolu we krwi. Jednak taki zabieg powinien mieć miejsce jedynie w ostateczności. Jest to konieczne, ponieważ leki na obniżenie cholesterolu we krwi mogą przyczyniać się do osłabienia mięśni.

Badania udowodniły, że mogą one prowadzić nawet do rozwoju nowotworów. Leki statynowe niszczą koenzym Q10, który jest paliwem dla naszego organizmu. Dzięki niemu w komórkach znacznie szybciej przeprowadzany jest proces metaboliczny. Koenzym Q10 jest niezwykle ważny dla prawidłowej pracy serca, jeśli zabraknie go w naszej diecie, to może dość do jego osłabienia, a nawet zatrzymania akcji serca.

Cholesterol przyczyna chorób wieńcowych

O tym przekonują i alarmują wszyscy lekarze. Jednak, czy naprawdę podwyższony cholesterol jest najczęstszą przyczyną chorób wieńcowych. Na szczęście nie i jest to kolejne kłamstwo, którym karmią nas specjaliści. Warto zaznaczyć, że w badanych komórkach nie znaleziono wysokiej ilości cholesterolu.

U osób z wysokim i prawidłowym poziomem cholesterolu, choroby wieńcowe występują w takim samym stopniu. Zamiast cholesterolem, warto zacząć przejmować się paleniem papierosów, nadmiarem wapnia i homocysteiny we krwi. Są to czynniki, które w niektórych przypadkach podnoszą ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową nawet o czterdzieści procent. Tak więc, czy warto, jest słuchać się lekarzy, którzy alarmują, że cholesterol jest niezwykle niebezpieczny dla naszego zdrowia, a nawet życia, skoro jest wiele więcej czynników, które są dla nas szkodliwe.

Wapń, a choroba wieńcowa

Badania udowodniły, że to podwyższona ilość wapnia w naszej krwi może być o wiele niebezpieczniejsza niż zawyżony poziom cholesterolu. Nie wiemy jednak dlaczego, lekarze nie zalecają badań na poziom wapni. Zadziwiające, jest również to, że nie zaleca się wprowadzenia do diety witaminy K. Jest ona odpowiedziana za odprowadzanie wapnia z tkanek mięśni do kości.

Czy cholesterol to naukowe kłamstwo – tłuszcze zwierzęce, łuszczyca, dobry cholesterol, dieta
5 (100%) 5 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.