Właściwości oleju z wiesiołka

Dowiedz się jakie są najważniejsze właściwości oleju z wiesiołka, by móc zastosować je w praktyce. Jego zakres działania jest imponujący i pomógł już wielu osobom na całym świecie. Zobacz co możesz zyskać decydując się na suplementację naturalnym olejem z wiesiołka.

Olej z wiesiołka to olej pochodzący z nasion wiesiołka dwuletniego, bogaty w źródło kwasów omega 6 oraz tłuszczów gamma-linolenowych inaczej zwanych GLA. Oba są podstawowym składnikami mieliny – otoczki włókien nerwowych przenoszących impulsy elektryczne. Jak kluczową rolę odgrywają w naszym życiu możemy przekonać się, gdy niestety ulegają niszczeniu charakterystycznemu dla choroby Alzheimera. Dla wzmocnienia działania ochronnego można łączyć właściwości oleju z wiesiołka z olejem rybim, co zrobił GAL proponując tran i olej w jednym.

Wpływ olejku z wiesiołka na skórę

Olejek z wiesiołka pomaga uzupełniać niedobory kwasów tłuszczowych, co wspiera kondycję skóry, włosów i paznokci. Atopowe zapalenie skóry i inne wypryski związane z chorobami naskórka przebiegają łagodniej i mniej intensywnie jeśli dostarczy im się odpowiedniej ilości tłuszczów GLA. Zaskakująco dobre wyniki uzyskano przede wszystkim w objawie swędzenia i irytacji skóry, która towarzyszy egzemie, łuszczycy i właśnie chorym na AZS. Kremy z olejem z wiesiołka mogą być u takich osób uzupełnieniem leczenia konwencjonalnego, a nawet uzupełniać się z leczeniem sterydowym. Dla pewności delikatnego działania możesz zdecydować się na kupno oleju z wiesiołka w pierwszego tłoczenia bez dodatkowych substancji. Możesz go nakładać na skórę, twarz i włosy.

Olej z wiesiołka pomaga na problemy kobiecie. Jest zalecany kobietom przechodzącym menopauzę oraz młodych dziewcząt z nasilonymi objawami napięcia przedmiesiączkowego. Olejek z wiesiołka przyjmowany z jedzeniem 3 x dziennie pomaga zmniejszyć bolesność piersi przy stosowanej terapii hormonalnej i złagodzić napięcie mięśni brzucha, obrzęki oraz zmniejszyć drażliwość. Kobiety po 50 zauważą natomiast mniejszą częstotliwość napadów gorąca.

Zdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

To nie jedyny efekt przyjmowania olejku z wiesiołka, który wpływa na sferę psychiczną pacjentów. Bóle nerwowe zwane neuropatią obwodową towarzyszące cukrzycy zmniejszyły się, gdy osobom chorym podawano właśnie ten suplement diety. Regularne przyjmowanie oleju z wiesiołka może zmniejszyć objawy uszkodzenia nerwów spowodowanych cukrzycą.

Olej z wiesiołka w połączeniu z olejem rybim i wapniem to mieszanka poprawiająca wytrzymałość kości i hamująca utratę masy kostnej. Dotąd nie ustalono jak na ten fakt wpływa sam wiesiołek, ale połączenie 3-ech suplementów jest zdecydowanie skuteczniejsze niż miałoby to miejsce w przypadku przyjmowania samych kwasów omega i wapnia.

Niektóre badania naukowe sugerują, ze olej z wiesiołka może być skuteczny w leczeniu ADHD, zbyt wysokiego cholesterolu i otyłości. Wszystko za sprawą bardzo zdrowych kwasów Omega 3, 6 i 9, które usprawniają przebieg procesów myślowych i pomagają walczyć ze złym cholesterolem we krwi. A ponieważ olej z wiesiołka jest znany głównie ze swoich zdolności nawilżających, mówi się, że pomaga we wszelkich objawach suchej, spękanej i spierzchniętej skóry a nawet suchości oczu pod wpływem wieku. Jest zalecany także w poważniejszych stanach trądziku, ponieważ koi podrażnioną skórę.

Olej z wiesiołka delikatnie rozrzedza krew, dlatego przyjmując leki pokroju aspiryny, nie zaleca się ich łączenia. Sam olej z wiesiołka jest naturalnym sposobem na poprawienie przepływu krwi w organizmie, co może być przydatne w różnych schorzeniach krążeniowych.

f-gal-olej-z-wiesiolka-150-kapsulek

Zimnotłoczony olej z wiesiołka
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Olej z wiesiołka zawiera dwa kwasy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu – kwas gamma-linolenowy (GLA) oraz dihomo-gamma-linolenowy (DGLA), których organizm człowieka sam nie potrafi wytworzyć i muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Kwas gamma-linolenowy zapewnia odpowiedni metabolizm, a więc usprawnia trawienie, zapobiega otłuszczaniu się wątroby, łagodzi stany zapalne jelit, bóle brzucha i biegunki. Zawarte w oleju z wiesiołka kwasy omega 3, 6 i 9 zapobiegają odkładaniu się związków lipidowych w tętnicach, a tym samym zapobiegają zawałom serca, chronią przed miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami związanymi z układem krążenia.  Olej z wiesiołka wykazuje też działanie odtruwające. Przyczynia się do powstania swoistego mechanizmu osłonowego chroniącego przed wszelkimi szkodliwymi substancjami, co jest szczególnie ważne dla wątroby bardzo wrażliwej na toksyny.

Podsumowanie

Podsumowując właściwości oleju z wiesiołka warto wykorzystać w różnych dolegliwościach, tych poważnych i tych nieco mniej. W każdym z wcześniej wymienionych olej z wiesiołka przyniesie ukojenie i pomoże zwalczyć różne symptomy, z którymi nie radziły sobie leki. Tak jak przypadku innych powszechnie znanych roślin, także olej z wiesiołka jest nieco zapomnianym i niedocenianym preparatem, mimo że okazuje się on być prawdziwym panaceum.

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
  1. Kryśka mówi

    Używam dokładnie tego samego oleju z wiesiołka GAL – jest bezkonkurencyjny, po prostu najlepszy! Pierwsze co zauważyłam przy regularnym stosowaniu wiesiołka, to wzmocnienie włosów i słabsze bóle menstruacyjne. Nigdy bym się nie spodziewała, że rośliny mają tak dużą moc 🙂

  2. kulka mówi

    Olej z wiesiołka jest nie do przecenienia. Szereg właściwości zdrowotnych, którymi charakteryzuje się wiesiołek pozwolą nam cieszyć się dobrym zdrowiem i pięknym wyglądem. Trzeba go tylko regularnie stosować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.