Jak naklejać naklejki wodne na paznokcie?

Naklejki wodne na paznokcie są ciekawą alternatywą dla sposobów zdobienia paznokci. Ich największą zaletą jest to, że można je nakleić samodzielnie. Są bardzo efektowne, a jednocześnie proste w użyciu. Wybór naklejek jest bardzo duży, z pewnością można znaleźć odpowiednie naklejki dla każdego i na każdą okazję.

Metody nakładania naklejek wodnych

Aby efekt jaki osiągniemy był estetyczny i trwały ważna jest odpowiednia metoda naklejania naklejek wodnych na paznokcie. Naklejki są jedną z prostszych metod ozdabiania paznokci. Co ważne, poradzą sobie z nimi nawet osoby bez zdolności manualnych. Z pewnością samodzielne malowanie wzorków na paznokciach jest trudniejsze. Wzór na naklejkach jest już gotowy, wystarczy wybrać odpowiedni i w sposób zgodny z instrukcją nakleić.

Aby ozdobić paznokcie naklejkami niezbędne są same naklejki, a także pędzelek, miseczka z wodą, płatki kosmetyczne, nożyczki i aceton. Jeśli zależy nam na precyzji można także posłużyć się pęsetą, bez niej jednak także można z powodzeniem ozdobić paznokcie. Aby efekt był trwały, należy także utrwalić naklejki wodne na paznokcie z pomocą bezbarwnego lakieru lub top codu.

Naklejki wodne na paznokcie nie są dedykowane do konkretnego rodzaju lakieru do paznokci. Efekt będzie najdłużej wyglądał ładnie jeśli nasz manicure będzie hybrydowy. Wiąże się to z trwałością samego lakieru. Naklejki mogą być użyte jeśli zastosujemy manicure:

  • tradycyjny
  • hybrydowy
  • żelowy
  • bezpośrednio na płytkę paznokcia lub na lakier bezbarwny.

Jak przygotować naklejki wodne na paznokcie

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jeśli chcemy użyć naklejek jest wycięcie odpowiednich kształtów. Kartoniki z naklejkami są często zabezpieczone cienką przezroczystą folią, którą przed aplikacją należy usunąć przed namoczeniem. Jeśli zapomnimy o tym kroku możemy nie dać rady usunąć ochronnej warstwy po namoczeniu lub uszkodzić naklejkę. Najlepiej więc zrobić to od razu.

Wyciętą naklejkę można:

  • namoczyć w pojemniczku z czystą wodą
  • lub położyć na zwilżonym płatku kosmetycznym.

Druga metoda wydaje sie bezpieczniejsza. Nie ma ryzyka, że naklejka namoczy się za bardzo. Przewidywany czas na odklejenie się naklejki od tekturki to około 30 sekund. Szczególnie przy braku doświadczenia istnieje ryzyko złego określenia czasu namaczania naklejki. Przy wyciąganiu naklejki powinna być ona na tyle mokra, żeby łatwo było odkleić ją od kartonika. Niemniej, kartonik nie powinien sam się odkleić, utrudni to bowiem wyłowienie naklejki i samą aplikację. W przypadku użycia nasączonego wodą płatka kosmetycznego taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Ze względu na fakt, że czas przygotowania poszczególnych naklejek jest krótki zaleca się, aby przygotowywać naklejki wodne na paznokcie jedna po drugiej. Zanurzenie wszystkich w jednym czasie może być problematyczne i uniemożliwić osiągnięcie pożądanego efektu.

Aplikacja naklejek wodnych na paznokcie

Aplikacja naklejek wodnych na paznokcie jest bardzo łatwa. Namoknięty kartonik z naklejką należy rozdzielić delikatnie od spoczywającej na nim naklejki. Jeżeli stopień namoczenia jest odpowiedni, nie powinno to sprawić żadnego problemu. Jeżeli mamy problem z tym etapem, pozwólmy naklejce jeszcze trochę namoknąć, do momentu, kiedy odklejenie jej od kartonika nie będzie sprawiało problemu.

Jeśli już uda się odkleić naklejkę od kartonika, należy ułożyć ją w odpowiednim miejscu na płytce paznokcia. Na tym etapie nie powinniśmy się przejmować jeśli brzeg naklejki będzie wystawał poza płytkę paznokcia. Kiedy wzór znajdzie się w odpowiednim miejscu, naklejkę należy docisnąć. Przed dociśnięciem naklejki miejsce jej ułożenia można kontrolować delikatnym przesuwaniem naklejki po płytce.

Kiedy już dociśniemy naklejkę do paznokcia należy pozbyć się wystających jej części. Krawędzie możemy usunąć delikatnie z pomocą nożyczek, jednak ryzykujemy w ten sposób uszkodzeniem naklejki. Bezpieczniejszą metodą jest rozpuszczenie zbędnych części naklejki z pomocą acetonu i pędzelka. Mały pędzelek należy zamoczyć w acetonie i posmarować nim te fragmenty naklejki wodnej na paznokcie, które wystają poza płytkę paznokcia. Po wpływem acetonu naklejka się rozpuści, z tego względu ważna na tym etapie jest precyzja. Jeśli czujemy się pewniej, większe fragmenty można usunąć z pomocą nożyczek, a do precyzyjnych prac wykorzystać aceton.

Naklejki wodne na paznokcie
Kliknij TUTAJ

Utrwalanie naklejek wodnych na paznokciach

W ten sposób nakładamy kolejno wszystkie naklejki wodne na paznokcie. Pamiętajmy, że nie jest to jeszcze etap końcowy. Wypukłość jaką tworzy naklejka naraża ją na uszkodzenia. Z tego względu naklejki należy utrwalić. W tym celu delikatnie przeciągamy paznokcie bezbarwnym lakierem lub topem. Jeśli stosujemy lakiery hybrydowe należy dodatkowo lakier utwardzić go lampą.

Jeśli decydujemy się na naklejenie naklejek na lakier hybrydowy mamy gwarancję ich długotrwałości. Będą mniej narażone na uszkodzenia niż w wypadku zwykłego lakieru, który sam w sobie bywa nietrwały. Pamiętajmy jednak aby przestrzegać w tym wypadku kilku ważnych zasad. Po nałożeniu bazy i odpowiedniej ilości warstw lakieru utwardzonych z pomocą lampy. Jednak nie przecieramy paznokcia odtłuszczaczem, na tak przygotowaną płytką paznokcia naklejamy naklejkę. W innym wypadku naklejka nie będzie chciała się przykleić do paznokcia. Po przyklejeniu naklejki należy nałożyć na płytkę top, całość utwardzić w lampie i dopiero na tym etapie przetrzeć paznokcie odtłuszczaczem.

Dobrze nałożone i zabezpieczone naklejki wodne na paznokcie mogą być ozdobą naszych paznokci przez długi czas. Metoda jest banalnie prosta i polecana dla każdego, kto kocha piękne paznokcie i lubi zdobić je samodzielnie.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.