Jak prawidłowo konturować twarz?

Każda kobieta chce dobrze wyglądać i czuć się pewnie. Właśnie dlatego tak chętnie wykorzystujemy makijaż, który potrafi naprawdę sporo. Jak prawidłowo konturować twarz, podkreślając nasze atuty?

Z tekstu dowiesz się:

  • jak przygotować twarz do konturowania,
  • jakich kosmetyków najlepiej używać,
  • które akcesoria warto wybrać,
  • jak nakładać kosmetyki kolorowe,
  • jakie są najczęstsze błędy w konturowaniu.

Za pomocą konturowania możemy poprawić wygląd naszej twarzy – zaznaczyć jej rysy, zatuszować wady oraz wydobyć zalety. Wiele pań jednak wciąż nie wie, w jaki sposób konturować twarz, by osiągnąć oczekiwane efekty. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę.

Czy podkład musi być przypudrowany?

Konturowanie twarzy wymaga nie tylko użycia odpowiedniego bronzera czy rozświetlacza, ale przede wszystkim dobrze przygotowanej skóry. Na oczyszczonej i nawilżonej cerze wszystkie kosmetyki będą wyglądały lepiej, więc zawsze o tym pamiętaj.

Jeśli konturujesz twarz na mokro, nigdy nie nakładaj kosmetyków na przypudrowaną już buzię, ponieważ wtedy bardzo łatwo o niedociągnięcia. Tego typu technika sprawdzi się natomiast na świeżo nałożonym podkładzie pod makijaż.

Wybrałaś tradycyjną technikę konturowania kosmetykami sypkimi lub w kamieniu? Koniecznie użyj pudru, jeśli twój podkład nie zastyga na kompletny mat. Dopiero tak przygotowana do makijażu twarz może być dalej malowana bez smug i plam.

Uwaga! Jeżeli twoja cera nie jest w najlepszym stanie i widać na niej niedoskonałości, konturowanie może być trudne. Użyj więc dobrze kryjącego podkładu i korektora. Lepszy efekt uzyskasz więc, tworząc jednolitą powierzchnię, na której makeup będzie wyglądał dobrze. Sprawdź np. kryjący podkład Cashmere.

Kosmetyki do konturowania

Kluczowe znaczenie dla prawidłowego konturowania twarzy ma wybór odpowiednich kosmetyków, które pozwolą nam optycznie wyszczuplić oraz wyrzeźbić rysy twarzy. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest duet rozświetlacza i bronzera.

  • Bronzerem przyciemniamy okolice kości policzkowych, żuchwy, boków nosa oraz nasady włosów.
  • Rozświetlacz nakładamy pod łuk brwiowy, na szczyty kości policzkowych, nasadę nosa i łuk kupidyna.

Wskazówka! Przydatnym kosmetykiem może okazać się bronzer i rozświetlacz w jednym.

Akcesoria, które mogą ci pomóc

Poprawne konturowanie twarzy wymaga również użycia odpowiednich akcesoriów. Z całą pewnością potrzebować będziesz pędzla z dużą ilością włosia, dzięki któremu możliwe jest idealne rozprowadzenie kosmetyku na skórze.

Pomoże też specjalna gąbeczka (przy konturowaniu na mokro), która jest coraz popularniejszym rozwiązaniem zarówno wśród wizażystek, jak i przeciętnych użytkowniczek.

Nakładaj kosmetyki oszczędnie

Podczas konturowania twarzy musimy pamiętać o tym, żeby kosmetyki nakładać oszczędnie. Bronzer i rozświetlacz to produkty bardzo widoczne na skórze. Dlatego też nałożenie niewielkich ilości na kości policzkowe, brodę czy przy linii włosów to najlepsze, co możemy zrobić.

Świetnym pomysłem będzie dołożenie kilku cienkich warstw, które utrzymają się dłużej, niż zrobienie sobie plam na twarzy poprzez nieumiejętne posługiwanie się bronzerem. Poza tym zadbaj o roztarcie brzegów konturowych linii tak, aby jak najłagodniej połączyły się z kolorem twojej skóry.

Najczęstsze błędy w konturowaniu twarzy

  • Konturując twarz, warto nie tylko unikać zbyt ciemnych bronzerów, ale również nakładania zbyt dużej ilości kosmetyku. W przeciwnym razie twarz będzie wyglądać nienaturalnie.
  • Trzeba mieć świadomość, że nie zawsze musimy konturować wszystkie miejsca na naszej twarzy. Przykładowo, optyczne wydłużenie nosa nie jest konieczne, jeśli ma on idealny kształt. W przeciwnym razie możemy bowiem osiągnąć skutek odwrotny do zamierzonego.
  • Bronzer i rozświetlacz nie zastąpią korektora i pudru. Nie pomogą nam w ukryciu niedoskonałości. Dlatego też nie mogą to być jedyne kosmetyki, które wykorzystujemy do makijażu.

Podsumowując, konturowanie twarzy wcale nie musi być trudne. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów, a także odrobina wprawy, to najprostszy sposób, by makijaż prezentował się doskonale i wydobywał wszystkie zalety twarzy.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.