Odmładzająca skóra ryby, czyli kolagen naturalny

Kąpiele w lodzie lub gorącej oliwie, wcieranie wosku, a może koktajle z krwi dziewic? Ludzkość od wieków próbowała pokonać oznaki starzenia ciała, uciekając się do – delikatnie rzecz ujmując – kontrowersyjnych praktyk, magii i zabobonów. Nauka w XXI wieku dostarcza nam kolejnego oręża w walce ze zmarszczkami – tym razem o potwierdzonej naukowo skuteczności. Poznajcie żel z rybich skór, a konkretnie hydrat rybiego kolagenu w żelu.

Kolagen: białko młodości

Naturalny kolagen jest najobficiej występującym białkiem w ludzkim ciele. Nawet do trzydziestu procent białka, z którego składają się nasze organizmy, to kolagen. Aż do siedemdziesięciu procent substancji budujących skórę, włosy i paznokcie, to kolagen. Ba, prawie 100% tkani łącznej, z której zbudowane są nasze ograny wewnętrzne, to kolagen!

Żeby utrzymać integralność naszego kolagenowego rusztowania: organów, skóry, włosów i paznokci, organizm musi wciąż na nowo wytwarzać kolagen ustrojowy, naprawiać ten, który wymaga remontu i poprawiać kolagenowe buble. Zajmują się tym nasze własne fabryczki kolagenu: fibroblasty. Problem pojawia się, kiedy kończymy około 25 lat. Nasz organizm zwalnia, fibroblasty się rozleniwiają i produkują coraz mniej cennego białka. Remont istniejących białek kolagenowych znacznie się wydłuża, a ten kolagen, który powstaje, jest gorszej jakości. Efekt? Skóra traci podparcie, staje się mniej elastyczna, pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy.

Jak pomóc skórze wytwarzać naturalny kolagen?

Masz wpływ na to, czy Twoje fibroblasty rozleniwione do granic możliwości, będą zdemotywowane i powolne, czy zaczną pracować ze zdwojoną siłą. Jak zmotywować je do pracy?

  • Wysypiaj się! Śpij co najmniej 8 godzin. Podczas snu skóra się regeneruje, a fabryczki kolagenu pracują aktywniej na nocnej zmianie.

  • Ogranicz spożycie cukru do minimum – nasi kolagenowi robotnicy, objedzeni cukrem, tracą ochotę na produkcję czegokolwiek… Wysoka zawartość glukozy we krwi sprzyja procesowi zwanemu glikacją białek. W organizmie powstają produkty zaawansowanej glikacji białek. Uszkadzają one kolagen i elastynę, przez co skóra ulega rozciągnięciu, wiotczeje i traci grubość.

  • Unikaj jak ognia solarium i długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Używaj kremów z wysokim filtrem UV! To ważne, ponieważ w skórze eksponowanej na działanie promieni słonecznych znacznie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a włókna elastyny stają się kleiste i tracą sprężystość.

  • Naucz się technik relaksacyjnych i stosuj je, kiedy czujesz, że zaczyna dopadać Cię stres. Co ma stres do kolagenu? Najnowsze badania wskazują, że wysoki poziom kortyzolu, „hormonu stresu”, hamuję syntezę kolagenu w skórze właściwiej.

  • Włącz do diety produkty o wysokim wskaźniku ORAC – ta wartość obrazuje zdolność antyoksydacyjną pokarmów. Największą wartość ORAC, czyli antyoksydacyjną moc, mają: goździki, oregano, kurkuma, kakao, kolendra, curry, karczoch, jeżyny, rzodkiewki, porzeczka czarna, maliny, buraki, borówki, śliwki, szparagi… Antyoksydanty neutralizują nadmiar wolnych rodników, zatrzymując wyniszczanie już istniejącego kolagenu ustrojowego.

  • Suplementuj witaminę C i cynk – tym żywią się nasze firbroblasty – bez odpowiedniego pokarmu nie ruszą do pracy! Cynk jest minerałem niezbędnym do budowy kolagenu w skórze. Bez witaminy C poprawna synteza kolagenu jest niemożliwa.

  • Stosuj dwa razy dziennie kurację naturalnym, rybim kolagenem w żelu – na przykład Kolagenem Naturalnym Platinum marki Colway.

Więcej informacji o naturalnych sposobach pobudzenia organizmu do pracy nad produkcją kolagenu ustrojowego znajdziesz na portalu WybieramyKolagen.pl

Rybi kolagen naturalny – czy rzeczywiście odmładza?

Zainteresował Cię ostatni podpunkt? Czy faktycznie kosmetyk z ryby jest w stanie dostarczyć cennego białka młodości do skóry właściwiej? A może słyszałaś już, że cząsteczki kolagenu są zbyt duże, żeby przeniknąć naskórek w jakimkolwiek kosmetyku?

Sprawa nie jest taka prosta, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Producenci kosmetyków kolagenowych tłumaczą, że wcale nie o uzupełnianie kolagenu tu chodzi. Jeżeli kosmetyk kolagenowy spełni kilka koniecznych warunków, możemy – aplikując go regularnie – pobudzić do wzmożonej produkcji własne fabryki kolagenu, aby jego wymiana następowała dużo szybciej, a produkowany kolagen był dużo lepszej jakości; Jak to możliwe? Aminokwasy z produktów rozpadu żelu kolagenowego (które przedostają się do skóry właściwiej) stwarzają środowisko sprzyjające keratynocytom do zwiększania ilości cytokin, które z kolei pobudzają fibroblasty do namnażania się i produkcji kolagenu.

A może w takim wypadku, wystarczy okładać skórę płatami rybiej skóry? Niestety… Produkcja kolagenu naturalnego Colway jest zawansowanym technologicznie procesem, składającym się z wielu etapów ekstrakcji białek, filtrowania i oczyszczania. Niektórzy producenci, na przykład Colway International, dodają do kolagenu inne składniki, wpływające świetnie na kondycję skóry, np. elastynę, kwas hialuronowy, a nawet cząsteczki złota i srebra.

Jak działa kolagen naturalny w żelu? Ma wiele zastosowań – stosowany regularnie i zgodnie ze wskazaniami odmładza, nawilża i regeneruję skórę. Likwiduje ponad 99% zmarszczek suchych. Świetnie sprawdza się jako kosmetyk pielęgnacyjny do bardzo wrażliwej, problematycznej skóry. Pomaga w stłuczeniach, oparzeniach, ukąszeniach. Rozjaśnia blizny i rozstępy.

Wybierz swój kolagen naturalny

Pierwsze wersje kolagenu naturalnego były nie barwione, nie konserwowane, nie aromatyzowane, a jako dodatek, oprócz wody, stosowano jedynie kwas mlekowy, występujący np. w naszych mięśniach. Tę formę kolagenu naturalnego – pierwszą, niepoprawianą, wymagającą odpowiedniej temperatury przechowywania i – według wielu – najskuteczniejszą, można kupić do dzisiaj u różnych producentów, np. Colway.

Kolagen naturalny Colway to jeden z nielicznych preparatów białkowych, który bezpośrednio po wyizolowaniu z łusek rybich – bez ingerencji w naturę – stał się kosmetykiem, i to na dodatek bardzo skutecznym. Zadowolone użytkowniczki porównują efekty do uzyskanych po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej. Zamów sprawdzony i przetestowany kolagen naturalny Colway na portalu WybieramyKolagen.pl

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.