Karboksyterapia – skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu

Cellulit to jeden z najtrudniejszych do zaakceptowania przez kobiety defekt estetyczny, który dotyczy nie tylko pań z nadwagą, ale również ich szczupłych koleżanek. Za jego powstawanie bowiem odpowiedzialna jest nie tylko niewłaściwa dieta, ale również brak ruchu, czynniki genetyczne oraz zaburzenia na tle hormonalnym. Jednak bez względu na przyczynę, jego pojawienie sprawia, że panie chętnie oddają się w ręce specjalistów, którzy przy pomocy odpowiednich narzędzi i metod potrafią go usunąć. Wśród najbardziej skutecznych tego typu zabiegów wysokie miejsce zajmuje tzw. karboksyterapia. Co to za zabieg? Na czym polega, gdzie najlepiej go wykonać i jaka jest jego cena?

Karboksyterapia – co to jest?

Najprościej mówiąc karboksyterapia to specjalistyczny zabieg na ciało z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla. Jest to metoda bardzo innowacyjna i stanowiąca doskonałą alternatywę do bolesnych i skomplikowanych zabiegów. Polega ona na kontrolowanym wstrzykiwaniu podskórnym lub śródskórnym odpowiednich dawek CO2 w wybrane obszary ciała. Co ciekawsze karboksyterapia bywa też wykorzystywana w medycynie. Stosuje się ją na przykład przy przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeniach krążenia, trudnych do wyeliminowania i bolesnych skurczy kończyn oraz ciężkich do wyleczenia ran. Bywa też stosowana pomocniczo przy cukrzycy. W trakcie zabiegu dochodzi do wzmocnienia naczyń krwionośnych, powstania nowych oraz pobudzenia procesu wytwarzania włókien kolagenowych oraz elastyny. Wstrzykiwanie precyzyjnie dobranych dawek CO2 przyczynia się też do usprawnienia przepływu krwi w naczyniach i tkankach, co z kolei ułatwia transport tlenu oraz substancji odżywczych do nich. Ma to także korzystny wpływ na mikrokrążenie. Karboksyterapia pomaga też w nieinwazyjnym rozbijaniu złogów tłuszczowych. Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest na głębokość ok. 1-10 mm, a cały zabieg odbywa się przy użyciu odpowiedniego narzędzia, które pozwala na precyzyjne dobranie jego dawki. W trakcie ostrzykiwania pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, a bardziej wrażliwe osoby ból, jednak uczucia te stosunkowo szybko mijają. Karboksyterapia nie wymaga pobytu w klinice – zaraz po jego zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć. Nie jest zabiegiem skomplikowanym, ale bywa czasochłonna, chociaż w tym wypadku wszystko zależy od obszaru, z jakim specjalista ma do czynienia. Sporą zaletę tego zabiegu stanowi również brak konieczności przygotowania się do jego przeprowadzenia.

Efekty, które uzyskasz dzięki karboksyterapii

Jakie efekty może przynieść przeprowadzenie zabiegu? Karboksyterapia pomaga w likwidacji wielu problemów natury estetycznej. Po jej przeprowadzeniu można spodziewać się przywrócenia jędrności i wygładzenia powierzchni skóry. Wynikiem zabiegu jest także redukcja (spłycenie i zmniejszenie widoczności) zmarszczek. Karboksyterapia pomaga również w walce z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Zabieg powstrzymuje proces ich utraty oraz sprzyja pojawianiu się nowych – wyraźniej grubszych i zdrowszych. Ponadto ostrzykiwanie dwutlenkiem węgla pobudza procesy naprawcze skóry. Stąd też zabieg polecany jest na blizny – zarówno te trudno gojące, jak i po cesarskim cięciu. Karboksyterapia pomaga również na rozstępy, które po kilkukrotnych sesjach blakną i stają się całkiem niewidoczne. Jednym z efektów, jakie zapewnia ten zabieg, jest również przywrócenie owalu twarzy.

Jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii zaliczany jest w poczet bezpiecznych i mało inwazyjnych. Mimo to nie każdy powinien się decydować na jego wykonanie. Jako główne przeciwwskazania wymienia się:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • przebyte niedawno: zawał serca, udar mózgu, zapalenie żył, zator płucny;
 • niewydolność nerek oraz dializy;
 • choroby płuc;
 • problem z ciśnieniem krwi (szczególnie nadciśnienie);
 • padaczka;
 • niekontrolowana cukrzyca;
 • choroby nowotworowe oraz chemioterapia;
 • hemofilia;
 • choroby tkanki łącznej;
 • zaburzenia gojenia;
 • opryszczka;
 • trądzik różowaty;
 • wirusowa infekcja skóry;
 • przyjmowane leki: aspiryna i przeciwzapalne.

Zabiegu nie wolno również przeprowadzać u osób z zaburzeniami krzepliwości. Przeciwwskazaniem jest także epilepsja. Niezastosowanie się do zakazów wykonania zabiegu lub zatajenie swojego stanu przed specjalistą, może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Może wdać się infekcja lub pojawić poważny stan zapalny. Warto przy tym nadmienić, że karboksyterapia – wprawdzie niezwykle rzadko, ale nie jest to wykluczone w ogóle – potrafi wywołać pewne efekty uboczne. Należą do nich: bolesne obrzęki, rumień, zasinienia pod oczami, wybroczyny.

