Mikstura Słoneckiego – niebywały wywar

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się praktyki, do których należy oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn. Aby uzyskać pożądane efekty, najczęściej polecane do stosowania są napary ziołowe takie jak na przykład napar z bratka lub pokrzywy, ale także sok z brzozy, głodówki oraz cała masa innych, gotowych już dawno preparatów do detoksykacji organizmu, chociaż warto zaznaczyć, że te ostatnie nie są raczej naturalne i ich cena także nikogo nie zachwyci. W tym momencie jednak okazuje się, że istnieje jeszcze pewien inny sposób na detoksykację, jest nim mikstura Słoneckiego.

Chociaż ta nazwa właściwie nic nie mówi osobom niezapoznanym z tym tematem, to jednak warto już na wstępie zaznaczyć, że nie jest to lek, lecz naturalna mieszanina, której zadaniem jest stymulacja układa immunologicznego. Mechanizm działania tego eliksiru opiera się na uszczelnianiu mikrouszkodzeń, które znajdują się w jelitach, przez które w konsekwencji mogłyby do organizmu wnikać różnego rodzaju toksyny. Oczyszczanie przewodu pokarmowego z nadmiaru śluzu oraz złogów resztek jedzenia, w celu usprawnienia wchłaniania substancji odżywczych wraz z witaminami i minerałami to kolejne z dobrodziejstw, jakie daje nam ta mikstura. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nie jeszcze więcej, to koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią tego artykułu.

Składniki niezwykłego eliksiru

Chociaż na rynku możemy znaleźć całą masę potencjalnych produktów mających za zadanie totalną detoksykację naszego organizmu, to jednak coraz większą popularnością cieszy się mieszanina, jaką jest mikstura Słoneckiego. Co ciekawe jednak w jej skład wchodzą jedynie trzy składniki, przez co jest ona wręcz banalna do wykonania w domowych warunkach. Jeśli chodzi o składniki niezbędne do produkcji tego eliksiru, to są to alocit, olej roślinny oraz sok z cytryny. Kompozycja tych składników wynika przede wszystkim z dobrego działania poszczególnych jej elementów:

  • olej odpowiada za mniejszą chłonność toksyn, dodatkowo tworzy cienką osłonkę na jelitach i ułatwia wypróżnianie,
  • sok z cytryny rozpuszcza nadmierną ilość śluzu w jelitach oraz kamienie kałowe i złogi,
  • wodny roztwór z aloesu (alocit) przyspiesza gojenie się mikrourazów, które znajdować się mogą w jelitach oraz zapobiega kolejnym.

Przygotowanie mikstury Słoneckiego

Chociaż wydawać by się mogło, że coś o tak tajemniczej nazwie, jak mikstura Słoneckiego jest substancją skomplikowaną to jednak okazuje się, że wystarczą zaledwie trzy składniki, aby wprowadzić w życie istnienie tego niemożliwie wręcz dobroczynnego dla naszego organizmu napoju. Istotne jest, by mieszaninę tę sporządzić na dzień przed spożyciem, by składniki mogły nocą się „przegryźć”, zalecane jest jej wieczorne spożycie. Jeśli chodzi o proporcje tego napoju, to wystarczy do szklanki wlać po odmierzone 10 mililitrów każdego z trzech składników, czyli oleju, soku z cytryny i alocitu. Całość wypić należy kolejnego poranka na czczo przed śniadaniem. Słonecki wskazuje jednocześnie, że mikstury tej nie powinno się łączyć z innymi zabiegami mającymi na celu detoksykację organizmu.

Odpowiedni olej do mikstury

Jeśli chodzi o odpowiednie oleje, które będą się nadawały do sporządzenia dobroczynnego napoju, jakim jest mikstura Słoneckiego to bez dwóch zdań najpoważniejszymi propozycjami są oliwa z olwiek, olej kukurydziany lub olej z pestek winogron. Ten pierwszy stosujemy na początku oczyszczania, jest on wskazany dla osób skarżących się na choroby żołądka oraz pęcherzyka żółciowego, takie jak stany zapalne, wrzody żołądka i dwunastnicy, nadkwaśność i kamicę żółciową.

Olej kukurydziany z kolei nadaje się, gdy stosowanie trwa już trzy miesiące, czyli po minięciu pierwszego etapu lub całkowitym jego pominięciu. Jest on odpowiedni dla osób z chorobami trzustki, wątroby oraz podwyższonym cholesterolem. Jeżeli jednak nie skarżymy się na takowe choroby to podobnie jak i pierwszy – ten etap też można pominąć.

Olej z pestek winogron jest zaś dobry dla osób, które zakończyły już kurację dwoma poprzednimi olejami bądź też całkowicie ją pominęły. Jedynym warunkiem, jaki stawia się przed rozpoczęciem tej kuracji to brak jakichkolwiek objawów wskazujących na zaburzenia funkcjonowania górnego odcinka przewodu pokarmowego. Tylko w takim bowiem wypadku jego stosowanie jest absolutnie bezpieczne.

Jak przygotować alocit

Alocit to składnik substancji, jaką jest mikstura Słoneckiego. Wytwarza się go z aloesu oraz ekstraktu z grejpfruta. Jeżeli zależy nam na wersji aloesowej, to sok z aloesu należy wymieszać pół na pół z przegotowaną i przestudzoną wodą, po czym całość przelewamy do butelki z ciemnego szkła. W przypadku, gdy chcemy uzyskać alocit bazujący na grejpfrutach, to do pół litra przestudzonej wcześniej wody wlać należy 35 kropli ekstraktu z grejpfruta, który możemy zakupić w sklepie zielarskim lub w Internecie. Istotna jest informacja traktująca o tym, że alocit powinno zmieniać się co pół roku, gdyż w przeciwnym wypadku istnieje całkiem duże ryzyko tego, że nasz organizm przyzwyczai się do podawanego nieustannie środka. Skutkiem będzie brak jakichkolwiek efektów kuracji.

Jak przygotować sok z cytryny

Ta część przygotowywania produktu, jakim jest mikstura Słoneckiego jest chyba najłatwiejsza. Otóż wystarczy obrać cytrynę ze skórki i mocno ją wycisnąć. Z małej cytryny zwykle otrzymuje się około 10 ml soku, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba do stworzenia tego eliksiru. Jakkolwiek jednak sok z cytryny w wersji dla osób nielubiących zabawy w kuchni jest łatwo dostępny w całej masie różnego rodzaju sklepów spożywczych, dzięki czemu możemy sobie odpuścić jego ręczne przygotowywanie.

Ciekawostki dotyczące mikstury

Słonecki radzi, aby w celu sprawdzenia szczelności jelit wypić około 50 ml soku z buraków po około 2-3 godzinach od ostatniego posiłku. Potem należy po 4 godzinach udać się do WC i obserwować wydalany mocz. Jeśli jest on czerwonawy to w naszych jelitach są mikrouszkodzenia, zaś stosowanie produktu, jakim jest mikstura Słoneckiego wydaje się być niezwykle wskazane i pomocne. Miksturę mogą spożywać także z powodzeniem dzieci. Absolutnie jednak przyjmować jej nie powinny kobiety po 6 miesiącu ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.