Most w nowej aranżacji salonu, czyli wybieramy oryginalny obraz

Istnieją różne sposoby, by ozdobić mieszkanie, ale jednym z najszybszych są z pewnością ścienne dekoracje. Wieszając na ścianie efektowne płótno, w oka mgnieniu zmienimy dotychczasowy charakter pokoju. Pojawia się jednak pytanie, jaki motyw przedstawieniowy wybrać. W sklepach znajdziemy tysiące propozycji, dlatego podjęcie decyzji wcale nie będzie takie proste. Malowniczy widok, kwiatowe kompozycje, panorama słynnej metropolii? Nasza uwaga padła na coś jeszcze innego!

 

W tym artykule przyjrzymy się architekturze, a dokładniej mostom, które znane są na całym świecie. Imponujące, urokliwe lub surowe w wyrazie konstrukcje staną się ciekawym akcentem w wystroju, który podkreśli dotychczasową aranżację lub nada jej całkiem nowej jakości. Zebrane tutaj propozycje to szeroka paleta wzorów, dzięki czemu każdy znajdzie pomysł idealny dla siebie – zarówno miłośnik nowoczesnych, jak i nastrojowych stylizacji. Choć większość inspiracji pochodzi ze słynnych miast, wybraliśmy także przedstawienia z odległych, dzikich zakątków. 

Surowy wdzięk nowoczesności 

obraz brooklyn bridge

https://redro.pl/obrazy/tematy/architektura/most/

 

Jako pierwszy na naszej liście aranżacyjnych propozycji znajdzie się nowojorski obraz. Most, który z pewnością zasługuje na naszą uwagę, to zbudowany w drugiej połowie XIX wieku Most Brookliński. Jego charakterystyczna, neogotycka forma z ostrymi łukami, to jeden z symboli amerykańskiej metropolii. Wizerunek tej konstrukcji będzie się świetnie komponował z industrialną stylizacją salonu. Kluczem do stworzenia oryginalnie prezentującego się wnętrza jest wybór odpowiedniego kadru. Zamiast panoramicznego ujęcia na tle Nowego Jorku zawieśmy na ścianie zdjęcie zrobione na moście z perspektywy przechodnia. Taka kompozycja, zwłaszcza w dużym formacie, zagwarantuje nam doskonały efekt. By podkreślić surowy w wyrazie charakter przestrzeni, wybierzmy czarno-białą fotografię. A jeśli Nowy Jork niekoniecznie nas zachwyca? Możemy postawić na przedstawienie starego mostu kolejowego z dowolnego miasta na świecie. Jego masywna, stalowa konstrukcja będzie korespondować z metalowymi elementami wystroju. 

obraz most salon

Minimalizm z barwnym akcentem 

Zwolennikom zasady „im mniej, tym lepiej” polecamy obraz z czerwonym mostem Golden Gate Bridge. W przypadku minimalistycznej aranżacji dobór dodatków i ozdób jest bardzo ważny. Nie musimy całkowicie rezygnować z akcentów dekoracyjnych. Przestrzeń, w której nie ma żadnych obiektów  na ścianach, może sprawiać wrażenie pustej i nieprzyjaznej, a wnętrze, w którym codziennie spędzamy czas, powinno być jednak przyjazne dla oka. Istotne jest jednak to, na jakie rozwiązania się zdecydujemy w takiej przestrzeni. Czarno-biała kompozycja urozmaicona tylko jednym barwnym akcentem będzie znakomitą opcją. Czerwień z jednej strony przyciągnie uwagę, dynamizując spokojną aranżację, a z drugiej strony nie przytłoczy pokoju. Taki zbalansowany efekt to dokładnie to, o co nam chodzi w minimalistycznie urządzonym salonie.  

 

Egzotyka w stylu urban jungle

obraz most w dżungli

https://redro.pl/

 

Przyrody nigdy dość. Tym bardziej, że w mieście mamy jej naprawdę jak na lekarstwo. By wprowadzić do naszego mieszkania trochę więcej zieleni, zdecydujmy się na egzotyczny obraz. Wiszący most linowy znajdujący się gdzieś w odległej Amazonii przeniesie nas niczym teleport do zupełnie innej rzeczywistości. Z betonowej dżungli przeskoczymy do gęstego lasu, w którym pełno drzew i roślinności. Taka dawka zieleni znakomicie wpłynie na nasze oczy i stworzy nam idealne warunki do popołudniowego relaksu. Żeby takie przedstawienie prezentowało się jak najlepiej, wybierzmy wielkoformatowe płótno bądź tryptyk i zawieśmy je w najbardziej widocznym miejscu w pokoju. Na tym jednak nie poprzestańmy. Zainspirujmy się modnym stylem urban jungle i wprowadźmy do wnętrza monstery, fikusy czy paprotki, które dopełnią naszą tropikalną stylizację. W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór designerskich kwietników, dlatego skorzystajmy z nich. 

 

Nutka romantyzmu w pokoju 

obraz most zabytkowy

Zostawmy teraz nowoczesne aranżacje i skupmy się na przytulnych wnętrzach o romantycznym charakterze. Jeśli lubimy tradycyjny styl lub bliska jest nam estetyka vintage, koniecznie sięgnijmy po korespondujący z naszym wystrojem obraz. Most może się nam kojarzyć z wielką konstrukcją w centrum słynnej metropolii, ale wystarczy przywołać zabytkową Wenecję, by przekonać się, że to nie wszystko. Włoskie miasto należy do jednego z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi, dlatego jego wizerunek będzie znakomitym rozwiązaniem. Tutaj znajdziemy kilkaset mostów i kładek, które zaprowadzą nas do urokliwych zakątków ulokowanych pomiędzy historycznymi kamienicami. Wydrukowane na płótnie zdjęcie sprawdzi się w salonie, ale będzie także pasować jak ulał do sypialni. Wśród wzorów znajdują się i takie, które tętnią kolorami, i takie utrzymane w stonowanej tonacji niczym starodawna fotografia.  

Nasza wyprawa po mostach dobiegła właśnie końca. Odwiedziliśmy kilka kontynentów i znaleźliśmy garść inspirujących pomysłów na odświeżenie dotychczasowej aranżacji mieszkania. Nadszedł więc czas na błyskawiczną metamorfozę salonu!   

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.