Jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach?

Czy jesteś gotowa zdjąć sztuczne paznokcie i powrócić do naturalnych pazurków? Podejmując decyzję ściągnięciu na stałe akryli musisz być gotowa na zmierzenie się z wyzwaniami. Bez względu na to czy decyzja jest podyktowana zmianą stylu życia lub wymuszona pracą, tych kilka wskazówek pomoże ci zadbać o naturalne paznokcie i poprawić ich stan zdrowia. Przeczytaj jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach.

Czy sztuczne paznokcie są szkodliwe?

Istnieje wiele opinii mówiących o tym, że sztuczne paznokcie, zarówno akryle jak i hybrydy, pomagają wzmocnić naturalne paznokcie. Kobiety decydują się więc na założenie ich, by przestać obgryzać paznokcie lub zmniejszyć kontakt płytki z czynnikami drażniącymi. Jednakże po czasie okazują się być rozczarowane, bo ich paznokcie wyglądają o wiele gorzej niż przedtem. Co prawda paznokieć pod tipsem lub hybrydą jest w stanie rosnąć bez naszej ingerencji, lecz i tak istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na pogorszenie jego stanu nawet w momencie ochrony z zewnątrz. Materiał do robienia akryli zawiera substancje chemiczne, które mogą powodować uszkodzenie naturalnej płytki. W hybrydach podrażnić nas może baza a promienie UV nawet sprawiać ból. Ponadto można doszukać się negatywów w stosowaniu promieniowania ultrafioletowego na naszą skórę i paznokcie.

Jak usunąć sztuczne paznokcie

Wiele kobiet podchodzi z nadzieją z myślą o powrocie do naturalnych paznokci, jednak większość z nich jest rozczarowana, gdy widzą kruche, rozdwojone i cienkie płytki. Pierwszym krokiem do poprawy zdrowia paznokci naturalnych jest usunięcie paznokci akrylowych lub żelu. Można to zrobić w profesjonalnym gabinecie lub w domu z użyciem czystego acetonu. Należy pamiętać, iż aceton ma działanie silnie wysuszające, dlatego należy używać go umiejętnie i pozostawiać jak najkrócej na paznokciach. Warto wspomnieć, że wybór profesjonalnego usuwania tipsów i żeli pomoże zminimalizować dodatkowe uszkodzenia. Gdy usuwasz sztuczne paznokcie, łożyska paznokcia mogą być postrzępione oraz suche. Długość paznokcia także może nas nie zadowalać, bo blokując dostęp tlenu do płytki, paznokieć jest mniej stymulowany i rośnie w wolniejszym tempie.

Sposoby na zniszczone paznokcie

Jeśli zastanawiasz się jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach skorzystaj z rad poniżej. Poradnik w kilku krokach podpowie Ci jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach, aby jak najszybciej cieszyć się ich naturalnym pięknem.

  • Regularny manicure pomoże ci pobudzić krążenie krwi i stymulować wzrost. Jeżeli zależy ci na szybkim zachorowaniu paznokcia, wybierz odżywkę przyspieszającą wzrost. Przez pewien czas powstrzymaj się od piłowania płytki – paznokieć jest już cienki, a dodatkowe ścieranie mogłoby go dodatkowo osłabić. Skróć paznokcie, nałóż wspomnianą odżywkę i pozostaw w spokoju.
  • Odżywcze kąpiele pomogą ci zadbać o skórki, na które źle działa aceton oraz lampy UV potrzebne do wykonania hybrydy. Do miseczki z ciepłą wodą dodaj kilka kropelek oliwy z oliwek i w tak przygotowanej miksturze mocz dłonie 15 minut. Następnie wyjmij je z wody i wklep odżywczy krem do skórek i paznokci. Jeżeli czujesz, że skóra dłoni potrzebuje dodatkowego nawilżenia otwórz kapsułkę witaminy A + E i wetrzyj zawartość w dłonie skupiając się na paznokciach i ich brzegach (skórkach).
  • Odżywka do paznokci pomoże ci szybciej uporać się z negatywnymi skutkami hybryd i tipsów. Pamiętaj, że odżywka powinna skupić się na poprawie grubości paznokci, nie ich długości. Możliwie najdłużej zachowaj krótkie paznokcie, bo tylko mocne są w stanie urosnąć i zachować swoją długość bez łamania. Organizm będzie potrzebował czasu, by przywrócić tkankom utraconą gęstość i siłę. Nakładaj odżywkę nawet co 3 dni, jeżeli zachodzi taka potrzeba.
  • Używaj top coatu, który ukryje nierówną powierzchnię płytki i poszarpane końcówki. Jeśli chcesz, to top coat możesz zastąpić z powodzeniem odżywką. Najlepiej jednak, abyś unikała przez pewien czas malowania paznokci. Jeżeli musisz to robić, pozostawiaj paznokcie wolne od lakieru chociażby w weekendy. Wybieraj odżywki i lakiery bez formaldehydu, który początkowo wzmacnia, ale z czasem niestety osłabia paznokcie.
  • Wylecz pojawiające się problemy z paznokciami i skórkami. Nieumiejętnie wykonane paznokcie akrylowe mogą sprzyjać rozwojowi grzybów oraz bakterii. Jeżeli zależy ci, aby paznokcie stały się grube i wolne od przebarwień jak najszybciej reaguj na pierwsze zaczerwienienie lub ból. Jeszcze raz przyjrzyj się czy używany przez ciebie lakier lub odżywka nie zawierają formaldehydu powodującego białe plamy i ból. W takim wypadku jak najszybciej zrezygnuj ze stosowania takich produktów i udaj się do lekarza.

Wracanie do dobrego stanu naturalnych paznokci jest procesem długotrwałym. Na początku może wydawać ci się, że paznokcie są bardzo cienkie, bo przyzwyczaiłaś się do wyglądu mocnych, grubych płytek. Pamiętaj, że naturalne paznokcie są prostsze i tańsze w utrzymaniu, dlatego nie zniechęcaj się i walcz o naturalnie piękną płytkę paznokcia. Podejmowane działania na pewno przyniosą spodziewane rezultaty. Teraz gdy już wiesz jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach, na pewno uda ci się odzyskać zdrowe, pełne plasku płytki.

Jak odbudować zniszczone paznokcie po tipsach i hybrydach?
3 (60.39%) 51 votes
Może ci się spodobać również