Maść i kremy na blizny potrądzikowe

Wiele osób zmaga się z problemem blizn potrądzikowych. Powstają one po przebytym trądziku cystowym, grudkowym, bądź guzkowym,. Są to brzydkie pozostałości na skórze, które pojawiają się w skutek mechanicznego jej uszkodzenia i zastąpienia nową tkanką.

Zazwyczaj blizny potrądzikowe pojawiają się jeśli je drapiemy, bądź próbujemy wyciskać stany zapalne, które występują na skórze. Blizny są widoczne, odróżniają się bowiem kolorem od reszty skóry. Blizny powstają w części skóry właściwej, czyli w tej, która jest odpowiedzialna za ochronę naskórka.

Pozbycie się szpetnych blizn jest trudnym i długotrwałym procesem. Zabiegi mające pomóc powrócić naszej skórze do równowagi polegają na głębokim złuszczaniu naskórka. Jeśli zmiany na skórze są świeże i powstały niedawno dużo łatwiej jest je spłycić. Zanim jednak zdecydujemy się na rozpoczęcie walki z bliznami potrądzikowymi musimy pamiętać o kilku żelaznych zasadach:

  • Nie wolno stosować zabiegów złuszczających jeśli skóra nie jest wyleczona, ma rany i pokryta jest aktywnym trądzikiem.
  • Nie wolno złuszczać skóry także wtedy kiedy stosujemy terapię sterydową, bądź antybiotykową. Wtedy nasz naskórek jest osłabiony.
  • Nie wyciskamy zmian powstałych na skórze.
  • Zanim zdecydujemy się na mechaniczne oczyszczenie u kosmetyczki należy omówić to z naszym dermatologiem, który stwierdzi czy jest to na pewno potrzebne i wskazane dla naszej skóry.
  • Nie wolno wykonywać zabiegów ścieńczających naskórek na własną rękę. Jedynie specjalista dermatolog, bądź kosmetolog może określić jaki rodzaj złuszczania może być stosowany na naszej skórze.
  • Należy odpowiednio pielęgnować i dbać o swoją skórę by zmniejszyć ryzyko nawrotu trądziku.

W domu samodzielnie możesz zrobić:

  • Drobno i grubo ziarniste peelingi. Można je nabyć w każdej drogerii. Peelingi warto wykonywać przed wszystkimi zabiegami w gabinetach kosmetycznych
  • peelingi enzymatyczne jest to rozpuszczanie martwych komórek naskórka dzięki enzymom roślinnym.

W gabinecie możesz zrobić złuszczanie mechaniczne (drobinki ścierające naskórek), peelingi ziołowe, mikrodermabrazję kosmetyczną, która ściera naskórek pod ciśnieniem dzięki kryształkom tlenku glinu, dermabrazję chirurgiczną (głębokie złuszczenie głowicą pokrytą specjalną substancją ścierną). Można także zdecydować się na złuszczanie chemiczne, czyli rozpuszczanie kolejnych warstw naskórka, fizyczne usuwanie naskórka przy stosowaniu różnych urządzeń

 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.