Nowy wymiar dekoracji – Fototapety 3D

Fototapety z każdym rokiem zyskują na popularności. Coraz więcej osób docenia ich zalety i spośród różnych rodzajów ściennych dekoracji, decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Te duże, inspirowane zdjęciami oraz grafikami ozdoby pozwalają bowiem nadzwyczajnie łatwo uzyskać ciekawe, wyraziste efekty, w pełni dopasowane do naszego gustu. Coraz większe uznanie zdobywa także nowoczesna, przestrzenna fototapeta 3d. Ten typ dekoracji w niezwykły sposób jest w stanie odmienić postrzeganie konkretnego wnętrza, powiększając je wizualnie lub sprawiając, iż nabierze ono futurystycznego charakteru. Więcej o możliwościach jakie dostarczają fototapety 3d opowiedział nam  zaproszony do rozmowy ekspert. Podzielił się on z nami również kilkoma wartościowymi poradami dotyczącymi tych niezwykłych ściennych ozdób.

Relaksująca fototapeta 3d – las w naszym salonie

fototapeta 3d las salon

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/

Pomieszczeniem, do urządzenia którego przykładamy zwykle największą uwagę jest salon. Zazwyczaj pełni on bowiem funkcję reprezentacyjnej “wizytówki domu”. To do niego zapraszamy odwiedzających nas gości, to w nim regularnie spędzamy także czas wolny. Za wykorzystaniem akurat w tym wnętrzu fototapety przemawiają także względy praktyczne. Salon posiada najczęściej duży metraż, a tym samym ściany o większej powierzchni – idealne do umieszczenia trójwymiarowych fototapet. Zapytaliśmy więc specjalistę o konkretne wzory, najatrakcyjniej prezentujące się w tym pomieszczeniu.

– Ponieważ każdy salon jest nieco inny, to tak naprawdę nie ma jednego, uniwersalnego  motywu, który sprawdzi się u każdego. Są jednak pewne wzory, które łatwiej od innych komponują się z poszczególnymi stylistykami. Z pewnością zaliczyć mogę do nich fototapety 3d przedstawiające las. Wizerunek majestatycznych, pięknych drzew działa odprężająco i znacząco poprawia nasze poczucie komfortu… Zwłaszcza kiedy dzięki efektowi 3d będziemy mieć wrażenie, iż las znalazł się pod naszym dachem! Każda chwila poświęcona na relaks w  takim otoczeniu będzie wyjątkowa i niezapomniana. Poszukując najlepszego wzoru do naszego salonu nie zapomnijmy jednak, dopasować go kolorystycznie i stylistyczne do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Inne fototapety potrzebne są do wnętrza skandynawskiego czy prowansalskiego, a inne do eleganckiej aranżacji vintage.

Czym się kierować wybierając fototapety 3d do kuchni?

fototapeta 3d geometria

https://myloview.pl/fototapety/

Dla wielu osób sporym wyzwaniem jest ciekawe i atrakcyjne urządzenie kuchni. W pomieszczeniu tym musimy bowiem umieć zachować równowagę pomiędzy efektownym wystrojem, a funkcjonalnością. Przez to często zdarza się nam popadać w utarte i “bezpieczne” schematy, które niestety sprawiają czasem, iż całe pomieszczenie staje się monotonne. Zdaniem eksperta receptę w tym przypadku stanowią właśnie trójwymiarowe  fototapety – poradził więc nam jak znaleźć odpowiedni wzór właśnie do kuchni.

– Choć aktualne trendy w przypadku kuchni dopuszczają znacznie większą swobodę aranżacyjną niż kiedyś, to jednak wciąż najmodniejsze pozostają kolory stonowane, pastelowe i spokojne. Osobiście poleciłbym trzymanie się tych barw podczas wybierania fototapety 3d. Jeżeli chodzi natomiast o konkretne motywy, to w kuchni znakomicie sprawdzają się proste wzory geometryczne. Z jednej strony prezentują się one dużo ciekawiej niż gładkie powierzchnie w jednolitym kolorze, a z drugiej w żaden sposób nie kolidują z praktycznym aspektem tego pomieszczenia. Co więcej, trójwymiarowość fototapet sprawia, iż zbędne staje się umieszczanie jakichkolwiek innych dekoracji, które zajmowałyby cenną przestrzeń kuchni.

Motyw okna jako fototapeta 3d

fototapeta 3d okno

Po fototapety przestrzenne sięgają bardzo często osoby, którym marzy się efektowna, wyrazista i zapadająca w pamięć dekoracja. Zapytaliśmy więc naszego eksperta, co doradziłby miłośnikom oryginalnych, charakterystycznych rozwiązań. Czy któryś z rodzajów wzorów powinien szczególnie przypaść im do gustu?

– Sądzę, że jestem w stanie doradzić im coś ciekawego. Część fototapet 3d wykorzystuje wizerunek okna, za którym widać malowniczy krajobraz. Moim zdaniem, to jedne z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych dekoracji przestrzennych dostępnych na rynku. Posiadają bardzo wiele zalet – dostarczają dużej swobody w wyborze konkretnej stylistyki, doskonale łączą się z wnętrzami w różnym typie, dodają pomieszczeniu wrażenia przestronności. Przede wszystkim jednak taki wzór zrobi niesłychane wrażenie na każdym, kto odwiedzi nasz dom. Trójwymiarowe krajobrazy całkowicie odmieniają nasz sposób postrzegania konkretnego wnętrza, nadając mu zupełnie nowego charakteru.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.