Wybieramy najlepszy catering dietetyczny

Codzienne obowiązki, praca na pełen etat, a do tego chęć poświęcenia większej ilości czasu najbliższym osobom nie zawsze idą w parze z możliwością codziennego przygotowywania zdrowych i zbilansowanych posiłków.

Jeśli dodatkowo potrzebujemy specjalistycznej diety, która będzie dostosowana do naszych potrzeb, trybu życia, a nierzadko również wspomagała nas w leczeniu schorzeń, musimy poświęcić naprawdę wiele godzin w kuchni. Dlatego właśnie powstały cateringi dietetyczne. To rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, inaczej dieta pudełkowa, to nic innego, jak posiłki przygotowywane specjalnie dla konkretnej osoby, uwzględniające jej upodobania kulinarne, jej dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz w składniki odżywcze, dowożone na zamówienie. Dietę pudełkową może zamówić każdy. Możemy wybrać rodzaj diety, ilość posiłków, ilość dni w tygodniu, kiedy chcemy, by nam je dostarczano. Szczególnie popularne są pudełkowe diety odchudzające. Tak naprawdę od nich wszystko się zaczęło.

Rodzaje diet pudełkowych

Catering dietetyczny powinien być przygotowywany przez dietetyków, tak by odpowiednio do konkretnej diety dobrać prawidłową ilość wartości odżywczych oraz kaloryczność. Diety odchudzające zawierają ujemny bilans kaloryczny i posiłki dowożone w ramach cateringu powinny spełniać te wymogi. Najczęściej są to diety 1000, 1300 lub 1500 kcal. Dla osób o większym zapotrzebowaniu na białko, na przykład osób aktywnych sportowo, dieta będzie wymagała zwiększenia ilości białka w posiłkach, jak również zwiększenia ogólnej ilości kalorii.

Oczywiście takie diety będą droższe od standardowych. Istnieją również diety zdrowotne, które dostosowane są od osób, które cierpią na różne schorzenia. Inną dietę potrzebuje diabetyk, a inną osoba z nietolerancją glutenu lub laktozy. Wtedy diety powinny być dobierane indywidualnie. Dla osób, które chcą po prostu zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, cateringi również oferują diety. Wtedy można wybierać i przebierać w różnych smakach i kuchniach. Można zawsze spróbować czegoś nowego, bez konieczności nauki gotowania. Ostatnio coraz popularniejsza stała się dieta wegetariańska oraz wegańska i taką dietę można również wypróbować poprzez catering dietetyczny.

Na co zwracać uwagę przy wyborze diety na dowóz?

Najważniejsza oczywiście jest jakość posiłków. Warto mieć na uwadze, że diety przygotowywane są najczęściej dzień wcześniej. Dlatego wszystkie składniki muszą być maksymalnie świeże. Drugą kwestią do sprawdzenia są opakowania. Posiłki powinny być szczelnie zamknięte przez cały okres od zapakowania, przez dostawę, aż do czasu posiłku. Ważny jest również sposób przewożenia.

Warto zwrócić uwagę, czy dostawa odbywa się w samochodzie z chłodnią, co nie pozwala na przerwanie ciągu chłodniczego, zwłaszcza, jeśli jest to obiad lub kolacja, czyli posiłek, który spożywamy w późniejszej części dnia. Dieta pudełkowa powinna być także jasno opisana w kaloryczność, składniki, wartości odżywcze oraz alergeny. Dobrze, jeśli mamy możliwość sprawdzenia na stronie internetowej cateringu menu codziennego, a możliwość wprowadzania przez nas drobnych zmian w zamówieniu jest dodatkowym plusem.

Gdzie szukać cateringu dietetycznego?

Obecnie w każdym mniejszym i większym mieście istnieją oferty dowozu diety pudełkowej. Często są to dodatkowe usługi firm cateringowych, restauracji czy nawet barów mlecznych. W gąszczu ofert można się zdecydowanie pogubić, dlatego warto zajrzeć do serwisu, który skupia renomowane i sprawdzone cateringi w całej Polsce.

W serwisie Cateromarket mamy do wyboru ponad 300 firm w ponad 500 miastach oferujących catering dietetyczny. Na stronie internetowej serwisu znajdziemy najbardziej odpowiadający nam catering, przeczytamy opinie o firmie, wybierzemy rodzaj diety, ilość posiłków oraz dni dowozu, a także zapłacimy za wszystko on-line.

Dodatkowo w filtrach wyszukiwania możemy wybrać, czy chcemy zobaczyć tylko firmy zweryfikowane przez Sanepid, a może zwracamy uwagę, czy catering posługuje się bioopakowaniami. Wybierzemy porę dnia dostawy, a także sprawdzimy czy firma współpracuje z dietetykiem.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.