Kosmetyki ekologiczne

Myślenie o gotowym preparacie ekologicznym powinno zaczynać się od rośliny. To kwintesencja kosmetyków naturalnych. Warto potraktować temat pielęgnacji ciała w sposób holistyczny zanim gromkie i błyszczące reklamy z hasłami pro eko i natura przysłonią nam właściwe wybory, bo wszak to, co najistotniejsze kryje się w drobnych napisach składu kosmetyku.

Surowiec

Jeden naturalny składnik nie czyni z produktu kosmetyku ekologicznego, warto więc skupić się nad lekturą etykiet. W Laboratorium FEMI dbałość o najwyższej próby surowce to kwestia fundamentalna, wszystkie posiadają odpowiednie certyfikaty. Ich działanie w recepturach jest badane i udowadniane. Myślenie ekologiczne bierze się z szacunku dla otoczenia, z dbałości o produkty, które zrodziła natura.

Podejście holistyczne

Mens sana in corpore sano. Stosowanie naturalnych surowców i produkcja kosmetyków z urodzaju roślin to konsekwencja życia w harmonii z otoczeniem. FEMI od 28 lat (czyli od samego początku działania) tworzy produkty wegańskie i ekologiczne. Sprawa bardzo modna, a moda ta jest bardzo słuszna, bo kłania się dobremu traktowaniu fauny i flory. W gdańskim laboratorium świadomość wyprzedziła współczesne trendy. Łacińska maksyma odnosi się do organizmu jako całości. Naturalny kosmetyk to wybór najczęściej ludzi, którzy znają działanie poszczególnych składników. Świadomie też sięgają po naturalne i oczywiste metody wspomagania ich działania: zdrowe odżywianie się, masaże ciała, troska o swój organizm. Wszystko współdziała w ekologicznym duchu.

Magia w laboratorium

Produkcja kosmetyków ekologicznych wymaga rzetelnego i naukowego przygotowania. Użycie różnorodnych surowców sugeruje kąpiel w łąkach świata. Kompilacja nauki z naturą zamyka się w kosmetykach marki FEMI w sposób  naturalny. Hanna Łopuchow to magister farmacji, a jednocześnie specjalistka od botaniki, aromaterapii, znawczyni ziół. Odmierzanie w menzurkach kropel ekstraktów z roślin poznanych i poznawanych nieustannie to codzienna praca laboratoryjna nad recepturami. Rozmiłowanie w świecie roślin zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność autorskich kosmetyków. A mowa tu o jakości farmaceutycznej. Praca nad kremem trwa około pięciu lat. Na roślinach można polegać, to morze inspiracji.

Składniki INCI pod lupą

Mówiąc oględnie, kosmetyki naturalne nie zawierają pochodnych parafiny, silikonów i barwników, wypełniaczy sztucznych i nieaktywnych. Mówiąc szczegółowo: produkty FEMI bazują na składnikach aktywnych, zapewniając im skuteczność i odżywcze właściwości. A zmierzając do detali, Laboratorium FEMI opiera receptury swoich kosmetyków naturalnych na wodzie z róży damasceńskiej. Stosowanie stuprocentowych hydrolatów, które gwarantują niezwykle wzmacniającą kąpiel skórze, to priorytet rozpisywanych receptur. Kolejnym niezbędnikiem składów są naturalne oleje roślinne, nierafinowane i tłoczone na zimno. Następne w wyliczance są olejki eteryczne. Nieświadomym konsumentom kojarzą się jedynie z aromatami, a są to skarby od natury, które miewają właściwości lecznicze. Dopełnieniem powyższych składników aktywnych jest naturalna witamina E. Sercem receptur są niezwykle rzadkie ekstrakty roślinne, drogocenne i niezastąpione, a mianowicie: wyciąg z pąków kwiatów kaparów ciernistych, sok z jagód bażyny czarnej, z liści rozmarynu, sok z róży stulistnej. Tworzymy kosmetyki we właściwej selekcji surowców, stąd obecność ekstraktu ze szczodraka (który nazywany jest także leuzeą krokoszowatą, a potocznie na Syberii korzeniem marala), ekstraktu z korzenia lukrecji w postaci soli dwupotasowej kwasu glicyryzynowego, a także z niewielkich, czerwonych owoców kolcowoju pospolitego, czyli ekstraktu z jagód goji.

Różnicując kosmetyki zwykłe od ekologicznych, kluczową sprawą jest potraktowanie priorytetowo ekologii w związku z jakością. Dobór surowców jest tak samo ważny jak poszanowanie natury, a więc źródła tego urodzaju.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.