Karboksyterapia: jak długo utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia to zabieg, który zyskuje na swojej popularności. Dzieje się tak nie tylko ze względu na uniwersalność. Chodzi również o to, jak długo można cieszyć się osiągniętymi efektami. Najczęściej jest to okres od 6 do 9 miesięcy. Chociaż wiele zależy w tej kwestii od stanu skóry pacjentki, ale także od tego, jak często i systematycznie będzie się poddawała temu zabiegowi.

Jak często można wykonywać zabieg karboksyterapii?

Efekty osiągnięte po zabiegu potrafią zmienić życie pacjentki w o wiele bardziej komfortowe. Pozbawione kompleksów kobiety stają się pewniejsze siebie. Zaczynają też bardziej dbać o swój wygląd i doceniać zmiany, jakie się w nim pojawiły. Wtedy też wiele z nich pyta o to, jak często można powtarzać karboksyterapię? Zazwyczaj jest to okres 7 dni. W tym czasie skóra ma szansę nieco się zregenerować. Bywa, że pacjentka może zauważyć wtedy pierwsze obiecujące efekty. Aby móc jednak mówić o pełnej skuteczności zalecane jest jednak wykonanie 6-10 powtórzeń. To ile zabiegów ostatecznie będzie potrzebnych, zależy od stanu skóry i oczekiwań samej pacjentki. Jeśli zależy nam na trwałym efekcie warto poddać się tzw. zabiegom utrwalającym. W przypadku, gdy karboksyterapia dotyczyła cellulitu lub modelowania sylwetki, zaleca się jej powtarzanie raz w roku. Jeżeli celem zabiegu była twarz, należy go powtarzać co 3 lub 6 miesięcy. Blizny oraz rozstępy nie wymagają powtarzania.

Karboksyterapia – zalecenia po zabiegu

Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, nie wymaga więc szczególnego postępowania po jego przeprowadzeniu. Mimo to warto przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze – przez co najmniej 4 godziny od zabiegu nie należy brać kąpieli. Po drugie – również przez pierwsze 4 godziny należy unikać ekspozycji skóry na słońce. Odpadają więc solarium czy opalanie. Po trzecie – należy zrezygnować też z sauny. Dwa pierwsze dni po zabiegu wykluczają też jakiekolwiek dotykanie miejsc, które zostały ostrzyknięte. Wszystko to jest ważne, aby skóra mogła się zregenerować, a ewentualne podrażnienia szybko zniknęły.

Na jakie partie ciała jest wykonywana karboksyterapia? (brzuch, skóra głowy, uda, twarz)

Ze względu na fakt, że jednym z efektów karboksyterapii jest wzmocnienie istniejących włókien kolagenowych i elastyny (odpowiedzialnych za jędrność, właściwą gęstość i elastyczność skóry) oraz przyczynienie się do usprawnienia procesu ich wytwarzania, można ją stosować właściwie na całe ciało. Najczęściej zabieg karboksyterapii przeprowadzany jest w obrębie najbardziej newralgicznych miejsc, jak na przykład brzuch, którego skóra utraciła jędrność bądź w wyniku zbyt drastycznego schudnięcia pojawił się jej nadmiar. Karboksyterapia stosowana jest też wspomagająco na cellulit. Dzięki czemu dochodzi do redukcji jego widoczności, ale również do zmniejszenia obwodu dotkniętych nim obszarów jak uda, pośladki czy ramiona. Zabieg ten przeprowadza się również na twarz, co pomaga pozbyć się zmarszczek, a także worków i zasinień oraz obrzęków pod oczyma. Ostrzykiwanie twarzy dwutlenkiem węgla poprawia też w widoczny sposób jej gęstość, elastyczność i nawilżenie. Karboksyterapia może być też stosowana w takich delikatnych partiach ciała jak: skóra głowy, szyja, a nawet dekolt.

Gdzie wykonasz skuteczny zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii to prawdziwy przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Sięgają więc po niego coraz liczniejsze studia urody. Jeśli jednak jakość usług, profesjonalizm oraz podejście personelu ma główne znaczenie dla pacjentki, powinna udać się ona do salonu urody Royal Beauty Clinic w Warszawie. Wizyta w nim to również gwarancja niezbyt wysokich kosztów. Cena karboksyterapii uzależniona jest ściśle od obszaru ciała, jaki będzie jej poddany. Pojedynczy zabieg to koszt od 99-150zł, jednak to stosunkowo za mało, aby móc ocenić skuteczność i zauważyć efekty. Dlatego też zachęcamy pacjentki do wykupienia pakietu 6 lub 10 zabiegów. Wtedy mogą one liczyć na spore rabaty. Przy płatności gotówką istnieje rozbicie kwoty na 4 transze. Przystępna cena czy wysoka jakość świadczonych usług to nie wszystko, co przemawia na korzyść Royal Beauty Clinic w Warszawie. Zabieg karboksyterapii przeprowadzony właśnie tam to gwarancja wyjątkowego bezpieczeństwa, gdyż salon znany jest z wykonywania zabiegów o najwyższym standardzie. Warto też podkreślić, że karboksyterapia to nie jedyny zabieg, na jaki można się tam zapisać. W ofercie znajdują się ponadto: laseroterapia, depilacja laserowa, zabiegi upiększające oraz masaże.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.