Stosujesz te rzeczy, nic dziwnego, że włosy wypadają

Często zastanawiamy się co robimy nie tak, że nasze włosy wyglądają tak, a nie i inaczej. Jak to jest, że niektórzy mają piękne i mocne włosy, a my mamy słabe i wypadające? To pytanie zadaje sobie wiele osób i często nie znajduje odpowiedzi na to pytanie. Na kondycję naszych włosów ma wpływ wiele czynników i czas się zapoznać z rzeczami, które przyczyniają się do wypadania włosów u większości z nas.

Palenie papierosów przyczynia się do wypadania włosów

To wie każdy z nas, palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia. Jednak wiele osób i tak o tym zapomina i nie przestaje używać papierosów jako sposób na zmniejszenie stresu, czy poprawienie sobie nastroju. U większości osób palących papierosy pojawiają się niemal te same objawy. Przez to, że papierosy zanieczyszczają organizm i negatywie wpływają na nasze zdrowie, pogarszają również nasz wygląd. Paląc papierosy przyczyniamy się do pogorszenia kondycji włosów. Przez palenie papierosów stają się one suche, oklapnięte i nieodżywione, przez co zaczynają wypadać. Jednak to nie wszystko palenie ma również wpływ na wygląd zębów, paznokci i cery. Palenie sprawia, że wyglądamy na chorych i stajemy się nieatrakcyjni. Szara cera, rozdwajające się końcówki włosów i łamiące się paznokcie, to coś co na co dzień spotyka osoby palące papierosy. Jeśli już nie możemy wygrać z naszym nałogiem warto wspomagać gospodarkę witaminową naszego organizmu odpowiednią dietą czy też tabletkami na porost włosów.

Suszarka niszczy włosy

W dzisiejszych czasach nie wiele jest osób, które nigdy nie suszyły włosów suszarką. Mimo, że sporadyczne suszenie włosów suszarką nie ma negatywnego wpływu na ich kondycję, to już regularne używanie suszarki z ciepłym nawiewem powietrza znacząco obniża ich kondycję. Należy pamiętać, że gorące powietrze wysusza włosy, przez co są one bardziej podatne na zniszczenia. A to sprawia, że stają się one łamliwe i wypadają. Jeśli więc musisz użyć suszarki do włosów, zawsze wybieraj chłodny nawiew powietrza. W ten sposób zmniejszysz szkody, jednak pamiętaj, że częste suszenie bardzo niszczy włosy, nie ważne, czy suszysz je ciepłym, czy zimnym powietrzem.

Prostownica i lokówka

Wiele kobiet decyduje się na modelowanie włosów lokówką lub prostownicą. I jeśli robią to raz na jakiś czas, to nie jest to tak bardzo szkodliwe. Jednak stosowanie prostownicy, czy lokówki do włosów nawet kilka razy w tygodniu sprawia, że włosy stają się zniszczone i przesuszone. To taka sama sytuacja jak z suszarką tylko, że o wiele gorsza. W tym przypadku włosy mają bezpośredni, bliski kontakt z gorącym powietrzem. Przez co mogą się nawet przypalić. Na włosach nie zobaczysz czarnej przypalenizny od stosowania prostownicy, a jednak to nie znaczy, że nie są one zniszczone i wysuszone, po takim zabiegu.

Mysie włosów gorącą wodą

Ten błąd popełnia więcej kobiet niż mężczyzn. A to dlatego, że kobiety kochają gorące kąpiele i nie lubią chłodnej  temperatury. Tak więc myją włosy ciepłą, a nawet gorącą wodą. To po pierwsze sprawia, że włosy stają się przesuszone i są bardziej podatne na uszkodzenia, a po drugie podrażnia skórę głowy, przez co mogą występować choroby skóry głowy. Włosy najlepiej myć w ciepłej lub chłodnej wodzie. Wysoka temperatura nie jest dla nich odpowiednia. Przez częste mycie włosów pod gorącą wodą mogą one zacząć szybko wypadać i się łamać.

Farbowanie włosów

To również domena kobiet. Mężczyźni rzadko kiedy decydują się na farbowanie włosów. Kobiety robią koloryzację nie tylko, by zakryć siwe włosy, ale również po ty by zmienić swój wygląd. Farby do włosów, zwłaszcza farby trwałe mają w sobie wiele chemicznych substancji. Zawierają one amoniak, który wnika w strukturę włosa i niszczy go. Maja one również wodę utlenioną, która wysusza włosy. Już po pierwszym farbowaniu widoczna jest różnica. Włosy stają się przesuszone, końcówki szybko się rozdwajają, a skóra głowy może być podrażniona. To wszystko sprawia, że kondycja włosów spada i zaczynają one wypadać. Im częściej wykonywana jest koloryzacja, tym stan włosów  pogarsza się coraz bardziej.

Odżywki i szampony do włosów

Tuta chodzi głównie o nieodpowiedni dobór składników do pielęgnacji włosów. To czym pielęgnujemy włosy ma wpływ na to jak one wyglądają. To, że wykonujemy maseczki na włosy nawet kilka razy w tygodniu, nie sprawi, że będą one piękne i długie, jeśli wybraliśmy kosmetyk do innego rodzaju włosów. O tym zapomina wiele osób, ale są różne rodzaje włosów i mają one inna strukturę. Łatwo jest ocenić jaki typ włosów mamy, wystarczy tylko obserwować to jak wyglądają i zachowują się w ciągu dnia. I na podstawie tych obserwacji powinniśmy wybierać odpowiednie  odżywki do włosów, szampony i inne kosmetyki.

Zbyt częste szczotkowanie

Wydawać nam się może, że częste szczotkowanie włosów jest potrzebne, by włosy były zdrowe i prezentowały się pięknie. A jednak częste szczotkowanie znacząco osłabia cebuli włosów, może również podrażnić mieszki włosów, przez co włosy zaczynają wypadać. Należy również pamiętać, że szczotkowanie mokrych, a nawet wilgotnych włosów niszczy je i może przyczyniać się do ich łamliwości. Mokre włosy są wrażliwe i podatne na uszkodzenia.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.