Chlorella – działanie, właściwości lecznicze i wartości odżywcze

W dobie wszechobecnie dostępnych i reklamowanych suplementów wspomagających odchudzanie, czy zapewniających lepsze funkcjonowanie i oczyszczanie organizmu, przeciętny konsument nie jest w stanie wybrać produktu, który będzie indywidualnie dostosowany do potrzeb jego organizmu, nie powodując przy tym skutków ubocznych. Skład wielu z nich zawiera substancje, które nie są przyswajalne dla organizmu, jeszcze inne są prostą mieszanką dostępnych ziół zamkniętych w kapsułce. Lecz które z nich działają naprawdę? Dziś przedstawię Państwu niesamowite właściwości wynalezionej ponad 2.5 mld lat temu algi o specyficznej nazwie – Chlorella.

Czym tak naprawdę jest Chlorella?

Chlorella jest niesamowitą rośliną o wielu właściwościach, znana przede wszystkim jako produkt wspomagający pozbycie się zbędnych kilogramów, oraz doskonale wpływający na procesy oczyszczania organizmu ze zbędnych toksyn. Warto też wspomnieć o fakcie, iż chlorella zawiera ogrom wartości odżywczych, takich jak minerały, witaminy, węglowodany czy kwasy tłuszczowe. Głównym składnikiem algi jest chlorofil – zielony barwnik, który naukowcy wielokrotnie uznali za pozytywnie wpływający na nasz organizm, mimo to do dziś informacja ta nie została rozpowszechniona w opracowaniach naukowych, czy mediach.

Jak działa na nasz organizm?

Ta niesamowita alga jest produktem o szerokim spectrum działania. Jest naturalnym stymulantem wytwarzanych przez organizm produktów, które chronią organizm przed powstaniem licznych stanów zapalnych i infekcji. Regularne stosowanie pozwala na znaczną utratę masy ciała, nie powodując przy tym ciężkich skutków ubocznych i efektu jo-jo. Wspomaga również pracę komórek obronnych naszego organizmu, które zwalczają czynniki szkodliwe i patogenne dla naszego organizmu.

Chlorella w codziennej diecie zamiast mięsa?

Tak, to jest możliwe! Alga zawiera ogromne ilości białka, w 10 gram chlorelli w formie proszku znajdziemy więcej białka, niż m.in. w takiej samej ilości mięsa wołowego, drobiowego, czy indyczego. Ponadto białko, które zawiera chlorella zawiera dużą ilość aminokwasów, których organizm sam nie potrafi przyswoić i niezbędne jest dostarczenie ich organizmowi z zewnątrz, a są niesamowicie ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu (aminokwasy egzogenne). Są to między innymi leucyna, arginina czy metionina. Chlorella nie tylko zastępuje źródło białka – zaleca się stosować ją jako dodatek do jogurtów naturalnych, kefirów, mleka, soków, czy domowych wypieków. Taka dawka minerałów i witamin pozwoli nam niewątpliwie na zachowanie odpowiedniego zdrowia.

f-solgar-chlorella-100-kapsulek

Chlorella w kapsułkach
Kliknij i sprawdź ceny!

Właściwości cudownej algi

Chlorella jest niewątpliwie produktem, który posiada wiele właściwości sprzyjających usprawnieniu pracy wielu narządów w naszym ciele. Zawiera ogromną ilość witamin z grupy A, które poprawiają i regulują pracę naszego układu odpornościowego, który narażony jest szczególnie w okresach przejściowych, między poszczególnymi porami roku. Jest również skarbnicą wielu niezbędnych minerałów i witamin, lecz przede wszystkim na podkreślenie zasługuje fakt, iż jest produktem oczyszczającym organizm z niepożądanych substancji i toksyn, między innymi rtęci.

Hormon szczęścia

Zielony barwnik (chlorofil) i witaminy pobudzają organizm do wytwarzania endorfin (hormonu szczęścia), dzięki któremu czujemy się szczęśliwsi, zdrowsi, a w okresach jesienno-zimowych mniej odczuwamy sprzyjającą otoczeniu aurę przepełnioną przygnębieniem, sennością i wszechobecną chandrą . W tymże okresie wspomagać możemy się koktajlami, czy musami owocowymi, do których dodamy odpowiednią ilość chlorelli w formie proszku.

Chlorella – wartości odżywcze

Chlorella w formie proszku – wartości odżywcze (w 10 g produktu):

Wartość energetyczna – 41 kcal

Białko ogółem – 5.84 g

Tłuszcz – 0.93 g

Węglowodany – 2.32 g

Błonnik – 0.03 g

Witaminy

Witamina C – 1.04 mg

Tiamina – 0.17 mg

Ryboflawina – 0.43 mg

Niacyna – 2.38 mg

Witamina B6 – 0.14 mg

Witamina B12 – 0.01 µg

Kwas foliowy – 9.4 µg

Witamina A – 5130 IU

Witamina E – 0.15 mg

Kwas pantotenowy – 0.11

Minerały

Wapń – 22.1 mg

Żelazo – 13.0 mg

Magnez – 31.5 mg

Fosfor – 89.5 mg

Cynk – 7.1 mg

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.