Dieta zwiększająca płodność mężczyzn

Zaburzenia męskiej płodności godzą w poczucie bycia mężczyzną. W końcu dla wielu spłodzenie potomka jest życiowym planem, pod który podporządkowują całe życie. Pary, które starają się o dziecko często przechodzą zawód, gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy z zajściem w ciążę. U blisko połowy takich związków przyczyna leży po stronie słabej jakości nasienia mężczyzny.

Męska niepłodność

Za męską niepłodność odpowiada w głównej mierze prowadzony tryb życia. Niestety tylko po części jest on od nas zależny, dlatego tym mocniej trzeba się starać, aby działać w tych rejonach, na które mamy realny wpływ. Wymienione poniżej czynniki powodują pogorszenie objętościowe i jakościowe plemników.

Przyczyny męskiej niepłodności

  • Zatrucie środowiska
  • Zła dieta
  • Stres
  • Bierny tryb życia
  • Praca w pozycji siedzącej
  • Palenie papierosów

Pocieszający jest fakt, że zmiany spowodowane niesprzyjającym płodności trybem życia są odwracalne. Potrzeba do tego cierpliwości i przede wszystkim spokoju. Płodność to coś naturalnego, dlatego nie można jej sztucznie stymulować. Wystarczy kilka naturalnych metod poprawiających ogólną kondycję organizmu – ruch, sport, relaks i właściwa dieta. Wyjątkowo niekorzystny wpływ na jakość męskiego nasienia mają także papierosy, które odpowiadają z zbyt szybkie wytryski oraz za zmniejszoną ilość produkowanych plemników. Nikotyna i inne substancje smoliste zawarte w papierosach mają także niekorzystny wpływ na żywotność plemników. Poza tym palenie powoduje problemy z erekcją, przez zwężenie naczyń krwionośnych i tym samym utrudnienie przepływu krwi. Na jakość nasienia niekorzystnie wpływa też stres, zbyt mała ilość snu czy brak ruchu.

Dane statystyczne

Problem z płodnością dotyka wielu par, ale częściej „winą” obarcza się kobietę. W końcu to od jej zdrowia zależy utrzymanie ciąży. Jednak to jakość męskiego nasienia ma duże znaczenie w momencie poczęcia. Główka plemnika, która będzie osłabiona, np. na skutek picia dużej ilości alkoholu nie będzie w stanie przebić się przez komórkę jajową i nie pomoże tu fakt, że kobieta jest w pełni zdrowa. Problemy z płodnością u mężczyzn są już tak częste jak niepłodność kobieca. W spermie mężczyzny jest statystycznie mniej plemników o mniejszej ruchliwości i jakości niż jeszcze w ubiegłym wieku. Liczne badania potwierdzają, że odpowiada za to współczesny styl życia. Profesjonalne badania nasienia są w stanie określić płodność mężczyzny i przygotować plan działania, np. skorzystanie z metody in vitro. Badanie płodności określi czy wystarczy zmiana trybu życia czy mężczyzna potrzebuje specjalistycznego leczenia.

Testy na płodność u mężczyzn

Zadbaj o płodność

Zdania są podzielone, ale przyjmuje się, że całkowita wymiana plemników odbywa się w przeciągu 3 miesięcy. Stres, brak odpoczynku, niezdrowa dieta oraz używki bezustannie wpływają na jakość nasienia. Dlatego decydując się na dziecko mężczyzna musi odpowiednio wcześnie pomyśleć nad przygotowaniami. Poprawa jakości plemników to proces długotrwały a uzupełnienie ewentualnych niedoborów witamin i pierwiastków także zajmuje odpowiednią ilość czasu.

Substancje pomagające zwiększyć męską płodność:

Te trzy minerały wpływają na wszystkie problemy z nasieniem, a więc zwiększają ruchliwość plemników, polepszają ich jakość i ilość i dzięki temu zwiększają szanse na zapłodnienie. Selen bierze udział przy tworzeniu jednego z przeciwutleniaczy. Połowa związku obecnego w organizmie mężczyzny znajduje się w jądrach i spermie. Odpowiada za ruchliwość plemników i jest kluczowy przy produkcji testosteronu. Cynk bierze udział w syntezie testosteronu, odgrywa ważną rolę w produkcji spermy i podtrzymaniu żywotności plemników. Cynk jest także niezbędny do podtrzymania struktury DNA, która jest następnie przekazywana potomstwu. Niedobory cynku mogą ujawniać się w schorzeniach prostaty, obniżonym popędzie płciowym i nieprawidłowych parametrach nasienia przy badaniu. Wszyscy dobrze znają znaczenie kwasu foliowego w organizmie przyszłej matki, ale niewiele osób wie, że równie ważne jest to dla ojca. Niedobory kwasu foliowego w mężczyzn powodują mutacje genetyczne i mogą doprowadzić do zaburzeń rozwojowych u płodu. Niedobór kwasu foliowego wpływa negatywnie na męską płodność na wiele sposobów.

f-viridian-fertility-for-man-plodnosc-dla-mezczyzn-60kaps-a

Suplement diety na męską płodność
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

W diecie współczesnego mężczyzny bardzo często brakuje składników kluczowych dla zdolności prokreacji. Zbilansowana dieta to nie wszystko, bo wchłanianie wartości odżywczych jest do pewnego stopnia ograniczone. Najlepiej jest wspomóc dostarczanie składników do organizmu przyjmując suplement diety dla mężczyzn. Na rynku dostępnych jest wiele tabletek zwiększających płodność, podnoszących libido i stymulujących sprawność seksualną. Aby można było liczyć na pozytywne rezultaty należy je przyjmować przez 3 miesiące przed staraniem o dziecko. Dieta zwiększająca płodność mężczyzn nie powinna ograniczać się do konkretnych składników, ale być zróżnicowana i jak najbardziej zdrowa. Zwróć także uwagę na inne składniki takie jak witamina E niezbędna do prawidłowej produkcji spermy, witaminę A, która wpływa na wytwarzanie plemników a także pozostałe witaminy i minerały, które wpływają na dobrą kondycję męskiego organizmu.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.