Depilacja w ciąży. Dozwolone metody

Wiele pań będących w ciąży zastanawia czy może i jeśli tak to w jaki sposób się depilować?

Okazuje się, że stan błogosławiony nie oznacza dziewięciomiesięcznego zarostu na różnych częściach ciała. Można spokojnie usuwać zbędne owłosienie, jednak nie wszystkie sposoby depilacji są wówczas dozwolone. Sprawdź, co możesz a czego powinnaś unikać.

Dozwolone metody depilacji dla kobiet w ciąży

Golenie

Najpowszechniejszym, najszybszym a zarazem najbardziej bezpiecznym dla kobiet w ciąży jest sposób usuwania zbędnego owłosienia za pomocą maszynki do golenia. Wystarczy ostra golarka i pianka, która zmiękczy nasze włoski (na rynku dostępnych jest wiele pianek dla kobiet m.in. do skóry wrażliwej, które nie wywołują podrażnień). Błędem jest też stosowanie maszynki partnera ? należy tego unikać, bowiem zarazki mnożą się na niej w nieskończoność. Pamiętajmy, że ręczniki, przybory do golenia itp. powinniśmy mieć własne i z nikim ich nie dzielić. Warto też sięgać po golarki przeznaczone specjalne dla pań. Są one odpowiednio wyprofilowane, zazwyczaj posiadają też pasek, który jest nasączony balsamem (łagodzi ewentualne podrażnienia).

Kolejna ważna kwestia ? jeżeli zdarzy się, że się zatniesz, koniecznie użyj wody utlenionej i dokładnie zdezynfekuj ranę. Często zadraśnięcie, które wydaje się mało istotne może przysporzyć później wielu problemów.

Dokładniej i łatwiej usuniesz włoski, jeśli będziesz się goliła ?pod włos?. I kolejna istotna kwestia ? używaj tylko ostrej golarki, w innym przypadku będziesz miała mnóstwo zacięć, które mogą pozostawiać blizny.

Wadą tej depilacji jest jej krótkotrwały efekt. Goląc się tak usuwamy zaledwie zewnętrzną część włosa, dlatego zaledwie po kilku dniach włoski odrastają i do tego stają się grubsze i mocniejsze.

Kremy do depilacji

Kolejnym sposobem depilacji, który jest wskazany dla przyszłych mam jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą kremów do depilacji. Specyfik aplikujemy na czystą i osuszoną skórę (zawsze nakładamy bardzo grubą warstwę). Następnie krem ściągamy używając specjalnej szpatułki. Będziemy na niej mogli dostrzec usunięte włoski. Dlaczego? Bowiem krem zawiera silny zasadowy środek chemiczny, który odpowiada za rozpuszczenie keratyny włosa. Niestety nie uszkadza komórek włosowych, dlatego po upływie kilku dni włoski ponownie odrastają.

Wadą kremów jest często nieprzyjemny zapach, który dla pań w ciąży może być zbyt intensywny. Niektóre specyfiki podrażniają skórę, więc warto najpierw przetestować go na niewielkiej powierzchni skóry, by sprawdzić jak zareaguje.

Po takiej depilacji zaleca się smarowanie wydepilowanych miejsc balsamem łagodzącym, bądź specjalnym kremem po depilacji (opóźnia odrastanie włosków).

f-eveline-just-epil-3w1-krem-do-depilacji-rak-pach-okolic-bikini-125-ml
Krem do depilacji
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Nie stosuj wosku do depilacji jeśli jesteś w ciąży

Panie będące w stanie błogosławionym powinny zrezygnować z depilacji woskiem zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. Metoda ta zbytnio podrażnia skórę. Ból związany z taką depilacją powoduje też stres (udowodnione naukowo), a jak wiadomo będą w ciąży należy go unikać. Mocno nagrzany wosk podrażnia ścianki naczyń krwionośnych. Może również spowodować, że trwale się rozszerzą.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.