Dieta na płaski brzuch. Jaka jest skuteczna?

Brzuch to szczególne miejsce na mapie naszego ciała. Budują go 3 rodzaje mięśni: proste, skośne oraz dolne. Niestety nie są one widoczne pod warstwą tłuszczyku, który udało nam się zgromadzić przez lata. Efektem są boczki wylewające się znad spodni i zaburzone proporcje sylwetki. Jeżeli zależy ci na świetnej sylwetce, powinnaś zacząć dbać o swój brzuch. Odchudzanie brzucha wcale nie musi być męczące, jeżeli wiesz jak się za to zabrać. Rozpraw się z mitami i dowiedz jak szybko schudnąć z brzucha.

Duży brzuch – przyczyny

Przede wszystkim żadna dieta nie obejdzie się bez krytycznego spojrzenia na swoje błędy żywieniowe i przyznania do zaniedbań ćwiczeń fizycznych. Każda osoba na diecie i ćwicząca będzie mogła pochwalić się płaskim brzuchem, dlatego wymówki są tutaj niewybaczalne. Być może twoim problemem jest brak motywacji, problem z dotrzymaniem postanowień czy złe wychodzenie z diety. Musisz przyjrzeć się ostatnio stosowanej diecie i przeanalizować dlaczego nie przyniosła rezultatów. Nie rzadko bowiem głównym winowajcą jest źle dobrana dieta – zbyt rygorystyczna, prowadząca do osłabienia, słowem: niezdrowa.

Przyczyny dużego brzucha mogą być jeszcze inne i nie związane bezpośrednio z dietą odchudzającą. Czasami widzimy, że nasze względnie szczupłe ciało kontrastuje z dużym brzuchem. Gdyby się go pozbyć, wyglądalibyśmy szczuplej o kilka kilogramów. Jeżeli dbamy o siebie i o to co mamy na talerzu, zastanówmy się czy naszym problemem nie są wzdęcia. Wzdęcia pojawiają się po posiłku i powodują problemy nie tylko natury estetycznej. Przelewanie się w brzuchu, niestrawność świadczą o problemach gastrycznych. Doceń jogurty z żywymi kulturami bakterii lub sięgnij po leki Espumisan czy Verdin, które utrzymują w równowadze florę jelitową, ograniczając produkcję gazów, zapobiegają też wzdęciom i zaparciom. Zrezygnuj z potraw wzdymających z fasolą, grochem, kapustą, cebulą. Unikaj soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i gazowanych napojów rozpulchniających przewód pokarmowy. Do diety wprowadź herbatki poprawiające trawienie, np. z koprem i jedz lekkostrawnie.

Odchudzanie brzucha

Duży brzuch to przypadłość męska, ale boryka się z nim także spora część kobiet. Dieta odchudzająca brzuch powinna być przede wszystkim długotrwała, aby przynieść trwałe rezultaty. Mechanizm działania szybkiej diety jest następujący: jemy mniej, więc spowolnieniu ulega przemiana materii. Spada nasza waga ciała, ale dzieje się tak na skutek ubytku wody z organizmu. Dopiero na końcu organizm zaczyna trawić tłuszcz. Ponadto jeżeli zastosujemy dietę bez białka, nasze ciało zacznie dodatkowo trawić mięśnie, przez co czujemy się coraz słabsi i pozbawieni energii. Prowadzi to do niedoborów witaminowych. Gdy kończymy dietę wręcz rzucamy się na jedzenie, zapominając, że nasza przemiana materii jest wciąż bardzo niska. W ten sposób kończymy bardziej otłuszczeni, z mniejszą wagą mięśniową. Nie tak powinno wyglądać odchudzanie brzucha. Dieta na płaski brzuch powinna wspierać nas w postanowieniach a nie je sabotować. Dlatego jeżeli zależy nam na szybkim schudnięciu musimy wspomóc się preparatami aptecznymi. Mogą to być typowe tabletki odchudzające Therm Line Fast czy Libramed, które łączą w sobie wiele składników aktywnych dla poszerzonego działania lub środki ukierunkowane na dany problem.

Jak szybko schudnąć z brzucha

Jeśli zależy nam na bardzo szybkim pozbyciu się oponki, musimy być świadome wszystkich przeciwności, które nam w tym przeszkadzają. Nasz organizm przyzwyczajony do pewnej ilości kalorii będzie bronił się przed chudnięciem. Dlatego dieta odchudzająca brzuch powinna zawierać wspomagacze odchudzania przybliżające nas z każdym dniem do sukcesu. Jak schudnąć z brzucha szybko i oczekując pewnych rezultatów? Na początku ogranicz ilość spożywanych kalorii, nie drastycznie, ale powoli, z każdym dniem jedz coraz mniej. Co ważne – nie pomijaj posiłków (norma to 5 posiłków dziennie), ale zastępuj je zdrowszymi zamiennikami. Aby nasz metabolizm nie spowalniał wraz z uszczupleniem ilości jedzenia, powinnyśmy zaopatrzyć się w tabletki przyspieszające metabolizm, np. Bio-CLA z zieloną herbatą. Bierz je także po kilkudniowym odchudzaniu, aby powracając do poprzedniego żywienia nie narazić się na efekt jojo. Nawet kilkudniowa dieta wymaga od nas aktywności fizycznej. Pomoże nam to wyrobić mięśnie i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Co ważne, tylko wtedy będziemy miały szansę przekonać się o działaniu tabletek z l-karnityną. Na samym początku diety równie ważne jest także gruntowne oczyszczenie organizmu. Zrobimy to nie tylko dietą, ale także z pomocą tabletek usuwających wodę i toksyny. Tabletki na pozbycie się wody z organizmu (Hydrominum) pozwolą od razu spalać zbędny tłuszcz, nie dając złudzenia chudnięcia przy nietkniętym poziomie tłuszczu.

f-olimp-therm-line-forte-60-kapsulek
Skuteczny spalacz tłuszczu
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Produkty spalające tłuszcz z brzucha

Spalanie tłuszczu z brzucha nie musi kojarzyć nam się z mnóstwem wyrzeczeń. Jeżeli podejdziesz do sprawy poważnie, możesz jeść i pozwalać sobie na przyjemności a przy tym systematycznie chudnąć i to na stałe. Produkty, które spalają tłuszcz i przyspieszają przemianę materii, a przy tym wartościowe w składniki odżywcze to:

Produkty spalające tłuszcz znajdziemy wśród mięs, warzyw, owoców, przypraw i ziół. Wprowadzeniu diety odchudzającej sprzyja wiosna i lato, gdy mamy możliwość komponowania zdrowych i różnorodnych menu za niewielką cenę. Dlatego także tabletki na spalanie tłuszczu nie muszą kojarzyć nam się z zaawansowaną technologią. Bogate właściwości posiadają w tym względzie produkty naturalne. Przykładowo karczoch pomaga trawić tłuszcze i przyczynia się do utrzymania zdrowego poziomu cholesterolu i lipidów we krwi. Zapewnia optymalną pracę układu krążenia i serca.

Może ci się spodobać również