Pielęgnacja skóry po lecie – jaki kosmetyk wybrać?

Niezależnie od tego jak spędziło się lato, a także czy i czym zabezpieczało skórę przed słońcem – istnieje duża szansa, że cera, mimo braku intensywnej ekspozycji na promienie UV, będzie zdradzała oznaki przesuszenia i zniszczenia. Warto zweryfikować stan swojej skóry i poprawić jej kondycję jeszcze przed nadejściem zimy, która jest dla niej kolejnym sprawdzianem. Jaki kosmetyk sprawdzi się w regeneracji ciała po lecie?

Kosmetyk ratunkowy

Zbyt dużo słońca, wysokich temperatur, chloru i słonej wody może prowadzić do widocznych na skórze zmian. Do najczęściej zauważalnych można zaliczyć przebarwienia, zmarszczki, przesuszenie, utratę blasku i jędrności. Dobry kosmetyk zastosowany po lecie, może ukoić i zregenerować zniszczoną skórę.

W usuwaniu negatywnych skutków lata, pomoże kilkuetapowa procedura oczyszczania. Ważne jest, aby była delikatna i łagodna. Do tego celu najlepiej sprawdzi się naturalny kosmetyk wegański z naturalniewloskie.pl. Aby zminimalizować oznaki zmęczenia i przesuszenia, zaleca się zainwestowanie w ekologiczny kosmetyk z witaminą C, która nie tylko zapewnia doskonałą ochronę przeciwutleniającą, ale także poprawia jędrność skóry. Spośród oferty wegańskich produktów do pielęgnacji warto postawić na kosmetyk bogaty w roślinne przeciwutleniacze (kurkuma i witamina C), które pomagają ukoić, oczyścić i rozjaśnić cerę.

Złuszczanie – jaki kosmetyk dla wrażliwej skóry?

Jeśli skóra jest napięta i wygląda na suchą lub łuszczącą się, to prawdopodobnie przyczyna nadmiernej ekspozycji na słońce. Wysokie temperatury usunęły z niej dobroczynną, naturalną wilgoć. Łagodna, delikatna formuła peelingu pomaga złuszczać martwy naskórek przy jednoczesnym wysokim stopniu nawilżania. Dobry kosmetyk peelingujący doskonale przygotowuje skórę pod dalsze zabiegi kosmetyczne. Serum, krem, płyn micelarny i praktycznie każdy dowolny kosmetyk zadziałają lepiej, kiedy będzie zastosowany na dogłębnie oczyszczoną skórę Dla bardzo wrażliwej skóry zaleca się stosowanie peelingu z wegańskim składem. Taki kosmetyk delikatnie złuszcza skórę bez podrażnień. Nierzadko jest wzbogacony również o naturalne wyciągi roślinne, które są w stanie przywrócić prawidłową równowagę nawilżenia. Cera po zabiegu jest gładka i promienna.

Serum – kosmetyk do zadań specjalnych

Wegańskie serum idealnie nadaje się do skóry odwodnionej lub uszkodzonej, zapewniając silniejszą dawkę nawilżenia. W zależności od wyboru rodzaju, zapewnia również wysokie korzyści przeciwstarzeniowe. Serum to kosmetyk charakteryzujący się lekką formułą i wyższym stężeniem składników odżywczych. Dzięki wysokiej dawce dobroczynnych substancji dociera głębiej i działa efektywniej. Dla zmęczonej latem skóry, taki kosmetyk może być niczym nawilżający opatrunek. Formuła roślinna nie oznacza gorszego działania – wręcz przeciwnie. Ekologiczne skwaleny roślinne są niezwykle skuteczne – przyspieszają naprawę i regenerację skóry, wzmacniają ją i pobudzają produkcję kolagenu. Skóra jest chroniona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, napięta i doskonale nawilżona. Serum to bardzo ważny element jesiennej regeneracji cery – dlatego kluczowe znaczenie ma w tym wypadku właściwy, najlepiej w 100% naturalny kosmetyk.

Co więcej można zrobić dla zmęczonej wakacjami skóry? Ważne jest weryfikowanie składu. Jeśli kosmetyk, oprócz „czystej” receptury ma dodatek kwasu hialuronowego lub retinolu – ma zadatki, aby być świetnym i wszechstronnym preparatem, który pomaga odzyskać i utrzymać prawidłowe nawodnienie skóry. Właściwe nawilżenie to podstawa pielęgnacji. Większość niedoskonałości i problemów z cerą wynika z braku wystarczającego nawodnienia. Po gorącym sezonie wakacji – warto o nie zadbać w dwójnasób.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.