5 najczęstszych błędów popełnianych przez kosmetyczki przy nakładaniu paznokci żelowych

Udając się do kosmetyczki wydaje ci się, że oddajesz swoje paznokcie w dobre ręce. Jednak zaskoczeniem jest to, że wiele kosmetyczek nie ma nawet doświadczenia w tym co robi, więc ma ten sam poziom wiedzy co my. Może więc popełniać błędy podczas nakładania paznokci żelowych, co może nas drogo kosztować. Sprawdź więc jakie błędy najczęściej popełniają kosmetyczki, przy nakładaniu paznokci żelowych.

Większość kobiet myśli, że zabieg u kosmetyczki, jest zabiegiem profesjonalnym, który zawsze nas zadowoli. Jednak po zabiegu manicure żelowego każda z nas mogłaby wyjść niezadowolona z gabinetu kosmetycznego. Wiele kosmetyczkę popełnia przy tym zabiegu podstawowe błędy, których kosztem będzie niezadowalający efekt manicure, nietrwały efekt manicure i zniszczone naturalne paznokcie. Sprawdź koniecznie jakie błędy najczęściej popełniają kosmetyczki w czasie nakładania paznokci żelowych.

Używanie lakierów niejednolitych

Do manicure żelowego najlepszej jakości powinno się używać jednolitych lakierów. Dzięki nim paznokcie po zabiegu mają jeden kolor, ładniej wyglądają na paznokciu i zdecydowanie lepiej trzymają się płytki paznokcia. Jednak wiele kosmetyczek decyduje się na używanie lakierów innego rodzaju. Są lakiery żelowe z brokatem, modelujące, nabłyszczające i wiele innych. Jednak są one bardzo nietrwałe i przez swoją konsystencję mogą szybko odchodzić od płytki paznokcia. Mogą pojawić się również prześwity innych odcieniu koloru, przez to, że powietrze dostało się pod jedną z warstw żelu. Przez ten błąd wiele kobiet zmuszonych jest zdejmować paznokcie żelowe nawet po tygodniu o zabiegu, ponieważ żel sam zaczyna odchodzić od płytki paznokcia.

Korzystanie z niskiej jakości produktów, które są tanie

Udając się na zabieg do kosmetyczki masz nadzieję, że do zabiegu na jaki się zdecydowałaś zostaną użyte produkty wysokiej jakości. To powinien oferować każdy gabinet kosmetyczny. Jednak nie zawsze tak jest, a kosmetyczki decydują się na obniżenie jakości produktów, by zmniejszyć koszty zakupu i zaoszczędzić. Jednak to odbija się na jakości. To oczywiste, że większość z nas zdecyduje się na tańszy zabieg, jednak nie spodziewany się, że taniej znaczy bardzo słaba jakość. Do udanego wykonania manicure żelowego potrzebne są produkty wysokiej jakości, które są bezpieczne dla naszych paznokci i utrzymają się wystarczająco długo na płytce paznokcia. Tak więc każdy gabinet kosmetyczny powinien pamiętać, że na urodzie nie należy oszczędzać. Jednak zaskakujące jest to, że nawet drogie zabiegi manicure żelowy mogą być średniej jakości. Podejrzanie mogą być bardzo niskie ceny takiego zabiegu, ponieważ profesjonalnie wykonany manicure żelowy nie jest tani, mimo, że to i tak stosunkowo tani manicure. Kosmetyczka, która jest profesjonalistką i dokładnie wie co robi nie zaoferuje taniego nakładania paznokci żelowych.

Niewłaściwe zdejmowanie paznokci żelowych

Kiedy po zabiegu manicure żelowym przychodzi czas na zdjęcie paznokci żelowych. Dużo kobiet zdecyduje się na samodzielne zdjęcie żelu w domowych warunkach, jednak są kobiety, które w tym celu udadzą się do kosmetyczki. I tutaj również pojawia się zaufanie, że to będzie profesjonalny zabieg, który nie zniszczy naszych paznokci. Jednak może być wręcz odwrotnie. Kosmetyczki mogą nie czuć potrzeby delikatności przy zdejmowaniu paznokci żelowych, więc gwałtownymi ruchami mogą uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. I mogą to zrobić znacznie gorzej niż, ty byś to zrobiła w domu.

Nie pytają o przerwę między zabiegami

Przed każdym zabiegiem kosmetyczka powinna upewnić się, czy ostatni zabieg nie odbył się kilka dni temu. Jeśli przerwa pomiędzy jednym nakładaniem paznokci żelowych, a drugim nie jest wystarczająco długa to powinna ona o tym poinformować swoją klientkę i zaproponować jej inny termin na zabieg. Powinna również powiedzieć jak pielęgnować paznokcie po zdjęciu paznokci żelowych, by jak najszybciej odżywić paznokcie i poprawić ich kondycję. Jeśli o tym zapomni, to paznokcie mogą bardzo się zniszczyć. A kiedy nałoży kolejne paznokcie żelowe, na płytkę, która nie jest jeszcze na to gotowa to paznokcie mogą  się uszkodzić, a efekt manicure żelowego nie będzie zadowalający, ponieważ utwardzenie lakieru żelowego na zniszczonym paznokciu może być trudne.

Nie przygotowują paznokci do zabiegu

To powinna zrobić każda kosmetyczka. Udajemy się do gabinetu kosmetycznego, by cały zabieg został wykonany od początku do końca przez osobę profesjonalną. Jednak nie zawsze możemy się tego spodziewać. Przed nałożeniem paznokci żelowych konieczne jest przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu. Należy dokładnie oczyścić i wyrównać płytkę paznokcia i można również zabezpieczyć skórki wokół paznokcia, by nie zostały one uszkodzone podczas utwardzania lakieru żelowego pod naświetleniem lampy UV. Jeśli kosmetyczka tego nie zrobi, to lakier żelowy nie  utrzyma się wystarczająco długo na paznokciach i zacznie odchodzić od płytki.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.