Stosując te domowe sposoby będziesz mięć piękne dłonie!

Z upływem czasu nasz organizm starzeje się – jest to normalny i póki co niezahamowalny proces. Są jednak sposoby, aby go spowolnić. Większość często skupia się na odmładzających zabiegach na twarz, zapominając, że nasz wiek często zdarza wygląd dłoni!!! Jeśli nie będą odpowiednio zadbane z czasem zamiast naszą wizytówką staną się mankamentem, który najchętniej ukryłoby się pod rękawiczkami. Często zbyt późno zauważamy, że skóra na naszych dłoniach wygląda źle. Jest bardzo wrażliwa i narażona na najwięcej czynników zewnętrznych. Wielokrotnie sami przyczyniamy się do niszczenia skóry na dłoniach nie używając np. rękawiczek podczas zmywania, albo co gorsza robienia porządków przy stosowaniu środków chemicznych!!! Zapominamy o rękawiczkach zimą, kremach ochronnych, a to bardzo poważny błąd, który odbije się na nas w przyszłości.

Pamiętamy, że na grzbiecie dłoni nie ma za wiele tkanki tłuszczowej. To powoduje, że wszelkiego rodzaju uszkodzenia włókien kolagenu widzimy praktycznie natychmiast.

Pamiętaj o peelingach

Każdy, kto o siebie dba powinien pamiętać nie tylko o peelingach na twarz czy ciało, ale również na dłonie. Nie trzeba zostawiać fortuny w drogeriach, wiele doskonałej jakości preparatów, czy kosmetyków można wykonać z zasobów własnej kuchni. Będzie nie tylko naturalnie, ale i tanio. A korzyści dla skóry będą z pewnością ogromne.

Cynamonowy peeling na dłonie:

Potrzebujemy oliwy z oliwek, brązowego cukru i oczywiście cynamonu. Proporcję należy dobrać w taki sposób, by wszystkie składniki po połączeniu miały gładką, jednolitą masę. Peeling nakładamy na skórę i delikatnie masujemy dłonie przez 1-2 minuty. Później dokładnie płuczemy i osuszamy dłonie. Taki zabieg działa zbawiennie na skórę dłoni, dodatkowo zapach działa na nas odprężająco. Warto powtarzać go 1-2 razy w tygodniu.

Ziołowe ukojenie dla dłoni

Potrzebujesz jedynie 4-5 łyżek kwiatów nagietka. Zioła należy zalać wrzątkiem i odczekać około 10 minut. Gdy napar trochę ostygnie – zanurzamy dłonie. Trzymamy je przez kilka minut. Później dokładnie wycieramy i wmasowujemy krem. Nagietek doskonale regeneruje skórę dłoni i działa ochronnie, bowiem zawiera witaminę C oraz triterpeny czy karotenoidy.

Kąpiel z siemienia lnianego

Kolejnym sposobem jest lniana kąpiel. Do wody należy wrzucić 2-3 łyżki siemienia lnianego i zagotować do 5 minut. Później czekamy aż przygotowany wywar nieco ostygnie i moczymy w nim swoje dłonie około kwadransa. Następnie osuszamy dłonie i wmasowujemy nawilżający krem lub balsam.

Coś na nawilżenie

Jeśli skóra naszych dłoni jest bardzo sucha i potrzebuje nawilżenia, powinniśmy stosować zabiegi, które ją natłuszczą. Doskonałym sposobem jest kąpiel w oliwie z oliwek. Warto sięgać po oliwę z pierwszego tłoczenia, bowiem ma najwięcej drogocennych właściwości.

Oliwę należy podgrzać (ale nie tak, by była gorąca!) dodajemy do tego witaminę A oraz E (do kupienia w kapsułkach w każdej aptece) i kilka kropelek soku z cytryny. W takiej miksturze moczy dłonie około kwadransa. Później dobrze jest rozmasować dłonie. Następnie za pomocą ręcznika papierowego zbieramy niewchłoniętą oliwę.

Oliwę z oliwek można też wymieszać z żółtkiem. Taką papkę nakładamy na dłonie i owijamy je folią aluminiową i okręcamy je kocem. Po kwadransie zmywamy papkę letnią wodą.

Jeszcze jednym sposobem na odżywienie dłoni oliwą z oliwek jest przygotowanie papki z ugotowanego ziemniaka (rozgniatamy go bądź blendujemy), dodajemy oliwę i trochę mleka. Mieszankę trzymamy na dłoniach około kwadransa.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.