Ile kalorii ma olej kokosowy? Czyli dieta odchudzająca, a olej kokosowy.

Stosowanie oleju kokosowego w codziennej diecie każdego dnia zyskuje coraz większą popularność wśród amatorów zdrowego żywienia oraz takiego samego trybu życia. Olej kokosowy stanowi jeden z niewielu produktów które zasługują na nazwanie ich superproduktami. Choć pozytywny wpływ oleju kokosowego na organizm ludzki nie ulega żadnej wątpliwości, to i tak istnieje wokół niego spora liczba kontrowersji. Obiekcje zawsze dotyczą tego samego.Pierwszą z nich jest fakt że olej kokosowy zawiera dużą ilość tłuszczy nasyconych, co w teorii może prowadzić do chorób serca. Opinia ta jest błędna ze względu na fakt że tłuszcze nasycone, które realnie mogą prowadzić do chorób serca są zawarte w mi się rozpuszcza zwierzęcych, a nie tłuszczach roślinnych. Drugą błędną opinią jest fakt że olej kokosowy należy ograniczać ze względu na jego bardzo wysoką kaloryczność. Inna grupa osób uważa że oleju kokosowego powinno się używać w codziennej diecie niemalże do wszystkiego. Kto ma rację? Ile kalorii ma olej kokosowy? Jakie ma realnie działanie na ludzki organizm? O tym opowiemy na łamach dzisiejszego artykuł. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Olej kokosowy jako sposób na redukcję wagi

Prawdą jest, że jedna łyżka oleju kokosowego zawiera w sobie aż 120 kalorii. W związku z tym że zapotrzebowanie kaloryczne przeciętnego człowieka nie przekracza zwykle 2000 kalorii może wydawać się, że olej kokosowy jest niezwykle kaloryczny. Jednak warto wiedzieć, że kalorie zawarte w oleju kokosowym mają zupełnie inny wpływ na ludzki organizm niż te, które zawierają się np. w oleju rzepakowym, słonecznikowym, lnianym czy też tłuszczach zwierzęcych. Różne rodzaje tego co jemy mają różne wpływy na stan w jakim znajdują się nasze hormony oraz na metabolizm naszego organizmu.

Termogeniczne działanie oleju kokosowego

Olej kokosowy wykazuje działanie termogeniczne w stopniu większym niż inne produkty spożywcze oraz dostępny na rynku spożywczym tłuszcze. Zastanawiasz się co to oznacza? Już spieszymy ci z odpowiedzią! Otóż jest to równoznaczne z tym, że spożywanie oleju kokosowego wpływa na zwiększenie się wydatku energetycznego naszego organizmu. Mówiąc prościej – im więcej jemy oleju kokosowego, tym więcej spalonych kalorii.

Dieta z wykorzystaniem oleju kokosowego

Aby schudnąć powinniśmy znaleźć się w stanie deficytu kalorycznego. Chodzi o to aby spożywać jak największą ilość produktów spożywczych, które zwiększają metabolizm naszego organizmu, a mniej takich produktów, które  wpływają na jego zatrzymanie się. W efekcie nasze mięśnie powinny być dobrze odżywione, aby były w stanie spalać nadwyżkę tkanki tłuszczowej. Ważnym jest także, aby mieć świadomość że zrzucenie Wagi powinno być poprzedzone znalezieniem się naszego organizmu w równowadze hormonalnej. Nasza wątroba powinna być zdrowa, podobnie zresztą jak tarczyca. Olej kokosowy ma wspomagające działanie jeśli chodzi o spalanie większej ilości kalorii, a także stosowanie go wykazuje pozytywny wpływ na naszą wątrobę. W konsekwencji tego, tarczyca może funkcjonować na wyższych obrotach, a nasze zrzucanie wagi może być bardziej efektywne.

Więcej na temat oleju kokosowego

Warto wiedzieć, że olej kokosowy jest jedynym spośród olejów roślinnych tłuszczem stałym. Oznacza to, że jeśli są przechowywane w temperaturze niższej niż 20°C jego forma będzie przypominała bardziej masło niż sam olej. Skład oleju kokosowego w pewnym stopniu przypomina to jaki sposób zbudowany jest tłuszcz gotowe. W momencie kiedy olej kokosowy znajdzie się w temperaturze wyższej zaczyna się to pić. Jeśli chodzi o to, co mówi medycyna na temat tego rodzaju tłuszczu roślinnego to badania naukowe w jednoznaczny sposób wykazują że ma on duży wpływ na odżywiania oraz z nocna nie mięśni, w tym szczególnie jeśli jeśli chodzi o mięsień sercowy.

W oleju kokosowym znajduje się wysoka zawartość kwasu laurynowego, który jest doskonałym środkiem zwalczającym wszelkiego rodzaju wirusy, takie jak grypa, opryszczka, żółtaczka, odra, a także grzyby, drożdżaki, oraz inne infekcję wirusowe oraz bakteryjne. Ponadto kwas laurynowy w pozytywny sposób wpływa na wydzielanie się insuliny oraz efektywnie wykorzystuje glukozę, która zawarta jest we krwi człowieka. Dzięki temu trzustka w organizmie ma okazję odpocząć. Kwas ten przyczynia się także do redukcji problemów, które związane są ze złym wchłanianiem się składników pokarmowych.

Olej kokosowy, a realna utrata wagi

Choć wydawać by się mogło, że olej kokosowy jest dość kaloryczny, to tak naprawdę zawiera on mniej kalorii niż inne tłuszcze. Ponadto, stosowanie go w codziennej diecie zdecydowany sposób wspomaga dietę odchudzającą i przyczynia się do utraty nadmiaru kilogramów ze względu na polepszenie metabolizmu w organizmie. Używanie oleju kokosowego może także chronić zarówno nasz organizm jaki skórę przed różnego rodzaju infekcjami.

Nie zastanawiaj się zatem ile olej kokosowy ma kalorii, tylko weź pod uwagę jego niesamowite właściwości, które mogą pomóc w utrzymaniu twojego organizmu w pełni zdrowia. Dla przykładu, stosowanie oleju kokosowego na zewnątrz organizmu może łagodzić objawy związane z łuszczyca, trądzikiem, a nawet zapobiegać procesowi starzenia się skóry, w tym występowaniu zmarszczek. Olej kokosowy stosowanych na skórę dostarcza także potrzebną ochronę dla skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, czyli promieniowaniem ultrafioletowym.

Olej kokosowy ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jaki w kosmetyce. Może być on stosowany jako składnik naszej diety, gdzie będzie on wtedy wykorzystywany głównie w kuchni, ale także znajdują zastosowanie w codziennej pielęgnacji skóry czy też włosów. Ten świetny produkt zyskał zaufanie setek ludzi na terenie całego globu. Warto zaufać naturze i skorzystać z dobroci, którą nam ona oferuje. Kolejnym atutem jest fakt, że produkt ten jest łatwo dostępny, ponieważ można zakupić go w niemalże każdym sklepie ze zdrową żywnością oraz supermarkecie. Warto wypróbować wpływ tego oleju na swój organizm. Setki osób zaufały olejowi kokosowemu i dziś nie żałują swojej decyzji.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.