Jak zadbać o piękny uśmiech? Działanie i efektywność past wybielających

Piękny uśmiech jest od zawsze pożądanym atutem, którym mogą chwalić się kobiety oraz mężczyźni. Lśniące, białe i zadbane zęby świadczą o odpowiedniej higienie i sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie. Wiele osób marzy o posiadaniu ładnego uśmiechu, ale nie do końca wie, w jaki sposób może osiągnąć taki cel.

Najpopularniejszą metodą pozwalającą uzyskać piękny i biały uśmiech jest regularne stosowanie past wybielających do zębów. Obecnie na rynku kosmetycznym można znaleźć przeróżnego rodzaju pasty wybielające, które mogą różnić się składem i ilością składników wybielających.

Pasta wybielająca pozwala w szybkim czasie przywrócić naturalną biel zębom i nadać im zjawiskowy wygląd, tak przynajmniej twierdzą jej producenci. Reklamują oni swoje produkty, jako doskonałe i niezawodne, które już w kilka dni pozwalają uzyskać efektowny uśmiech. Często słyszymy hasła reklamowe typu ,,biały uśmiech już w 7 dni”. Czy tego typu stwierdzenie jest na pewno prawidłowe? Poniżej przedstawimy kilka cennych informacji odnośnie past wybielających (https://www.bdsklep.pl/uroda/zeby-3/pasty-do-zebow), dzięki którym będziesz mógł sam wydać opinię na ten temat.

Charakterystyka pasty wybielającej

Pasta wybielająca to produkt kosmetyczny, który można zakupić w aptece lub sklepie spożywczym. W jej składzie znajdziemy między innymi składniki chemiczne, takie jak nadtlenek wodoru lub wodorowęglan sodu. Nadtlenek wodoru znajduje się również w wodzie utlenionej, która ma właściwości odkażające, odnawiające i wybielające. Pasty wybielające posiadają małe ilości nadtlenku wodoru, który umożliwia usunięcie większości przebarwień widocznych na zębach. Najczęściej są to przebarwienia pojawiające się w wyniku picia dużej ilości kawy, herbaty lub palenia papierosów. Według stomatologów pasta wybielająca, która w swoim składzie posiada nadtlenek wodoru skutecznie usuwa tego typu przebarwienia i umożliwia uzyskanie efektownego uśmiechu.

Większość past wybielających ma właściwości ścierające, które niekoniecznie są zdrowe dla naszych zębów. Dlatego też pasty wybielające nie mogą być stosowane przez długi okres czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z nich przez krótki okres np. tydzień, po tym czasie powinno się zacząć używać klasycznych past do zębów. Oczywiście po przerwie znów można wrócić do stosowania pasty wybielającej.

Wskaźnik ścieralność RDA

Wybierając pastę wybielającą powinniśmy zwrócić uwagę na jej wskaźnik ścieralność RDA. Informacje o wskaźniku zawsze można znaleźć na odwrocie pasty w opisie składu lub na instrukcji użytkowania dołączonej do pasty.

Wskaźnik ścieralności RDA to miara mocy ścierającej cząsteczek czyszczących w czasie szczotkowania, nie powinna ona być zbyt wysoka, ponieważ znacząco może obniżyć wytrzymałość naszych zębów. Najlepszym rozwiązaniem są pasty wybielające mające wskaźnik RDA o wartości 45, wszystkie pasty odznaczające się wyższym wskaźnikiem (nawet 80 RDA) muszą być używane ostrożnie i w krótkim terminie.

Działanie past wybielających

Pasta wybielająca musi być odpowiednio stosowana, tylko wtedy będzie bezpieczna dla zdrowia i pozwoli uzyskać pożądane efekty. W składzie pasty znajdują się liczne substancję, które nie powinny mieć długiego kontaktu z zębami, ponieważ mogą przynieść negatywne skutki. Wybierając pastę wybielającą do zębów powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie. Jak długo chcemy korzystać z pasty wybielającej i na jakim efekcie nam zależy?

Jeżeli chcemy szybko uzyskać biały i piękny uśmiech to dobrym rozwiązaniem jest wybór pasty wybielającej o wysokim wskaźniku RDA. Pozwoli on w krótkim czasie usunąć przebarwienia i przywrócić biel naszym zębom. Dzięki temu możemy świetnie przygotować się na ważne wydarzenie w naszym życiu np. ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wyczekiwana randka. Natomiast, jeżeli chcemy uzyskać ładny uśmiech, dzięki pozbyciu się najmocniej widocznych przebarwień powinniśmy wybrać pastę o niższym wskaźniku RDA. Takie rozwiązanie pozwoli nam dłużej stosować pastę wybielającą, umożliwi usunięcie brzydko wyglądających przebarwień i zapewni zdrowy uśmiech.

Podczas stosowania past wybielających najlepiej odstawić picie kawy, herbaty oraz zaprzestać palenia papierosów. Dzięki temu efekt wybielania będzie bardziej widoczny, a my będziemy mogli przez dłuższy czas cieszyć się olśniewającym uśmiechem.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.